A Vasas pontot szerzett, és kiütötte a Rijekát

2011.05.04. 21:32
A férfi vízilabda Euroliga 2. csoportkörének 6., utolsó fordulójában a Vasas hazai medencében 12–12-es döntetlent játszott a Primorje Rijekával. A magyar csapat ezzel megszerezte első (és utolsó...) pontját a legjobb nyolc között, s elütötte a továbbjutástól a Varga fivérekkel felálló horvátokat.

Mindössze a szép búcsú reményében szállhatott vízbe a Vasas az Euroliga 2. csoportkörének utolsó fordulójában. A Final Fourba jutás már rég elúszott a magyar csapat számára, amely még pontot sem szerzett az eddigi öt meccsén.

Nagy küzdelemben szerzett pontot a Vasas
(Fotó: Korponai Tamás)
Nagy küzdelemben szerzett pontot a Vasas (Fotó: Korponai Tamás)

Ezúttal az a Primorje Rijeka volt Földi László csapatának ellenfele, amely győzelme esetén – az angyalföldiekkel ellentétben – tovább is juthatott volna. A Varga Dénessel és Varga Dániellel felálló horvát csapat azonban nem bírt a Vasassal.

Remek hangulatot teremtett a hazánkba ellátogató rijekai szurkolótábor a Komjádi uszodában, ahol a magyar csapat nem kezdett megilletődötten.

Bár az első találatot Xavier Garcia ötméterese révén a vendégek szerezték, a folytatásban átvette az irányítást a Vasas. Jeff Powers közeli húzása még a kapu mellé ment, a következő támadásból azonban Decker Ádám egyenlített. 1–1

Az első negyed rengeteg gólt hozott, a „rohanásban" az angyalföldiek voltak jobbak. A magyar csapatból Vörös, Powers, Kiss Gergely és Miho Boskovic is betalált az első játékrészben, míg az ellen csak háromszor volt eredményes. Egyszer Varga Dénes szomorította egykori csapatát. 5–3

A második negyedben minden ott folytatódott, ahol az elsőben abbamaradt, a csapatok között stabilizálódott a 2-3 gólos különbség. Nagy Viktor feljavult a kapuban, s ha nem lett volna az újabb két gólt szerző Xavier Garcia, akkor bizony nem tartotta volna senki sem versenyben a Rijekát. 8–6

A harmadik negyedben aztán úgy tűnt, hogy ismét összezuhan a Vasas: Varga Dániel egy gólra zárkóztatta csapatát, majd Garcia egyenlített is. 9–9 után ismét a Vasas percei következtek, 11–9-es vezetéssel várhatta az utolsó negyedet a magyar csapat.

Ekkor már mindenki hitt benne, hogy a Vasas megszerezheti első pontját, pontjait a 2. csoportkörben, de talán pont ettől a lehetőségtől ismét megtorpant a magyar bajnok. Varga Dénes zárkóztatta egyre a Rijekát, majd egy kihagyott magyar emberfór után Krapics egalizált. Négy perc 21 másodperccel a mérkőzés vége előtt tehát kezdődhetett minden elölről, ráadásul lélektanilag a Primorje volt kedvezőbb helyzetben.

Egy rossz váltás ismét nehéz helyzetbe hozta a Vasast: Baracs ziccerben nem sokkal a vége előtt ziccergólt szerzett, Vámos Márton révén azonban még volt válasza a Vasasnak. 12–12

Az utolsó másodpercekben még emberelőnybe került a Rijeka, de elszórakozta a helyzetet, pedig ha belövi, bejutott volna a Final Fourba – így viszont a Vasassal együtt búcsúzott a további küzdelmektől.

Koránt sem nevezhető diadalmenetnek a magyar pólócsapatok Euroliga-menetelése, de legalább a búcsú relatíve szépre sikeredett...

FÉRFI VÍZILABDA EUROLIGA
2. CSOPORTKÖR, B-CSOPORT, 6. FORDULÓ
TEVA-VASAS-UNIQA–PRIMORJE RIJEKA (horvát) 12–12 (5–3, 3–3, 3–3, 1–3)
Komjádi uszoda, 500 néző. Vezette: Koganov (orosz), Sztavridisz (görög)
VASAS: Nagy V. – KATONÁS 2 (1), Boskovic 2 (1), Steinmetz B., Powers 1 (1), DECKER Á. 2, Kiss G. 1. Csere: Vörös 2 (1), Takács Bálint, Fülöp, Kovács R., VÁMOS 2 (1), Hőna
RIJEKA: Car – BARAC 2 (1), Varga Dénes 2 (2), Varga Dániel 1 (1), Paskvalin, X. GARCIA 4, Glavan. Csere: Tiskivski, Jelaca 1 (1), Frankovic, Krapic 1, Beltrame 1 (1)
Gól – emberelőnyből: 10/5, ill. 13/6
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Jelaca (22. p.), Takács Bálint (23. p.), Decker Á. (25. p.), Katonás (25. p.), Steinmetz B. (26. p.)
FÖLDI LÁSZLÓ, a Vasas edzője: – Örülök, hogy legalább döntetlent értünk el, noha nyerni szerettünk volna. Bebizonyítottuk, hogy ennek a csapatnak helye van a nyolc között, és nem csak egy pontot érdemeltünk voltunk. Egy picit ezen a meccsen is balszerencsések voltunk. Ellenfelünk mindent megtett, hogy bejusson a Final Fourba, lehet, hogy most szomorú, de mi saját magunkért küzdöttünk.
ZORAN ROJE, a Rijeka edzője: – Mérhetetlenül csalódott vagyok, hogy nem sikerült győznünk, és ezzel bejutnunk a négyes döntőbe. Nagyon sajnálom.
A csoport másik mérkőzésén: Pro Recco (olasz)–Mladost Zagreb (horvát) 11–9
További eredmények (A-csoport): Partizan Beograd (szerb)–Jadran Herceg Novi (montenegrói) 14–8, Budva (montenegrói)–Jug Dubrovnik (horvát) 9–7