A Vasas könnyen nyert a Ferencváros ellen

2010.03.27. 13:53
A Vasas 13–7-re győzött idegenben a Ferencváros ellen a férfi vízilabda ob I 21. fordulójában. A hazaiak a harmadik negyed elejéig jól tartották magukat, ám ezután néhány buta hibájukat kihasználva az angyalföldiek elhúztak, és már az utolsó játékrész előtt eldöntötték a mérkőzést.

A vendégek a harmadik negyed végén már hat góllal vezettek (Fotó: Korponai Tamás)

A Ferencvárosban nem játszhatott a deréksérüléssel küzdő Jászberényi Gábor, a Vasasban pedig az eltiltott Varga Dénes személyében hiányzott egy kulcsember.

SZAVAZÁS

Ki nyeri a 2009–2010-es magyar férfibajnokságot?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A mérkőzés első gólját Decker Ádám lőtte, méghozzá testvérének, a Jászberényi helyett védő Decker Attilának. A következő két találatot is Vasas-játékos jegyezte, a Ferencváros csak az első negyed végén tudott először betalálni, így 3–1-es angyalföldi előnnyel zárult a nyitó játékrész.

Weszelovszky László a második negyed elején is betalált, így a Fradi feljött egy gólra, majd Decker Attila védte Hosnyánszky Norbert büntetőjét.

A fordulópont 5–3-as Vasas-vezetésnél következett be, amikor előbb Varga Dániel – akinek ez már a harmadik gólja volt –, majd Kis Gábor talált be azok után, hogy az FTC eladta a labdát.

A vendégek a harmadik negyed végén már hat góllal vezettek (4–10), a mérkőzés tehát gyakorlatilag eldőlt. Az utolsó nyolc percben mindkét oldalon háromszor találtak be a felek, így a végeredmény 7–13 lett.

A szombati játéknap másik két mérkőzésén egyaránt vendég-győzelem született:

FÉRFI VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ, 21. FORDULÓ
FTC-FISHER KLÍMA–TEVA-VASASPLAKET 7–13 (1–3, 1–2, 2–5, 3–3)
Kőér utca, 100 néző. V: Marjay, Bátori
FTC: Decker A. - Steinmetz B., Tóth M., WESZELOVSZKY 2, Máthé, BABAY 2, Balatoni 1. Cs: Dunca, R. Georgescu 1, Czigány K. 1, Mátyás, Tóth B. Edző: Godova Gábor
VASAS. Nagy V. - KATONÁS 2, VARGA DÁNIEL 3, Hosnyánszky 3, KIS G. 2, Kovács R. 1, DECKER Á. 1. Cs: Vörös 1, Takács Bálint, Létay, Hőna, Fülöp. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 4/2
Gól – ötméteresből: –, 2/1
Kipontozódott: Steinmetz B. (27. p.)
Sárga lap: Godova (27.p .)
Godova Gábor: – Gratulálok a Vasasnak. Ennél többet most semmiképpen sem szeretnék mondani.
Földi László: – Hogy simább lett-e a meccs, mint vártuk? Nem nagyképűségből mondom, de próbáltunk csak magunkra figyelni. Összeállt a védekezésünk, és ebből tudtunk lefordulni, akciógólokat lőni, ami el is döntötte a mérkőzést.