A Szeged legyűrte a Partizant, az Eger kikapott Görögországban

2012.11.14. 19:56
A szegedi győzelemben döntő érdemeket szerzett az övéinek játékával és góljaival tartást adó Molnár Tamás (Fotó: Tumbász Hédi)
A férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában az A-Híd-Szeged pályaválasztóként egygólos győzelmet aratott a szerb Partizan ellen, míg az ZF-Eger háromgólos vereséget szenvedett a görög Vuliagmeni otthonában.

Vuliagmeni–Eger

Nem a legjobban indult a mérkőzés az Eger számára, hiszen az első negyed végére kétgólos hátrányt szedett össze úgy, hogy támadásban sokszor lövésig sem nagyon jutott a remekül védekező görögökkel szemben (3–1). Bundschuh Erik nagyszerű bejátszást remek mozdulattal helyezett el a görög kapuba – ez volt a második találata –, éledezett a védekezésében egyébként is rendezett Eger. Ennek ellenére a negyed felénél ismét kettőre nőtt a görög előny, viszont tartotta ellenfelével a tempót Gerendás György együttese. Így még annak ellenére sem kellett kongatni a vészharangot, hogy a támadójátéka igencsak vérszegénynek bizonyult (4–2).

A DEBRECEN NÉGYGÓLOS ELŐNYBEN A DINAMÓVAL SZEMBEN

Az Európa-kupa negyeddöntőjének első felvonásán a Debrecen hazai környezetben négygólos (13–9) előnyt szerzett az orosz Dinamo Moszkva elleni visszavágóra.

Bővebben itt olvashat a találkozóról!

A harmadik negyed első támadását gólra váltotta a Vuliagmeni – ebben bizony a bejátszásnál elalvó egri védelem is alaposan ludas volt –, majd a másodikat is fórból, meglépett a házigazda. Bátori Bence emberelőnyben közelről, blokkok sűrűjében látta meg a rést, esélyt adva övéinek a felzárkózásra. Ez azonban nem párosult a korábbi, határozott védekezéssel, a görögök négy perc alatt három gólig jutottak, az első félidőben összesen volt nekik négy találatuk. Mindkét fél részéről nagy volt a kapkodás, így sok volt a hiba. Gór-Nagy Miklós szerencsére nem hibázott, egy remek bejátszást húzott be a center helyéről. Már közte kettőre csökkent a különbség, de újabb elkerülhető gólt kapott az Eger nem sokkal a negyed vége előtt (8–5).

Bundschuh lehetett az egriek bizodalma, mert a védekezésük ismét csődöt mondott, a máskor oly' heves Gerendás mester is beletörődötten állt a kispadon könyökölve a nyitott uszodában. Biros Péter ötméteresével közelített a vendégcsapat, amely felzárkózhatott volna közte egyre is a vége előtt bő három perccel, ám a kimaradt akciójuk után a görögök léptek meg ismét hárommal. Innen már annyira nehéz, hogy szinte lehetetlen. Nem is sikerült, a végét egy nekünk csúnya – különben gyönyörű – görög gól zárta, beejtett indítással, és kapuba ejtett labdával (11–8).

Gerendás György együttese harmadik összecsapásán másodszor kapott ki – egy találkozója elmaradt –, a görögök viszont negyedik fellépésüket is megnyerték.

Szeged–Partizan

Parázs első perceket követően a szerbek szerezték meg a mérkőzés első találatát egy svédcsavarral, majd a másodikat is, rögtön az első fórból, a már kiegészült, de még nem rendeződött házigazdák ellen. A Szeged aztán a szünetig fordított. Előbb egy megúszást követően Decker Ádám góljával szépített, majd jött egy végleges kiállítás a szerbeknél: Milos Vukicsevics volt a vétkes, Somogyi Balázs a szenvedő fél. (Nem utóbbi volt az egyedüli hazai oldalról, korábban már Szivós Márton is kapott egy olyat, amitől percekre ki kellett szállnia.) Mindenesetre a megítélt büntetőt Juhász Zsolt gólra váltotta. A végjátékban aztán már az előnyben játszó Szeged jutott vezetéshez, Molnár Tamás kapásoldalról volt eredményes (3–2).

A DÓZSA MÍNUSZ KETTŐRŐL KEZD SZOLNOKON
Kétgólos hátrányból kezdi majd a hazai vissza- vágót a Szolnoki Dózsa férfi vízilabdacsapat az Európa-kupa negyeddöntjében, miután ma 8–6-ra kikapott az olasz Florentia vendégeként.

A második negyed Kiss Csaba bombájával vette érdemben kezdetét, ezzel le is pergett a négy perc, amelyből az értékesített ötméteressel 3–0-val jött ki a Szeged. A vendégek kemény védekezése még a fórban játszó házigazdáknak sem ízlett, mígnem Aaron Younger meglepte őket egy szabaddobással, majd Hegedűs Gábor is egy távoli lökettel. Baksa László is bravúros védéseket tett hozzá a gyakran már emberhátrányban védekező Szeged eredményességéhez (6–3).

Három Partizan-góllal indult a második félidő, mindez lényegében semmissé tette a négyperces fórt. Ötméteresből mozdulhatott volna el a holtpontról Vincze Balázs együttese, de Somogyi hibázott, így esélyt adott a vendégeknek az egyenlítésre, amellyel éltek is. Szétesett a szegediek játéka, az addig látható önbizalom már nagyon távolinak tűnt, viszont fáradtságot vélhettünk rajtuk felfedezni. A rutinos Molnár elégelte meg ezt a helyzetet, és tett is az ellenkezőjéért: a végjátékban távolról lőtt a kapu rövid oldalába (7–6).

Nagyon visszaesett a szegediek hatékonysága támadásban, azt azért írjuk a javukra, hogy a Partizan védekezése tankönyvbe illő volt. Hegedűs azonban távolról csak betalált, kis nyugodtságot hozva a hajrá előtt. A szerb szépítést pazar egy érintő előzte meg fórban. A végén volt egy kis reklamálás hazai részről, majd a Partizan támadhatott az ikszért, de a bírók nem fújtak szabálytalanságot, így ha nehezen is, de győztek a szegediek (8–7).

Vincze Balázs együttese harmadik mérkőzését követően is százszázalékos mérleggel áll, a szerbek első vereségüket szenvedték el.

AZ AGRESSZÍV PARTIZAN ELLEN IS NYERT A SZEGED

FÉRFI VÍZILABDA, BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
A–CSOPORT
VULIAGMENI (görög)–ZF-EGER 11–8 (3–1, 1–1, 4–3, 3–3)
Vuliagmeni. V: Brasiliano (olasz), Margeta (szlovén)
VULIAGMENI: Calkanisz – MILONAKISZ 3, Luzidisz, H. Afrudakisz, Karuncosz, Vlahopulosz, GUNASZ 3. Cs: Veloniasz, KOMADINA 4, Elmiszian, Tigkasz, Vulgarakisz 1. Edző: Theofanisz Tingasz
EGER: Bisztritsányi – SALAMON 2, Biros 1, Gór-Nagy 1, Seman, Graham, BUNDSCHUH 3. Cs: Gerritse, Bátori 1, Kovács G., Mezei, Chilkó. Edző: Gerendás György
Gól – emberelőnyből: 13/4, ill. 9/4
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kiállítva (cserével végleg): H. Afrudakisz (20. p.)
Gerendás György: – A kellemetlen stílusú Vuliagmeni sajnos nagyon sok hibára kényszerített bennünket. A centerjátéka hatástalanítására, az emberhátrányok kivédekezésére készültünk, mégsem tudtuk megakadályozni a hazaiak sikerét. Nemzetközi szinten ennyi hibával nem lehet meccset nyerni.
D–CSOPORT
A-HÍD-SZEGED–PARTIZAN BEOGRAD (szerb) [8–7 (3–2, 3–1, 1–3, 1–1)
Hódmezővásárhely, 600 néző. V: Gomez (olasz), Sztavridisz (görög)
SZEGED: BAKSA – HEGEDÜS G. 2, Szivós, Kunac 1, MOLNÁR T. 2, Younger 1, Kiss Cs. 1. Cs: Somogyi, Decker Á., Kayes, Török, Juhász Zs. 1. Edző: Vincze Balázs
PARTIZAN: SZORO – Sz. Mitrovics 1, Jokics, DEDOVICS 3, P. Filipovics, Mandics 1, Cuckovics. Cs: Vukicsevics 1, Matovics, Rackov 1, Milos Csuk, Obradovics, Basara. Edző: Vladimir Vujaszinovics
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 11/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Cuckovic (26. p.), Kunac (31. p.)
Kiállítva (brutalitásért): Vukicsevics (7. p.)
Vincze Balázs: – Az biztos, hogy olyan tartásról tettünk megint tanúbizonyságot, ami megsüvegelendő. Somogyi Balázs ahogy visszakerült, egyből eleredt az orra vére, Szivós Marci megrendítő erejű ütést kapott, láttam rajta, utána nem ugyanaz az ember volt. Fáradtan érkeztünk erre a mérkőzésre, de ezt két és fél negyeden keresztül kompenzálni tudtuk, később pedig azt is, ami érthetetlen módon történt a vízben…
Vladimir Vujaszinovics: – A Szeged a Jug mellett a sorozat egyik legjobb csapata, és remek meccset játszottunk vele. Sajnos elkövettünk egy hatalmas hülyeséget a mérkőzés elején, aminek végül megfizettük az árát.