A Szeged erőt demonstrált az FTC ellen, Kiss Gergely volt a Honvéd vezére

2013.04.13. 20:31
A háromszoros olimpiai bajnok Kiss Gergely öt góllal vette ki a részét a Szentes elleni hazai győzelemből<br />(Fotó: NS-archív, Korponai Tamás)
Az élvonalbeli férfi vízilabda-bajnokság alapszakaszának 26., utolsó fordulójában a bajnokaspiráns, az alapszakaszt megnyerő A-Híd Szeged erőt demonstrálva, tizenhét gólt lőve, és csupán hármat kapva nyert a Népligetben vendéglátója, az FTC ellen. A Honvéd ugyanakkor Kiss Gergely vezérletével otthon győzte le a Szentest. A Szolnok semmi esélyt nem adott vendéglátójának, a Pécsnek, míg a Vasas remek második félidei teljesítményével végül biztosan nyert a BVSC otthonában.

FTC–Szeged

A Szeged a 4–0-s első negyed után egy félidő alatt eldöntötte az addig is egyoldalú bajnokit. Szivós Márton és Joseph Kayes 3–3 gólt szerzett, összesen tíz szegedi játékos talált a házigazdák kapujába. A Ferencváros egyik negyedben sem tudott egy gólnál többet szerezni.

Bp. Honvéd–Szentes

A Honvéd kiegyenlített első félidőt követően csak a nagyszünet után érvényesítette papírforma fölényét a Szentes ellen, Kiss Gergely öt góllal vette ki a részét a hazai sikerből.

Pécs–Szolnok

A szolnokiak nem maradtak adósok a gólokkal, már az első félidőben tízet rámoltak be a pécsi kapuba. A szolnoki góltermésből Milan Alekszics négy találattal vette ki a részét, rajta kívül még további hét vendégjátékos szerzett gólt. A Szolnok válogatott kapusa, Decker Attila 62 százalékos hatékonysággal védett, tizenhat lövésből tízet hárított.

BVSC–Vasas

A zuglóiak kimondottan jól tartották magukat két negyeden át, hiszen a jóval esélyesebb Vasas előnye a nagyszünetben csupán egy gól volt. A fordulást követően azonban már csak egy csapat volt a pályán, illetve a medencében, és az a Vasas volt. Földi László együttese elsősorban védekezésben javult fel – a harmadik és a negyedik negyedben sem kapott gólt –, és ez végül döntőnek bizonyult a végeredményt illetően.

Kaposvár–OSC

A vendégek az első három negyedet megnyerték – az első félidőben egy gólt kaptak mindössze –, és a nyolc gólt hozó záró felvonást sem adták iksznél alább. A győztes csapatban Korényi Balázs öt gólt lőtt.

EKF-Eger–Debrecen

Az első negyed a házigazdáké volt, de 4–0-s második felvonással fordítottak a vendégek. Az egriek a záró rész előtt felzárkóztak ugyan egygólos különbségre, de végül pont nélkül maradtak. A vesztes oldalon Jakab Dániel, a győztes csapatban Giorgetti Alex lőtt négy-négy találatot. Az egriek egészen jól (8/5) használták ki a fórjaikat, bár végeredményben sokra nem mentek vele.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ, 26. FORDULÓ

FTC WATER POLO–A–HÍD SZEGED VE 3–17 (0–4, 1–6, 1–2, 1–5)
Budapest,
Népliget, 100 néző. Vezette: Marjay, Kun
FTC: Puletovics – Kárteszi, Koltai, Aján, Vogel, Francsics 1, ERNYEY 2. Csere: KÓSIK (kapus), Sánta, Bicskei, Pohl, Illés, Szilágyi, Major. Edző: Varga Zsolt
SZEGED: BAKSA – Hegedűs G. 1, Somogyi, Dr. Molnár 2, Kunac 1, SZÍVÓS M. 3, Kiss Cs. 2 (1). Csere: Decker 1, Varga P., KAYES 3, Juhász Zs. 1, Younger 1, Török B. 2. Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 8/5
Gól – ötméteresből: –/–, ill. 1/1
Kipontozódott: Aján (22. p.)
Varga Zsolt:
– Sok hiányzóval kellett kiállnunk a bajnokság éllovasa ellen, ami ezt az eredményt hozta maga után. Gratulálok a debütáló fiataljaimnak.
Vincze Balázs: – Koncentrált, jó játékkal arattunk nagyarányú győzelmet.

GROUPAMA-HONVÉD–VALDOR-SZENTES 14–8 (2–1, 3–3, 5–3, 4–1)
Budapest,
Kőér u., 100 néző. Vezette: Székely Balázs, Németh András
HONVÉD: GERGELY – Fülöp 1, JANSIK D. 2, MÁTYÁS, Kovács P. 1, Steinmetz B., KISS G. 5. Csere: György D. (kapus), Tóth Bendegúz 1, Hangody Gy., BOROS 4, Jakab L., Marnitz Márk, Hangody L. Edző: Vad Lajos
SZENTES: Horváth A. – Tóth P., WESZELOVSZKY, Bálint 1, Nagy M. 1, TÓTH Z. 2, Józsa T. Csere: Horváth T. (kapus), Hegedűs B., Pellei, REGŐS 2, Németh D. 1, Szabó L., Szabó Z. 1. Edző: Lukács Dénes
Gól – emberelőnyből: 7/4, ill. 6/3
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Kovács P. (28. p.)
Vad Lajos:
– Ezzel a teljesítménnyel maximálisan elégedett vagyok.
Lukács Dénes: – Hiába van esélyünk egy jó mérkőzést játszani az eredménytől függetlenül, ha néhány játékosunk kishitűsége és önbizalomhiánya tönkreteszi a csapatmunkát.

PVSK-FÜSZÉRT–SZOLNOKI DÓZSA KÖZGÉP 6–17 (2–5, 1–5, 2–4, 1–3)
Pécs, 100
néző. V: Vogel G., Horváth Cs.
PÉCS: Tihanyi – Bóbis, Kiss T. 1, Krizsán, Dragic 2, LUKÁCS G. 2, ÁGNER 1. Cs: Barát (kapus), Somogyi T., Bereczki, Bertha P., Csaba, Monostori A., De Blasio. Játékos-edző: Bereczki Miklós
SZOLNOK: Decker A. – Negrean 3, ALEKSZICS 4, Hosnyánszky 1, Vörös, Nyéki 1, Gocics. Cs: Kovács O. 2, Hangay Z. 2, Dőry, PÁSZTOR 3, Mohi, R. Georgescu 1. Edző: Kovács István
Gól – emberelőnyből: 9/3, 11/4
Kipontozódott: Hangay Z. (22. p.)
Bereczki Miklós:
– Sajnos a Szolnok hozta a kis csapatok elleni formáját.
Kovács István: – Örülök, hogy a játékosok ezt a találkozót is komolyan vették.

BVSC-ZUGLÓ–TEVA-VASAS 5–10 (3–3, 2–3, 0–2, 0–2)
Budapest,
Laky Károly Uszoda, 250 néző. Vezette: Fekete B., Vojvoda
BVSC: Györke – Szabó Bendegúz, Szűcs L., Borsós 1, Bedő, LÉTAI 2, Czigány. Csere: Nagy S., RAJNA 2, Zsoldos, Kotszidisz, Telekdy, Mészáros Cs. Edző: Dabrowski Norbert
VASAS: Barabás – Öler 1, Katonás 1, DRASKÓ BRGULJAN 2, HÁRAI 1, VÁMOS 2, Takács Bálint. Csere: Angyal, STEINMETZ Á. 2, Csapó 1, Hőna, Fazekas. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 10/3
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Angyal (32. p.)
Kiállítva: (brutalitásért) Nagy S. (20. p.)
Dabrowski Norbert: – Az elmúlt négy-öt fordulóban nem játszottunk igazán jól, ma két negyeden keresztül tartottuk a lépést a Vasassal, aztán kijött a két csapat közti különbség.
Földi László: – Két ellentétes félidőt láttunk, a négyperces kiállítás döntőnek bizonyult.

KAPOSVÁR–OSC 7–12 (0–2, 1–2, 2–4, 4–4)
Kaposvár, 150
néző. V: Csanádi, Juhász Gy.
KAPOSVÁR: Nagy P. – HOPPÁL 3, BERTA J. 2, Horváth D., Bakó, Burburan, Pataki. Cs: Szabó Zs. (kapus), Maár, Kutasi 1, Juhász-Szelei 1, Práczky. Játékos-edző: David Burburan
OSC:
Áts – KORÉNYI 5, SZÉCSI D. 2, SIMON A. 2, Császár, SZŐKE 2, Szentesi. Cs: Ádám Zs. (kapus), Cserdi, Hangody A., Zentai 1, Pecz, Tiba. Edző: Ürögi Zsolt
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 10/3
David Burburan:
– Nagyon sajnálom, hogy nem úgy alakult a mérkőzés, ahogy szerettem volna. Az első két negyedben sok hiba csúszott a játékunkba, de mindettől függetlenül egészen a találkozó végéig küzdöttünk, próbáltuk a maximumot kihozni magunkból. Remélem, a rájátszásban egy jobban játszó kaposvári csapatot láthatnak a szurkolók.
Ürögi Zsolt: – Nehezebb meccsre számítottam, pláne úgy, hogy három meghatározó játékosunk is hiányzott. Tartalékos csapatom felnőtt a feladathoz, a fiúk kitettek magukért Kaposváron.

EKF-EGERFOOD-IMOLA–DEBRECEN 9–12 (3–2, 0–4, 4–2, 2–4)
Eger, Bitskey-uszoda, 100 néző. V: Füzesi, Mucskai
EKF: LABONCZ – Keresztes F., JAKAB DÁNIEL 4, Sántavy, Farkas P., Keresztes I. 2, Petrovai. Cs: TAKÁCS J. 2, Milkovich, Zalánki, Hornyák, Molnár A. 1, Szőllősi. Edző: Tóth Péter
DEBRECEN: B. Mitrovics – PALOTÁS 2, GIORGETTI 4, Süveges, HALEK 3, Vindisch 2, Kállay 1. Cs: Letica, Macsi, Somlai, Smitula, Zubora P. Edző: Varga Tamás
Gól – emberelőnyből: 8/5, ill 11/5
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 3/2.
Kipontozódott: Sántavy (20. p.), Farkas P. (21. p.) Zalánki (30. p.)
Kiállítva (brutalitásért): Süveges (19. p.)
Tóth Péter:
– Fordulatos, jó meccsen tisztesen helytálltunk. Elégedett vagyok a támadójátékunkkal, a harmadik negyed végén, hét hétnél közel álltunk a meglepetéshez. Készülünk a rájátszásra.
Varga Tamás: – Örülök, hogy a négyperces kiállítás ellenére nyertünk. Pozitívumnak tartom, hogy több fiatalt több poszton kipróbálhattam, és jól helytálltak.