A németek elleni győzelemmel kezdett a férficsapat

2010.08.29. 12:56
Szivós egy gólt szerzett a találkozón<br />
A magyar f&eacute;rfi v&iacute;zilabda-v&aacute;logatott k&eacute;tg&oacute;los győzelemmel kezdte meg szerepl&eacute;s&eacute;t a z&aacute;gr&aacute;bi Eur&oacute;pa-bajnoks&aacute;gon. A mieink 10&ndash;8-ra nyertek N&eacute;metorsz&aacute;g ellen.

Nem csodálkoznánk, ha a magyar válogatott tagjai már a hátuk közepére kívánnák a német csapatot, mivel csak az idén már most ötödször találkoztak Hagen Stamm együttesével. Szerencsére ezúttal Kemény Dénes együttese volt jobb, s nyert 10–8-ra.

KEMÉNY DÉNES CSAK AZ EREDMÉNNYEL ELÉGEDETT

„Az eredménnyel elégedett vagyok, ennyi. A játékosokkal biztosan el fogok beszélgetni az öltözőben..." – mondta Kemény Dénes a mérkőzés után.

„Az első mérkőzés mindig nehéz egy nagy tornán, a legfontosabb feladatot teljesítettük, megszereztük a három pontot. Az biztos, hogy fejlődnünk kell a játékban, főleg, hogy Szerbia következik" – értékelt az Eb hivatalos honlapjának Szécsi Zoltán.

„A múlt héten Andreas Schlotterbeck nem tudott betegség miatt edzeni, a fiam, Marko lázas volt, Politze influenzából gyógyult fel és nem játszhatott, Paul Schülernek pedig valószínűleg eltört az orra a harmadik negyedben – ehhez képest szenzációsan jól játszottunk. Egyáltalán nem rossz eredmény, hogy csak két góllal kaptunk ki az olimpiai bajnoktól, büszke vagyok a játékosaimra"  – nyilatkozta a németek trénere, Hagen Stamm.

A német válogatott az öt nagy mögött talán a legerősebb középcsapat, tavaly például Montenegrót is legyőzte a vb-n. A rendkívül fegyelmezett pólót játszó németek kapuját még mindig az elnyűhetetlen Alekszandr Tchigir védte, a csapat pedig a mérkőzés elején jól is játszott.

A vezetést a németek szerezték meg a talán kissé álmosan kezdő magyar csapat ellen, amelyben „egy legény volt csak talpon a vidéken”. Biros Péter szenzációsan pólózott, gyakorlatilag egymaga tartotta a lépést a német válogatottal. Az első negyed után 3–3 állt az eredményjelzőn, a mieinknél csak Fácán talált be.

Az első szünetben aztán Kemény Dénes megtalálta a nyerő taktikát: gyors Madaras Norbert-találattal már mi vezettünk, majd a negyed 6. percében a számunkra oly kedves, 6–3-as eredmény állt a táblán. Hosnyánszky Norbert éles szögből talált be, míg a másik gólt „természetesen” Biros szerezte.

Ez a sikeres periódus pedig eldöntötte a találkozó sorsát. A folytatásban próbált felzárkózni a német csapat, ám egyszer sem tudta utolérni a magyar válogatottat. A harmadik negyedben már 9–4-re is vezettünk, időnként látványosan pólózva.

Elsősorban a magyar védekezés volt dicsérhető ebben a szakaszban, riválisunk nagyon nehezen tudott lövőhelyzetet kialakítani.

A negyedik negyedben kissé ránk ijesztettek a németek: Öler több mint három perccel a vége előtt 9–7-re zárkóztatta övéit, ám Hárai gólja megnyugtatta a kedélyeket. Végül 10–8-ra nyertünk.

Hétfőn a szerbek következnek. Remélhetőleg hasonló eredménnyel zárul az a találkozó is.

VÍZILABDA EB
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG– NÉMETORSZÁG 10–8 (3–3, 3–1, 3–1, 1–3)
Zágráb, 100 néző
Vezette: Franulovic (horvát), M. Brguljan (montenegrói)
Magyarország: Szécsi – BIROS 4, Varga Dénes, VARGA DÁNIEL 1, Kis G., Hosnyánszky 1, Madaras 1. Csere: Hárai 1, Szivós 1, Bundschuh, Török, Vámos 1
Németország: Tchigir – Bukowski 1, Naroska, Schüler, Schlotterbeck, KREUZMANN 2, Öler 2. Csere: Real, Rössing 2, M. Stamm 1, Schrödter, Politze
Gól – emberelőnyből: 8/6, ill. 10/3
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. –
Kipontozódott: Real (22. p.)
Kiállítva (cserével, végleg): Varga Dénes (5. p.)

1. NEGYED

Elkezdődött a mérkőzés. A német válogatott hozta el a labdát.

1. perc: A németek máris megszerezték a vezetést, Kreuzmann talált be. 0–1

2. perc: Szerencsére hamar egyenlített a magyar válogatott, Biros emberelőnyös szituációból lőtt gólt. 1–1

4. perc: Már nálunk az előny! Ismét Biros a gólszerző, a magyar klasszis megúszás után talált be. 2–1

4. perc: Egyenlített a német csapat, Rössing használta ki Madaras kiállítását. 2–2

5. perc: Hárai harcolt ki egy büntetőt, Varga Dénes azonban kihagyta az ötméterest.

5. perc: A másik oldalon azonban nem hibáznak a németek, Kreuzmann előnyből volt pontos. 2–3

5. perc: Varga Dénest cserével végleg kiállította a játékvezető.

Sokasodnak a gondok. Madaras ugyanis már a második faultjánál tart, míg Varga Dénesre már nem számíthat Kemény Dénes.

8. perc: Biros elöl maradt, aminek meg is lett az eredménye. Fácán nyolc másodperccel a negyed vége előtt egyenlített. Nem sokkal korábban a kapufát találta telibe… 3–3

Vége az első negyednek.

2. NEGYED

Sajnos ismét a németek hozták el a labdát.

2. perc: A vezetés azonban nálunk! Madaras fórból lőtte ki a rövid alsót. 4–3

A találkozó előtt elkezdett esni az eső, mostanra azonban már elállt az égi áldás.

2. perc: Bundschuht állította ki a játékvezető, de remekül kivédekeztük a német fórt.

3. perc: Biros úszott meg, kettőre növelhette volna a magyar előnyt, Tchigir azonban megfogta a ziccert.

5. perc: Biros tarthatatlan! Ezúttal fórból volt eredményes, már a negyedik gólja a mérkőzésen. 5–3

6. perc: Beindultunk, Hosnyánszky a rosszkéz oldalról a rövid felsőbe vágta a labdát – éles szögből. 6–3

A kissé gyengébb kezdés után védekezésben nagyon feljavult a magyar csapat. A németek nagyon nehezen tudnak lövőhelyzetet kialakítani.

8. perc: Vámost kiállították, a németek pedig időt kértek.

8. perc: Ezúttal is remekül védekeztünk, a fór már lejárt, de Bukowski kihasználta, hogy nem rendeződött a magyar csapat. 6–4

Nagyszünet.

Nem csodálkoznánk, ha a  magyar válogatott tagjai már a hátuk közepére kívánnák a német válogatottat, mivel csak az idén már négyszer találkoztak Hagen Stamm együttesével.

3. NEGYED

1. perc: A változatosság kedvéért ismét a németek hozták el a labdát.

Közben már a nap is kisütött Zágrábban.

1. perc: Varga Dániel átlövésből növelte a magyar előnyt. 7–4

2. perc: Öler lőhetett fórban, Szécsi azonban szögletre tolta a labdát. Majd kivédekeztük, ismét miénk a labda.

3. perc: Centerben eladtuk a labdát, a másik oldalon azonban Schlotterbeck fórból, középről csúnyán a kapu fölé lőtt.

4. perc: Most mi kerültünk emberelőnybe. Madaras passzából pedig Szivós húzta közelről a kapuba a labdát. 8–4

Kezd teljesen összeesni a németek játéka. egyértelműen a magyar csapat játszik jobban.

6. perc: Madarasnak elkezdett vérezni az orra, miután Kreuzmann-nal küzdött. Vámos „büntetett” fórból, ötre növelve a magyar előnyt. 9–4

7. perc: Rössing centerből szépített, de még így is jelentős az előnyünk. 9–5

8. perc: Mindkét oldalon kimaradt helyzetek után nem változott az eredmény.

4. NEGYED

1. perc: Madaras visszatérhetett. Nem súlyos a sérülése, ismét vízbe ugrott. Megint a németek

hozták el a labdát. Ebben a tekintetben taroltak, összességében azonban mi vagyunk a jobbak.

1. perc: Elvettük a labdát a németektől, de nem sikerült góllal befejezni a támadást.

2. perc: Most már pontosabbak voltak a németek. Stamm távolról szépít. 9–6

4. perc: Ismét gólt dobtak a németek. Nehogy izgalmas legyen a vége! Öler középről, hat méterről vette be Szécsi kapuját. 9–7

4. perc: Hárai nyugtatta meg a csapatot, góljával visszaállt a háromgólos különbség. Kicsit vitatkoztak a németek, hogy bent volt-e a labda, de természetesen a játékvezető megadta a találatot. Valóban bent volt. 10–7

Három perc van hátra! Elméletileg túl nagy baj már nem lehet.

6. perc: Öler lőtt gólt fórból (Hárai volt a kiállított). Szécsi ugyan még belekapott a labdába, de bepattant a kapuba. 10–8

7. perc: Kis Gábor találta telibe szabaddobásból a lécet. De már csak egy perc van hátra.

8. perc: Ölert kiállította a játékvezető, Kemény Dénes pedig időt kért. Már csak 30 másodperc van hátra.