A magyar csapat kikapott az oroszoktól

2010.09.06. 17:30
A mieink az elődöntőbe kerülésért harcolnak (Fotó: Mirkó István)
A magyar női vízilabda-válogatott 12–9-re kikapott Oroszországtól a zágrábi Európa-bajnokság középdöntőjében, így az oroszok jutottak be az elődöntőbe, míg a mieink az ötödik helyért küzdhetnek szerdán a Spanyolország–Olaszország találkozó veszteséve

A magyar csapat az előző, németek elleni találkozón nagy csatában szerzett pontot a B-csoport utolsó meccsén, és az oroszok ellen is nehéz összecsapás várt a mieinkre az elődöntőbe kerülésért folytatott harcban.

Legutóbb 2003-ban a ljubljanai Európa-bajnokság elődöntőjében sikerült női vízilabda-válogatottunknak legyőzni Oroszországot.

Az első percben Szűcs Gabriella talált be az oroszok kapujába, de gólját nem adta meg a játékvezető. Ezután Olga Beljajeva közelről talált be Gyöngyössy Anikó kapujába megszerezve ezzel a vezetést Oroszországnak. 0–1

Tóth Ildikónak sikerült kiharcolnia egy kiállítást, és értékesítette is az előnyt (1–1), azonban az oroszok nem hagyták annyiban, és gyors egymásutánban két gólt is szereztek, így már 1–3 állt az eredményjelzőn. A negyed végén Keszthelyi Rita értékesített egy újabb emberelőnyt, így sikerült ismét egy gólra felzárkóznia Petrovics Mátyás csapatának.

A második játékrész nem kezdődött jól a mieink számára, három perc alatt az orosz kettő, a magyar együttes egy gólt sem szerzett. 2–5

A magyar gólcsendet Drávucz Rita törte meg, aki öt méterről pattintott az orosz kapu jobb oldalába, majd Takács Orsolya lövése után már csak egy gól volt a különbség a két válogatott között. 4–5

Az egyenlítés azonban nem sikerült, ismét az oroszok percei következtek, Beljajeva és Szoboljova góljaival megint elhúzott az ellenfél. 4–7

Pár másodperccel a negyed vége előtt Drávucz Rita egy távoli lövéssel megszerezte saját maga második, a magyar csapat ötödik találatát, tehát 5–7 volt az állás a félidőben.

A harmadik negyedben Oroszország előnye négygólosra nőtt (5–9), aztán ismét (a mai mérkőzésen már-már megszokott módon) a két orosz találatot két magyar gól követte, mindkettőt a találkozón remek formában játszó Drávucz Rita szerezte. 7–9

Sajnos Drávucz jó teljesítménye kevésnek bizonyult az oroszok ellen, akik gyorsan visszaállították a negyed elején megszerzett négytalálatnyi különbséget. 7–11

Az utolsó játékrészben Kisteleki Dóra volt eredményes emberelőnyből, majd mindkét oldalon kimaradt helyzetek következtek. A magyar védelem azonban ismét kihagyott, Pusztyinnyikova teljesen egyedül maradt a magyar kapu előtt, és nem is hagyta ki a kínálkozó lehetőséget. 8–12

A negyedik negyedben Drávucz helyett Kisteleki folytatta a góllövést (9–12), ismét betalált emberelőnyből, de ekkor már nem volt reális esély a fordításra. A támadásokat az oroszok már nem erőltették, tudták, hogy innen már övék lesz a győzelem, ami így is lett, 12–9-es vereséget szenvedett a magyar női vízilabda-válogatott a mumus Oroszországtól.

Drávuczék szerdán szállnak ismét medencébe, akkor az Európa-bajnoki ötödik hely lesz a tét, az ellenfél pedig a Spanyolország–Olaszország mérkőzés vesztese lesz majd.

VÍZILABDA EB, NŐI TORNA, ZÁGRÁB
KÖZÉPDÖNTŐ
Oroszország–Magyarország 12–9 (3–2, 4–3, 4–2, 1–2)
 A magyar válogatott gólszerzői: Drávucz 4, Kisteleki 2, Keszthelyi, Tóth I., Takács

KÉSŐBB
Spanyolország–Olaszország  19.30

1. NEGYED

1. perc: A mieink a Gyöngyössy A. – Valkai, Drávucz, Poszkoli, Tóth I., Szücs, Kisteleki D. összeállításban kezdték a meccset.

1. perc: Valkai Ágnes hozta el a labdát a ráúszásnál.

1. perc: Már vezetünk is: Szücs hét méterről hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba, de a bírók nem adták meg a találatot az orosz kapitány reklamálása után.

2. perc: Gyöngyössy szerzett labdát a center elől, majd magyar előny, de Szücs sajnos elejtette.

4. perc: Poszkoli kiállítása után Beljajeva talál be közelről 0–1

4. perc: Takács szépen blokkolta Glizsina lövését

5. perc: Tóth Ildikó harcol ki kiállítást, s mivel üresen maradt a visszapasszt be is lövi a bal alsóba  1–1

5. perc: Takácsot küldik ki, már majdnem megvan a labda, de végül Glizsina elé kerül, belövi a rövidbe 1–2

6. perc: Bujka került helyzetbe, és kapufát lőtt

7. perc: Bujkát kiküldik, Ivanova a fór lejárta után egy másodperccel eredményes 1–3

8. perc: Szoboleva kiáll, Keszthelyi lő távolról, a kapus csak a gólvonal mögül kotorja ki a labdát 2–3

2. NEGYED

1. perc: Az oroszok hozták el a labdát a ráúszásnál.

1. perc: Poszkoli állt ki, Beljajeva megvárta amíg elsüllyed a védő meg a kapus és négy méterről belőtte 2–4

3. perc: Egyre nagyobb bajban a mieink: lefordulnak az oroszok, Gyöngyössy kijön, de nem éri el a labdát, Konuk meg beejti az üres kapuba 2–5

3. perc: Végre a magyar csapat is betalált: Drávucz öt méterről a kapu jobb oldalába pattint 3–5

5. perc: Újabb magyar találat: Takács Orsolya góljával már csak egy gól a hátrányunk 4–5

5. perc: Kisteleki Dóra került nagy helyzetbe az oroszok kapuja előtt, de az ellenfél kapusa hárított.

6. perc: A magyar helyzet után aztán az oroszok betaláltak: Beljajeva góljával ismét két góllal vezetnek. 4–6

7. perc: Szoboljova is betalál, így már háromgólos a hátrányunk 4–7

8. perc: Drávucz Rita aztán a negyed végén átlövésből szépít 5–7

NAGYSZÜNET

3. NEGYED

1. perc: Az oroszok hozták el a labdát.

1. perc: Poszkolit küldik ki, Alejnyicseva pedig balról kilövi a hosszú felsőt. 5-8 (az oroszok eddigi öt előnyükből hármat kihasználtak)

2. perc: Egy rossz passz a mi részünkről, illetve egy rövid ejtés az oroszoktól

3. perc: Konuk lövi el a blokk mellett. 5-9 (kezd nagy lenni a különbség)

3. perc:  Ötméterest kapunk, Drávucz ezúttal is magabiztos. 6-9

4. perc: Egy kivédekezett orosz akció után előnybe kerülünk, Petrovics pedig időt kér.

4. perc: Mikor már kiegészültek az oroszok, Drávucz lőtt rá egy szabadot, mégpedig pontosan. 7-9

Kellene még valaki, aki felzárkózik Rita mellé!

5. perc: Megszerezzük a labdát, de Kisteleki öt méteren belülről végezte el a szabadot.

6. perc: Feljavult a védekezésünk, már csak a különbséget kellene valahogy eltüntetni...

7. perc: Drávuczot küldik ki, de Szoboljova nem tudja belőni a rovidbe.

7. perc: Mi is megkapjuk az esélyt, de Keszthelyi erőtlenül tüzel.

8. perc: Ami ennél is nagyobb baj, lefordulnak az oroszok, Prokofjeva pedig beejti a kapuba 7-10

8. perc: Mi ismét nem voltunk eredményesek, Ivanova pedig visszaállítja a négygólos különbséget. 7-11

4. NEGYED

1. perc: Ivanova hozta el a labdát, de pontatlan a bejátszás a centerbe.

1. perc: Bujka ellen kontrát fújnak.

2. perc:  Takács második kiállítása után Ivanovát blokkoltuk.

2. perc:  Mi is előnybe kerülünk, Kisteleki D. pedig egy fordítás után a jobb oldalról belövi a rövid felsőbe. 8-11

3. perc: Jó ütemben szerelünk, de Bujka lövését védi az orosz kapus. A túloldalon Gyöngyössy húzza le az ejtést.

4. perc: Kimaradt helyzetek mindkét oldalon. Eddig csak Drávucz tudta átlőni az orosz falat...

5. perc: Pusztinyikova maradt üresen középen, ki is használta. 8-12

5. perc: Három perccel a vége előtt időt kér Petrovics időt kér, de nem tudunk betalálni utána.

7. perc: Kisteleki ismét eredményes előnyben a jobb oldalról. 9-12

7. perc: Az oroszok már nem igazán akarnak előre jönni, megszerezzük a labdát. Előnybe kerülünk, de Valkai csak a blokkoló kezet találta el.

8. perc:  Egy-egy kimaradt támadás mindkét oldalon. Az oroszok a végén még újra időt kérnek.

8. perc: Nem tudják kihasználni az előnyt. Lepereg az óra.

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK

12-9-re nyertek az oroszok, nem jutottunk a legjobb négy közé (pedig nem sok kellett volna hozzá anno a csoportban, hogy első helyezettként egyből az elődöntőbe jussunk..). A lányok legközelebb szerdán játszanak helyosztót a spanyol-olasz meccs vesztesével.