A horvátokat legyőző olaszokkal csapunk össze a négy között

2014.07.23. 20:16
Az olasz válogatott óriási csatában jutott a négy közé (Fotó: Fuszek Gábor)
A margitszigeti férfi vízilabda Európa-bajnokság negyeddöntőjében Olaszország óriási csatában 8–7-re legyőzte Horvátországot, így bejutott az elődöntőbe, ahol a magyar csapattal találkozik. A másik ágon a görögöket kiejtő Szerbia lesz Montenegró ellenfele.

NEGYEDDÖNTŐ

Olaszország három sima sikerrel kezdett, majd két döntetlennel (Montenegró, Románia) zárt a csoportkörben, így a 2008-as Európa-bajnok mögött a második helyen végzett, míg a horvátok két-két siker és döntetlen után ellenünk háromgólos előnyről kikaptak, ezzel pedig a harmadikak lettek.

A csupán egy-egy gólt hozó nyitó negyed után az olaszok folytatták erősebben, és Francesco Di Fulvio akcióból szerzett találatával 4–2-re vezettek másfél perccel a szünet előtt.

Luke Loncar vezérletével azonban innen is kiegyenlítettek a horvátok (a mérkőzés során harmadszor), majd 5–4 és 6–5 után is, így a negyedik negyed elején fej fej mellett álltak a csapatok (6–6).

Alex Giorgetti és Maro Jokovic (0/6 – 0/5) közben a legtöbb helyzetet kihagyó játékos címéért vívott óriási csatát, előbbi aztán a hetedik próbálkozására már csak bevette Josip Pavic kapuját, két perccel a vége előtt pedig ötméteresből is eredményesnek bizonyult, így 8–6-ra elléptek az olaszok.

A 2010-es Európa-bajnok horvátok ennek ellenére visszakapaszkodtak (8–7), és az utolsó percben kétszer is a döntetlenért támadhattak, de egyenlíteniük végül nem sikerült, így Olaszországgal csap össze a magyar válogatott a négy között.

SZERBIA–GÖRÖGORSZÁG

A görögök nem engedték meglépni a szerbeket, Jannisz Funtulisz révén folyamatosan tartották az egy-két gólos különbséget. A címvédő azonban 6–5-ös vezetése után három egymás után szerzett góllal meglépett ellenfelétől (9–5), és a harmadik negyed utolsó fél percében már öttel vezetett (11–6).

A görögök itt sem adták fel, és Angelosz Vlahopulosz vezérletével egy 3–0-s etappal kettőre zárkóztak (11–9), igaz, még mielőtt túlságosan vérmes reményeik lehettek volna, jött Dusan Mandics, és előbb ötméteresből, majd akcióból is betalált, így a szerbek végül néggyel nyertek (13–9).

ALSÓ HÁZI HELYOSZTÓK

A 7–12. helyért vívott rájátszásában Németország 9–8-ra legyőzte Oroszországot, így tovább küzdhet a hetedik pozíció megkaparintásáért, csakúgy, mint Franciaország, amely 10–6-ra legyőzte a továbbra is nyeretlen Grúziát.

A grúzok az első negyedben kétszer is vezettek (0–1, 1–2), de franciák már a nagyszünetre kétgólos előnnyel mentek (5–3).

A harmadik felvonásban Damir Crepulia találatával ugyan még közeledtek a grúzok, de erre egy 3–0-s sorozattal feleltek a franciák (8–4), akik végül ezt a különbséget a végéig meg is tartották (10–6).

A franciák a románok ellen folytatják a 7. helyért vívott rájátszásban.

Az oroszok nem kezdtek rosszul, a második negyedben 5–2-re is vezettek egy 4–0-s sorozatot követően, de a németek a harmadik játékrészben 6–6-nál beérték ellenfelüket.

A záró felvonásban 8–7-re még így is az oroszok vezettek 35 másodperccel a vége előtt, de végül egy utolsó mp-es találattal a németek fordítottak (8–9), így kiharcolták a spanyolok elleni meccset.

Jegyvásárlás: jegyed.hu

31. VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, BUDAPEST, MARGITSZIGET

FÉRFIAK

NEGYEDDÖNTŐ
Olaszország–Horvátország 8–7 (1–1, 3–2, 2–2, 2–2)
Ld: Figlioli, Giorgetti 2-2, ill. Sukno 3, Loncar, Muslim 2-2
Görögország–Szerbia 9–13 (2–3, 3–4, 2–4, 2–2)
Ld: Vlahopulosz 4, Funtulisz 3, Milonakisz 2, ill. Mandics, Csuk, Nikics, Alekszics, Filipovics 2-2