A Honvéd legyőzte a Sturmot, a Szolnok csoportgyőztes

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2011.10.08. 22:14
Tóth Márton és a Honvéd remek győzelmet aratott (Fotó: Tumbász Hédi – archív)
A férfi vízilabda Európa-kupában, a legjobb16 közé jutásért zajló küzdelmek franciaországi állomásán második meccsét is megnyerte a Szolnok, amely a házigazda nizzai együttest verte meg két góllal a szombat esti összecsapáson. A budapesti tornán a Honvéd legyőzte az orosz Sturmot, így gyakorlatilag már ő is az első helyen továbbjutónak tekinthető háromcsapatos csoportjából.

SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–NICE (FRANCIA)

A háromcsapatos nizzai torna második napján a Tisza-partiak, miután pénteken 9––5-re simán legyőzték az olasz Savonát, a vendéglátókkal szemben sem voltak udvariasak. Amint azt Mohi Zoltán klubelnök az MTI-nek elmondta, a csoportelsőség megszerzéséért, ennélfogva az újabb győzelemért szálltak vízbe a Nice ellen, s az akaraterővel párosuló jó játéknak köszönhetően meg is született az újabb siker.

Jellemző a szolnokiak kiváló teljesítményére, hogy a harmadik negyedben már ötgólosra duzzadt az előnyük. Igaz, a befejező játékrészben a különbség kéttalálatnyira apadt –– az elnök szerint a tetemes vezetés birtokában tudat alatt kiengedett a csapat ––, nem volt kérdéses, hogy melyik pólós társaság a jobb.

A két győzelemmel – függetlenül a vasárnapi Nice–Savona összecsapástól – már megnyerte a tornát, és csoportelsőként kedvezőbb pozícióból várhatja a nyolcaddöntő október 16-i sorsolását a Szolnok.

GROUPAMA-HONVÉD–STURM 2002 (OROSZ)

A Kőér utcában, tehát saját medencében vízbe szálló Honvéd rosszul kezdett, a három évvel ezelőtt LEN-kupa-győztes oroszok ma is erős, több válogatottal felálló együttese 2––0-ra gyorsan ellépett. Tóth Márton szépítése után is maradt a vendégfölény, 3––1, 4––2, majd a negyed végére –– Szivós Márton két sikeres büntetőjével –– 5––3-ra alakult az állás a csehovi alakulat javára.

A folytatásban aztán már pontosabbá vált a házigazda, s –– a végül négy alkalommal is eredményes Szivós vezérletével –– összejött az egyenlítés, majd 5–5 és 6–6 után Kovács Róbert, a Vasastól igazolt új szerzemény pattintásos bombájával először jutott vezetéshez a Honvéd, igaz, nem sokáig (7–7).

A harmadik játékrészt újabb védhetetlen Kovács-löket vezette be, orosz válaszokat követően Salamon Ferenc ötméteresből egalizált, utána pedig a válogatott center, Hárai Balázs módosította két remek alakítással 11–9-re a mérkőzést, amely ekkor érkezett el a fordulópontjához. Tudniillik innen már nem engedte ki kezéből a vezetést és persze a győzelmet sem a hazai csapat, amely 15–12-re nyert végül, s nem kétséges, hogy csoportgyőztesként masírozik be a LEN-kupa örökébe lépő Eurokupa legjobb 16 gárdája közé.

A honi bizakodás alapja: a torna pénteki nyitó napján a csehoviak 16–4-re valósággal lelépték a trió harmadik – meglehetősen gyengécske – német tagját, s mivel a hármasból az első kettő jut a nyolcaddöntős mezőnybe, a vasárnapi Honvéd––Würzburg záró meccs (kezdés: 12.15 óra) merő formalitásnak tűnik.

FÉRFI VÍZILABDA EURÓPA-KUPA
E-CSOPORT, NIZZA
SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–OLYMPIC NICE (francia) 15–13 (4–2, 2–1, 6–4, 3–6)
SZOLNOK: Decker A. – Negrean, R. Georgescu 1, Komlósi, Kis G. 3, Nyéki 3, Gocics. Cs: Gárdonyi (kapus), Marnitz 1, Pásztor 3, Süveges, Kovács O. 3, Regős 1. Edző: Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 12/4, ill. 13/7
Gól – ötméteresből: 3/2, ill. –
Cseh Sándor: – A harmadik negyedig a támadás és a védekezés is rendben volt, az utolsóban voltunk kicsikét visszafogottabbak, míg a Nizza vérszemet kapott. Kicsit talán elfáradtunk a végére, öt nap alatt játszottunk a Szegeddel, a Savonával és most a Nizzával. Összességében nagyon elégedett vagyok, hogy csoportelsőként jutottunk tovább.