A Honvéd elleni győzelmével a tabella élére ugrott a Szeged

2010.12.11. 20:28
Molnár Tamás kétszer is gólt dobott Gergely Istvánnak (Fotó: Mirkó István)
A férfi vízilabda ob I 10. fordulójának rangadóján a játéknap előtt a tabella harmadik helyén álló Szeged-Beton a negyedik Honvédot fogadta, és elsősorban a harmadik negyedben nyújtott remek játékának köszönhetően  10–7-re felülmúlta Vad Lajos együttesét. Kiütéses győzelmet aratott a Ferencváros és az Eger.

A szerdai bravúros Ferencváros elleni győzelem után a Szeged-Beton férfi vízilabdacsapata a Honvédot fogadta. Kásás Zoltán, a hazaiak vezetőedzője a meccs előtt elmondta, a legutóbbi bajnokságban elért ötödik hely után remek együttes formálódik a Honvédnál, ezért még a szerdainál is nehezebb mérkőzésre számít.

A vendéggárdában kézsérülése miatt nem szállhatott medencébe Hárai Balázs. A találkozón Molnár Tamás szerzett vezetést emberelőnyből a Szegednek, Szívós Márton még az első negyedben egalizált, Joseph Kayes centergóljának köszönhetően viszont ismét a hazaiaknál volt az előny, amelyet Andrei Busila – aki Török Béla átadását értékesítette – meg is duplázott. Az, hogy mégis csak egygólos szegedi vezetéssel zárult az első játékrész, Mátyás Zoltánnak volt köszönhető, aki a nyolcadik percben megszerezte a második vendégtalálatot.

A második negyed 3–3-as eredményt hozott, Somogyi Balázs az utolsó pillanatokban szerezte vissza a hazaiak számára a vezetést. 6–5

A folytatásban is egymás hibáiból éltek a felek; egy emberelőny előtt Kásás Zoltán időt is kért, hátha ez megnyugtatja a csapatát, de Kiss Csaba a blokkba vágta a lövését. A Szeged Molnár Tamás ötösből lőtt góljával és Török Béla remek találatával már három góllal vezetett a harmadik negyed közepén, és a különbséget a játékrész végéig tartani tudta Kásás Zoltán együttese.

A negyedik szakasz második percében Varga Péter négygólosra növelte a szegedi fórt, ezt követően pedig inkább a védekezésre koncentráltak a hazaiak. A Honvédnak csak egyszer sikerült ezután bevennie Baksa László kapuját, a Szeged tehát 10–7-re győzött a Honvéd ellen.

A nap többi mérkőzését tekintve az Eger hazai pályán ütötte ki a BVSC-t, míg a Ferencváros tizennégy góllal győzött az Újpest ellen. Szolnokon nem termett babér az OSC számára, viszont idegenben aratott egygólos győzelmet a PVSK és a Debrecen is.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
10. FORDULÓ
ASI DSE–DEBECEN-FUJITSU 8–9 (3–4, 1–1, 2–4, 2–0)
Hajós uszoda, 100 néző. V: Bátori Gy., Molnár P.
ASI DSE: Barabás – KISS Á. 2, Takács Balázs, Dorogi, Kovács P., Hartman, LÉTAY 4 (3). Cs: Lázár Zs., Ernyey 2, Kürtös, Rusz, Laczkovics, Gazsovits. Edző: ifj. Kenéz György
DEBRECEN: Decker A. – Simon A., HALEK 2 (1), BUGAJCSUK 2, Dunca 1, ZOUFAL 2, Apanaszenko 1 (1). Cs: Kistamás 1 (1), Szöllősi, Kárteszi. Edző: Gyöngyösi András
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 10/3
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Lázár Zs. (22. p.), Simon A. (23. p.),
Kiállítva (cserével, végleg): Kürtös (26. p.)
Sárga lap: Gyöngyösi András (18. p.)
ifj. Kenéz György: – Sajnos újfent egyéni hibák miatt kaptunk ki. Remélem, hogy ez csak a fiatalság számlájára írható. Meg kell tanulni megnyerni a rangadóinkat!
Gyöngyösi András: – Célunk az ötödik–nyolcadik helyért folyó rájátszásba kerülés, mi hiszünk benne, remélem, hamarosan mások is fognak.

ÚJPEST–FTC-FISHER KLÍMA 7–21 (2–4, 1–5, 2–5, 2–7)
Szőnyi út, 100 néző. V: Horváth Cs., Marosvári
ÚJPEST: Szenes – Vrezgó 1 (1), Balczer 2, Bakó 2 (1), Rostás, Papp G. 2, Rékasi. Cs: Markó, Blank, Osváth, Váradi, Lutter, Szécsi G. Mb. edző: Horváth József
FTC: Laboncz – Weszelovszky 3, VARGA T. 2 (1), Illés S. 1, MISICS 4 (1), Czigány K. 1, Ágner 1. Cs: Tóth Z. 1, Szeles 2, Kunac 2, Galambos, 1, Varga I Zs. 2, Csordás 1. Edző: Ambrus Tamás
Gól – emberelőnyből: 3/2 ill. 5/2
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Markó (23. perc)
Horváth József: – A jobb eredmény eléréséhez sokkal többet kell dolgoznunk, de azon vagyunk.
Ambrus Tamás: – Szerintem ez volt minden idők legnagyobb különbségű Fradi-győzelme az Újpest ellen, de ezt szomorúan mondom, és remélem, hogy riválisunknak hamarosan újra erős csapata lesz az első osztályban.

SZEGED-BETON VE–GROUPAMA-HONVÉD 10–7 (3–2, 3–3, 3–1, 1–1)
Szeged, 200 néző Vezette: Vogel G., Marjay
SZEGED: BAKSA – Somogyi 1, Younger, Komlósi, Molnár T. 2, Vindisch 1, KISS Cs. 1, Csere: Busila 1, Kayes 1, TÖRÖK 2, Varga P. 1, Juhász Zs. Edző: Kásás Zoltán
HONVÉD: Gergely – Bátori, Salamon, Mátyás 1, TÓTH M. 1, Gór-Nagy 1, SZIVÓS 3, Csere: Angyal, Jansik, Hangody L. 1 Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 7/1, ill. 11/3
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. –
Kásás Zoltán: Nagyon sokat jelent ez a két siker a négy közé jutás miatt. Döcögtünk, és az elején nagyon komoly helyzeteket hagytunk ki. A második negyedben kezdtünk el jól védekezni, a visszahúzódással megzavartuk a Honvédot. Így felértékelődik a Fradi elleni győzelem is.
Vad Lajos: Gratulálok a Szegednek, profin élt a lehetőségeivel!
 FÉRFI VÍZILABDA OB I.
10. FORDULÓ
ZF-Eger–BVSC-Zugló 19–9 (4–1, 4–3, 7–3, 4–2)
Eger, 300 néző. V.: Kun Gy., Dodog Sz.
EGER: NÉBALD – Graham 1 (1), HOSNYÁNSZKY 2, Kis G. 1, Bundschuh 1,  Biros 3, HEGEDÜS 2. Cs: Binder 1 (1) Sántavy, Varga II. Zs. 1, Petrovai 2 (2), KOTSIDIS  4, Takács 1.  Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán.
BVSC: Györke – DEME  2 (2), PAJÁN 1 (1), Szűcs L. 1, Hopkins, Szabó P. 1, Ambrus 1 (1). Cs: Meixner (kapus),  Kriszt 1, Borsós 1, Tatár, Nagy S. 1, Deutsch, Antal, Zsoldos.  Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 6/4, ill. 7/4.
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 3/1

Gerendás György: – A hétfői Vasas-meccs felvezetője volt ez a találkozó, annak szántuk, és a célnak megfelelt...
Dabrowski Norbert: – Gratulálok az Egernek. A nagy különbségű vereség ellenére nem láttam olyan vészesnek a játékunkat. Támadásban kevés lehetőségünk volt, és azt is rosszul használtuk ki. Az Eger ebből jól építkezett.
10. FORDULÓ
SZOLNOKI FŐISKOLA-KÖZGÉP–OSC 9–6 (3–1, 2–2, 1–1, 3–2)
Szolnok, 200 néző. V: ifj. Juhász, Székely B.
SZOLNOK: Gárdonyi – Pásztor 1, R. GEORGESCU 3 (1), Kovács O., Marnitz, Regős, CSÁSZÁR 2. Cs: Mezei 1, Hangay R., Bálint G. 1, Szőke, Süveges 1. Edző: Cseh Sándor
OSC: ÁTS – Korényi, Szentesi, BENCZÚR 2, Tiba, Herczeg, MAKLÁRI 3. Cs: Kiss Gy., Ürögi 1, Cseh A., Cserdi, Tawfik. Edző: Bíró Attila
Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 4/–
Kiállítva (végleg cserével): Marnitz (12. p.), Benczúr (29. p.)
Cseh Sándor: – Rosszul játszottunk, az OSC viszont nagyon összeszedett volt, velünk ellentétben.
Bíró Attila: – A szerdaihoz képest sokat javult a játékunk, de még több is benne volt ebben a meccsben.

BODROGI BAU SZENTESI VK–PVSK-FÜSZÉRT 4–5 (1–0, 2–2, 0–0, 1–3)
Szentes, 150 néző. V: Vojvoda, Marnitz
SZENTES: Horváth T. – Józsa, Araczki 1, Németh D.  2 (1), Balogh, Szabó Z. 1, Éles. Cs: Turzai, Nagy M., Beleon, Szabó L. Edző: Tóth László
PÉCS: Bisztritsányi – Bóbis 1, Hangody 1 (1), Hegedűs 1, Naganuma 1, Vári, Lukács. Cs: Tóth B., Soós 1, Krizsán, Müller, Scholefield, De Blasio. Edző: Petik Attila
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 9/1
Tóth László: – A jó védekezésbe elfáradtunk. Támadásban már nem tudtunk pontosak lenni.
Petik Attila: – Mindkét csapatnak gratulálok, jól küzdöttek, a végén lőtt akciógólunk döntött.

1. Szeged Beton VE 10 9 1 140–60 +80  27
2. TEVA-Vasas-UNIQA 9 9 124–49 +75  27
3. ZF-Eger 9 8 1 113–66 +47  25
4. Groupama-Honvéd 9 7 2 113–58 +55  21
5. FTC Fisher Klíma 10 7 3 110–76 +34  21
6. Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP 9 5 1 3 75–60 +15  16
7. PVSK-Füszért 9 3 1 5 60–73 –13  10