A Honvéd a Vasas legyőzésével zárta a rájátszás csoportkörét

2011.05.11. 22:14
A Honvéd elkapta a bajnoki döntőre készülő Vasast (Fotó: Fuszek Gábor, NS-archív)
Mivel a férfi vízilabda ob I rájátszás csoportkörének utolsó fordulója előtt eldőlt, hogy az első négy helyen Eger, Vasas, Szeged, Honvéd sorrendben zárnak a csapatok, amelyek a szerdai játéknapon jószerével csak kötelességtudatból játszottak.

Minthogy már korábban, a szerdai találkozó végeredményétől függetlenül eldőlt, hogy a Vasasé a második, s a Honvédé a negyedik hely, a körmérkőzéses rájátszás zárómeccsét jószerével csak kötelességtudatból játszották le a csapatok, amelyek ennek „megfelelően" erősen tartalékos összeállításban tudták le a négyszer nyolc percet.

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri meg a vízilabda-bajnokságot?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Kőér utcai mérkőzés elején a Vasas vezetett 1–0-ra, de az első negyed végén már 4–1 volt a Honvéd javára. Innen zárkózott fel az angyalföldi társaság 5–4-re, majd ki is egyenlített a nagyszünetet követően, de a harmadik játékrész elején újfent a hazai együttes állt jobban (7–5).

Az utolsó szünet előtt viszont már megint döntetlent mutatott az eredményjelző (7–7). Az utolsó negyedben a vendéglátók legeredményesebbje, a végül négy találatot jegyző Tóth Márton juttatta megint vezetéshez együttesét (8–7). Újabb egált követően a Honvéd megrázta magát, és elhúzott két góllal (10-8), a Vasas-szépítést követően pedig az ifjú Angyal Dániel adta meg a „kegyelemdöfést", aki a hajrában büntetőből volt eredményes (11–9).

Szegeden, szintén gyakorlatilag tét nélküli mérkőzésen, Kiss Csaba akciógóljával indított a hazai gárda, de a vendégek egyenlítettek, s utána is tartották a lépést a hazaiakkal, így 3–3-ig fej fej mellett haladtak a felek. A második negyedben aztán ellépett az Eger, s a pekingi olimpiai bajnok Hosnyánszky Norbert vezérelte hevesi alakulat háromszor is bevette a szegedi kaput (3–6).

A harmadik játékrészben is szinte csak az Eger volt a pályán, amely 8–3-ra elhúzott. Utána még 9–6-ra feljött a csongrádi együttes, de Hegedüs Gábornak a negyedik negyed elején lőtt szabaddobásgólja, s így a 10–6-os egri vezetés eldöntötte a meccset.

A Szegednek még két szépítő találatra futotta erejéből, közelebb azonban már nem tudott zárkózni, így 10–8-ra győzött a vendégegyüttes.

A folytatásban az első két helyezett oda-vissza alapon, két mérkőzésen vív meg a bajnoki címért, a nyitómeccset szombat este (20.15) a Komjádi uszodában játsszák, s a keddi második összecsapásnak ad otthont Eger (19 óra). A 3. helyről ugyancsak két mérkőzés határoz: először péntek este (19 óra) száll medencébe a Honvéd és a Szeged a Kőér utcában, a visszavágót pedig hétfőn (18 óra) rendezik a Tisza-partiak otthonában

Az 5. helyért a Ferencváros és a fővárosiakat a Népligetben nyolc góllal legyőző Szolnok csap össze szombaton, illetve kedden, a Pécs a 7., a Debrecen a 8. helyen zárta a bajnoki idényt.

FÉRFI VÍZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS AZ 1–4. HELYÉRT, 6. (UTOLSÓ) FORDULÓ
SZEGED BETON VE–ZF-EGER 8–10 (3–3, 0–3, 3–3, 2–1)
Szeged, 250 néző. V: Vojvoda, Füzesi
SZEGED: Baksa – TÖRÖK 2 (1), Molnár T., Younger, KAYES 2 (1), Kiss Cs. 1, Juhász Zs. 1. Cs: Németh Zs. (kapus), Komlósi 1, Vindisch, Varga P., Somogyi 1 (1), Lehmann, Busila. Edző: Kásás Zoltán
EGER: Szécsi – HEGEDŰS G. 2, Biros, HOSNYÁNSZKY 3 (1), Binder 1 (1), Kovács G., GRAHAM 2. Cs: Nébald (kapus), KIS G. 1 (1), Bundschuh 1, Kotszidisz, Petrovai, Sántavy, Jakab. Edző: Gerendás György
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 5/3
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. –
Kipontozódott: Graham (24. p.)
Kásás Zoltán: – Miként az egész idényben, ezen a mérkőzésen is fegyelmezetlenül, könnyelműen játszottunk, ezért nem mi vagyunk a finalisták.
Gerendás György: – Két dolognak örülök, egyrészt megőriztük veretlenségünket, másrészt a gerincsérüléssel bajlódó Kis Gábor biztatóan játszott.
GROUPAMA-HONVÉD–TEVA-VASAS-UNIQA 11–9 (4–1, 1–3, 2–3, 4–2)
Kőér u., 300 néző. V: Dodog, Marjay
HONVÉD: Gergely – Szivós, Bátori 1, Jansik, Hárai 1, Gór-Nagy 1, TÓTH M. 4 (1). Cs: Lévai (kapus), SALAMON 3, Mátyás, Angyal 1, Hangody L., Simon R., Székely. Edző: Vad Lajos
VASAS: Jónás – Fülöp, Katonás 1, KOVÁCS R. 2, Vörös, VÁMOS 2, Decker Á. 1 (1). Cs: Powers 1 (1), Hőna 1, Takács Bálint, Kiss G. 1, Steinmetz B., Fazekas. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 7/1, ill. 4/2
Gól – ötméteresből: 3/2, ill. 2/2
Kipontozódott: Jansik (24. p.), Katonás (25. p.)
Vad Lajos: – Úgy érezem, a mérkőzés elején és a végén nagyon jól játszottunk.
Földi László: – Próbáltam a fiataloknak minél több lehetőséget adni, annak fényében, hogy a döntőben minél jobban tudjunk játszani
A VÉGEREDMÉNY
1. ZF-Eger 6 5 1 50–38 +12 84
2. TEVA-Vasas-UNIQA 6 2 2 2 48–47 +1 69
3. Szeged Beton VE 6 3 3 48–57 –9 64
4. Groupama-HONVÉD 6 1 2 3 45–49 –4 63
AZ 5–8. HELYÉRT, 6. (UTOLSÓ) FORDULÓ
FTC FISHER KLÍMA–SZOLNOKI FŐISKOLA KÖZGÉP 4–12 (1–2, 1–1, 1–4, 1–5)
Népliget, 100 néző. V: Horváth Cs., ifj. Juhász Gy.
FTC: MITROVIC – MISIC, Varga T., Kunac 1 (1), Czigány 1 (1), VARGA I ZS. 1 (1), Galambos. Cs: Laboncz (kapus), Tóth R., Ágner 1 (1), Illés, Weszelovszky, Sánta, Lajtai. Edző: Ambrus Tamás
SZOLNOK: GÁRDONYI – Bálint G. 1, Marnitz, Regős, CSÁSZÁR 3 (1), PÁSZTOR 3 (2), Kovács O. Cs: Bálint Á. (kapus), SÜVEGES 2 Mezei, Gerritse, HANGAY Z. 1 (1), Szőke, HANGAY R. 2 (1). Edző: ifj. Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 13/4, ill. 6/5
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/2
Kiállítások: 6 perc+cserével végleg (Varga T.), ill. 13 perc
Ambrus Tamás: – Három-négy után a kiállítással vége lett a mérkőzésnek. Ez a találkozó az utolsó alkalmak egyike volt, hogy az ördög belemossa a lábát a csapatba. Utolsó két idei bajnokinkra szeretném az idén ritkán látott Fradi-szívet látni.
Ifj. Cseh Sándor: – Nem taktikáztunk, a lehető legjobbat akartuk kihozni ebből a mérkőzésből. Bármilyen szituációból.
DEBRECEN-FUJITSU–PVSK-FÜSZÉRT 10–7 (1–0, 5–2, 2–1, 2–4)
Debrecen, 700 néző. V: Marosvári A., Pásztor A.
DEBRECEN: DECKER A. – Simon A. 1 (1), Apanaszenko 1, BUGAJCSUK 3, DUNCA 2 (1), Kistamás, Zoufal. Cs: Kárteszi 1, Halek 1, Szöllősi, Kőrösi, VARGA A. 1, Szabó Á. (kapus). Edző: Gyöngyösi András
PÉCS: Bisztritsányi – Lukács G., Scholefield 1, Hangody Gy., BÓBIS 2, HEGEDŰS I. 2, Soós G. Cs: Tóth B. 1, Krizsán, De Blasio, Müller 1 (1), Tihanyi. Edző: Petik Attila
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 8/1
Gól - ötméteresből: 2/2. ill. 2/1
Kipontozódott: Bugajcsuk (22. p.), Krizsán (32. p.)
Gyöngyösi András: – Csodálatos szezont tudhatunk magunk mögött, melyben a debreceni vízilabda gyökeret eresztett. Remélem, ez csak a kezdet volt, s valóra válnak nagy álmaink!
Petik Attila: – Tét nélkül, tartalékosan játszottunk. Megérdemelt a hazaiak sikere, ám a saját csapatomnak is gratulálok a hetedik helyhez!

5. Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP 6 5 1 67–31 +36 62
6. FTC Fisher Klíma 6 4 2 49–46 +3 57
7. PVSK-Füszért 6 1 5 41–59 –18 31
8. Debrecen Fujitsu 6 1 1 4 30–51 –21 27

A 9–13. HELYÉRT, 8. FORDULÓ
Szentes–BVSC 7–10 (2–2, 1–2, 1–3, 3–2)
ASI–UTE 15–7 (4–2, 3–2, 3–2, 5–1)
9. BVSC-Zugló 6 6 72–40 +32 40