A Honvéd a túlórában elbukta az elődöntőt

2011.03.09. 20:22
Vad Lajos vezetőedzőt kiállították Athénban (Fotó: Tumbász Hédi, NS-archív)
A Groupama-Honvéd férfi vízilabdacsapata a LEN-kupa elődöntőjében túlórás visszavágót követően búcsúzott, miután a görög Panioniosztól öt góllal kikapott Athénban. A párharc első mérkőzését a Honvéd a Kőér utcában 12–9-re nyerte meg.

Rémálommal ért fel a vendégek számára az első negyed. Vad Lajos együttesét az athéni uszoda légköre szinte megbénította, így a házigazdák hat gólt szerezve nemcsak ledolgozták hátrányukat, hanem már előnyhöz is jutottak. 6–1

Volt honnan felállni, és szerencsére a mieinknek sikerült is rendezniük a soraikat. A második negyedet teljes egészében sikerült kivédekezni, és miután két gólt szereztek a vendégek, összesítésben ikszre álltak a nagyszünetben. 6–3

A harmadik felvonás minimális különbséggel a vendéglátóké lett, így továbbra sem lehetett kijelenteni, hogy eldőlt volna a találkozó, de a Honvéd számára biztató jel volt, hogy az első negyed kisiklását követően változatlanul versenyben tudott lenni a görög riválissal. 8–4

Miután a negyedik negyedet eggyel megnyerte a Honvéd (9–6), jöhetett a ráadás, amelynek mindkét felvonását 1–0-ra hozták a görögök, akik így kiharcolták a döntőben való részvételt. 11–6

A Honvéd honlapjának nyilatkozó Novák Ferenc szakosztály-igazgató elmondta: a görög csapat a játékvezetőktől minden képzeletüket felülmúlóan megkapta a „hazai pályát”, különösen az első félidőben.

A túlórában Vad Lajos már nem lehetett játékosai segítségére, hiszen az edzőt piros lappal a lelátóra száműzték, Hárai Balázs pedig kipontozódott, így center nélkül maradtak a vendégek.

A továbbjutás a második mérkőzésen, ott is csupán a hosszabbításban dőlt el, de említsük meg, hogy az első mérkőzésen a két csapat között a játék képe és a helyzetek alapján nem három gól volt a különbség, a Honvéd háromnál több góllal is győzhetett volna. Az akkor kimaradt helyzetek Athénban „fájtak” csak igazán...

FÉRFI VÍZILABDA LEN-KUPA, VISSZAVÁGÓ
PANIONIOSZ (görög)–GROUPAMA-HONVÉD 11–6 (6–1, 0–2, 2–1, 1–2, 1–0, 1–0) – h. u.
Athén, 500 néző. V: Bender (német), Galkin (orosz)
PANIONIOSZ: GALANDISZ – Papadogkonasz 1, Mazisz 1, Tomakosz, MOIRIKISZ 2, Kokkinakisz 1, MIRALISZ 3. Cs: Tompson 1, Kapocisz 1, Bekisztianosz 1, Hadzigulakisz, Camantakisz. Edző: Gerolimosz Voltirakisz
GROUPAMA-HONVÉD: Gergely – Bátori, SZIVÓS 2, Mátyás, Hárai 1, Gór-Nagy, Tóth M. Cs: Jansik, Angyal, SALAMON 3, Székely, Hangody L. Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 16/5, ill. 10/3
Kipontozódott: Mazisz (16. p.), Mátyás (31. p.), Hárai (32. p.), Gór-Nagy (33. p.), Jansik (34. p.), Kokkinakisz (35. p.)
Sárga lap: Vad (17. p.), Voltirakisz (31. p.)
Piros lap: Vad (29. p.)
Továbbjutott: a Panioniosz (20–18)
Gerolimosz Voltirakisz: – Sokkal jobban játszottunk, mint az első mérkőzésen, a védekezés és a kapusteljesítmény is jelentősen feljavult a visszavágóra. Már a találkozó előtt is hittem a továbbjutásban, többször nyertünk már korábban három, négy vagy akár öt gól különbséggel.
Vad Lajos: – Mindent megpróbáltunk, de ilyen ellenszélben sok játékos még nem játszott. Elgondolkodtató, hogy megéri-e elindulni a nemzetközi kupában… Tehetetlenek voltunk, akadt olyan periódusa a mérkőzésnek, amikor nem tudtunk támadni. Szégyenkezni valója nincs a társaságnak.