A Honvéd 25-ig, Szivós nyolcig meg sem állt az ASI ellen

2011.02.18. 21:40
Szivós Márton nyolc gólt szerzett az ASI ellen (Fotó: Tumbász Hédi, NS-archív)
Az élvonalbeli férfi vízilabda-bajnokság, a Vodafone ob I alapszakaszának 19. fordulójában a Groupama-Honvéd huszonöt gólt dobva nyerte az ASI ellen – Szivós Márton egymaga nyolc találatig jutott –, az Eger hattal győzött a négy gólon tartott debreceni vendéglátók ellen, a Szeged öttel verte az OSC-t, a Vasas néggyel a Szentest

HONVÉD–ASI

A Honvéd 4–0-lal indított a Kőér utcában, majd 5–2-es vezetés után a második negyed hajrájára 14–2-re elhúzott. Az első két felvonás tizennégy Honvéd-gólt hozó zuhataga után a harmad felvonásban sem adta nyolcnál alább a házigazda, a záró rész 3–2-es részeredménye ezek után már meglepetésszámba ment. Vad Lajos együttese 8/8-as emberelőnyös kihasználással zárt, az öt gólig jutó Tóth Márton feltétel nélkül dicsérhető, de ezúttal még ezt a remek egyéni teljesítményt is sikerült elhomályosítania a nyolc találatot szerző Szivós Mártonnak.

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri meg a vízilabda-bajnokságot?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

DEBRECEN–EGER

A Debrecen nem szerzett gólt az első negyedben, ezt a három találattal meglépő Eger köszönte, és gyakorlatilag az itt kialakuló különbségből szépen meg is élt a záró negyedig. Akkor a vendéglátók ismét szerzett gól nélkül maradtak, így a hevesiek tovább tudták javítani gólkülönbségüket. Gerendás György alakulata tizenhatodik győzelmét aratta, és tovább őrzi veretlenségét.

VASAS–SZENTES

A nagyszünetben meglepetésre még a vendégek vezettek (6–5), de a második félidőben a Vasas kilenc gólt dobva és négyet kapva megnyerte a mérkőzést. A győzelemből oroszlánrészt vállalt a Kovács Róbert, Kiss Gergely páros, előbbi öt, utóbbi négy gólt dobott. A Vasas négyszer végezhetett el ötméterest a találkozón, háromszor gólt is ünnepelhettek.

SZEGED–OSC

A Szeged hazai pályán a papírformának megfelelően biztos győzelmet aratott az OSC ellen. A házigazdáknál Kiss Csaba, illetve Molnár Tamás és Somogyi Balázs vitte a prímet, előbbi játékos négy, utóbbi kettő három-három gólt szerzett. A tisztes vereséget szenvedő OSC-ben Maklári Ádám jutott négy találatig.

FÉRFI VÍZILABDA, VODAFONE OB I, ALAPSZAKASZ, 19. FORDULÓ
GROUPAMA-HONVÉD–ASI 25–6 (6–2, 8–1, 8–1, 3–2)
Kőér u., 100 néző. V: ifj. Juhász Gy., Horváth M.
HONVÉD: LÉVAI – Bátori 1 (1), SZÍVÓS 8 (2), HÁRAI 3, Gór-Nagy, Mátyás, TÓTH M. 5 (1). Cs: Salamon 2 (1), JANSIK 3 (2), Angyal 1, HANGODY L. 2 (1). Edző: Vad Lajos
ASI: Barabás – Kiss Á., Kovács P. 1, Rusz 1 (1), Dorogi, Létay, Kürtös. Cs: Laczkovics,Hartman 1, Gazsovics 1, LÁZÁR 2 (1), Róth D. Edző: ifj. Kenéz György
Gól – emberelőnyből: 8/8, ill. 7/2
Gól – ötméteresből: 3/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Lázár (19. p.)
Vad Lajos: – Komolyan vettük!
Ifj. Kenéz György: – Leckét kaptunk vízilabdából!
DEBRECEN-FUJITSU–ZF EGER 4–10 (0–3, 1–2, 3–2, 0–3)
Debrecen, 1000 néző. V: Székely B., Fekete B.
DEBRECEN: Decker A. – HALEK 1 (1), Simon A. Bugajcsuk, Dunca 2, Apanaszenko, Zoufal. Cs: KŐRÖSI 1 (1), Szöllősi, Kárteszi, Varga P. Edző: Gyöngyösi András
EGER: NÉBALD – Hegedüs G. 1, Varga II Zs., Bundschuh, KIS G. 2, HOSNYÁNSZKY 3 (1), GRAHAM 2 (1). Cs: Szécsi (kapus), Binder 1, Kovács G., Sántavy, Kotszidisz, Petrovai 1 (1). Edző: Gerendás György
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 9/3
Kiállítva (cserével, végleg): Dunca (26. p.)
Sárga lap: Gerendás (20. p.)
Gyöngyösi András: – Egy ilyen szintű csapat ellen csak akkor lehetne még jobb eredményre esélyünk, ha még több játékost tudnánk beépíteni a csapatba.
Gerendás György: – Örülök, hogy Eger után ismét telt házas uszodában játszhattunk, remélem, hogy Debrecen is a vidéki póló fellegvára lesz!
TEVA-VASAS-UNIQA–BODROGI BAU-SZENTES 14–10 (4–2, 1–4, 5–2, 4–2)
Komjádi uszoda, 100 néző. V: Marjay, Birri
VASAS: Jónás – Boskovic 2, Katonás 2 (1), Decker Á. 1, Powers, KOVÁCS R. 5 (3), KISS G. 4 (1). Cs: Takács Bálint, Vámos, Vörös, Steinmetz B., Hőna, Fülöp. Edző: Földi László
SZENTES: Horváth T. – Araczki 1, Balogh Z., Németh D. 2 (1), Józsa T., Turzai 2 (1), Szabó Z. 2. Cs: Beleon B., Nagy M. 1, SZABÓ L. 2 (1), Nacsev. Edző: Tóth László
Gól – emberelőnyből: 9/5, ill. 9/3
Gól – ötméteresből: 4/3, ill. –
Kipontozódott: Araczki (17. p.), Turzai (21. p.), Kovács R. (32. p.)
Sárga lap: Földi (30. p.)
Földi László: – Nyertünk.
Tóth László: – Gondjaink ellenére nagyszerűen játszott a csapatom.
SZEGED-BETON VE–OSC 14–9 (4–2, 2–1, 4–4, 4–2)
Szeged, 200 néző. V: Horváth Cs., Madarasi
SZEGED: BAKSA – SOMOGYI 3 (1), Török 1 (1), Busila, Kayes 1, KISS CS. 4 (2), Juhász Zs. Cs: Younger 1 (1), Varga P. 1 (1), Vindisch, MOLNÁR T. 3 (1). Edző: Kásás Zoltán
OSC: ÁTS – MAKLÁRI 4 (3), Tiba, Korényi, Zentai 1 (1), Benczur 1, Balla. Cs: SZENTESI 2 (1), Herczeg, Cseh A, Kiss Gy 1 (1), Cserdi. Edző: Bíró Attila
Gól – emberelőnyből: 10/7, ill. 10/6
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. –
Kipontozódott: Younger (26. p.), Benczur (27. p.)
Kásás Zoltán: – Sokat dolgozunk, de úgy tűnik, feleslegesen, mert az edzéseken gyakoroltak a mérkőzéseken nem köszönnek vissza.
Bíró Attila: – Minden dicséretet megérdemelnek játékosaim, mert nagy szívvel és időnként jó játékkal tartották a lépést neves ellenfelükkel.

1. ZF-Eger 17 16 1 214–110 +104 49
2. TEVA-Vasas-UNIQA 18 16 1 1 238–108 +130 49
3. Szeged Beton VE 18 15 1 2 239–117 +122 46
4. Groupama-HONVÉD 17 14 3 228–102 +126 42
5. Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP 17 11 1 5 181–120 +61 34
6. FTC Fisher Klíma 17 11 6 172–141 +31 33
7. PVSK-Füszért 16 6 1 9 121–140 –19 19
8. BVSC-Zugló 17 5 12 149–196 –47 15