A Debrecen csak a nagyszünetig bírta a Vasas ellen

2013.01.12. 18:33
Steinmetzék simán győztek otthon (Fotó: Szabó Miklós)
A Teva-Vasas magabiztosan, 12–6-ra győzött a Debrecen ellen hazai pályán a férfi vízilabda ob I alapszakaszának 12. fordulójában. A vendégek csak a nagyszünetig tudták tartani a lépést a fővárosiakkal. A ZF-Eger 15–3-ra győzött a Honvéd ellen.

Bár Szasa Misics egy centergóllal villámgyorsan megszerezte a vezetést a debrecenieknek, Drasko Brguljan és Vámos Márton válaszolt, így a Vasas 2–1-re megnyerte az első negyedet.

A folytatás szoros küzdelmet hozott: a hazai oldalon Moritz Oeler és Fazekas Tibor talált be, míg a vendégektől Vindisch Ferenc és Halek Márton volt eredményes (4–3).

A nagyszünet után azonban összeestek a debreceniek, és már nem tudták tartani a lépést a Vasassal.

Steinmetz Ádám centergóljával zárult a negyed, és ezzel már négygólos előnybe kerültek a hazaiak (8–4).

Az utolsó játékrészben aztán még egyértelműbbé vált a Vasas fölénye, és kétség sem férhetett a fővárosiak sikeréhez, akik végül 12–6-ra nyerték meg a találkozót.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
ALAPSZAKASZ, 12. FORDULÓ
TEVA-VASAS–DEBRECEN 12–6 (2–1, 2–2, 4–1, 4–2)
Komjádi uszoda, 500 néző. V: Németh András, Fekete B.
VASAS: Nagy V. – Fazekas 2, Öler 2, DRASKO BRGULJAN 2, STEINMETZ Á. 2, VÁMOS 2, Takács Bálint. Cs: NÉMET T. 2, Angyal, Manhercz Á., Hőna, Salamon A. Edző: Földi László
DEBRECEN: B. Mitrovics – Letica, Giorgetti 1, Vindisch 2, MISICS 2, Kállay, Süveges. Cs: Milos Korolija, Halek 1, Palotás, Macsi, Zubora P. Edző: Gyöngyösi András
Gól – emberelőnyből: 5/0, ill. 7/2
Kipontozódott: Süveges (28. p.)
Földi László: – Az edző nagyon örül, amikor azt látja, hogy csapata azt játssza, amit kért tőle. Fantasztikus teljesítményt nyújtottunk!
Gyöngyösi András: –Igazából egy cserejátékosunk volt, de úgy veszítettünk, ahogy a mai klasszikus meccseket el lehet veszíteni: négy akciógól centerből, két lefordulás – ez hozta meg a különbséget. Ha az ember eredményt akar, az ilyenek nem férnek bele.
ZF-EGER–GROUPAMA-HONVÉD 15–3 (5–1, 3–0, 3–2 4–0)
Eger, 1000 néző. V: Vogel Gábor, Dodog Szabolcs.
ZF-EGER: SZÉCSI – BÁTORI 5, Biros 1, MEZEI 2, Bundschuh 1, GÓR-NAGY 2, Graham 1. Cs.: Seman, Salamon, Kovács G. 1., Varga Zs., CHILKÓ 2. Gerritse. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán.
HONVÉD: Gergely – Fülöp, Kiss G. 1, Mátyás 1, Kovács P. 1, Jansik, Hangody L. Cs.: Tóth B., Hangody Gy., Marnitz M., Jakab, Demeter, Jávor. Edző: Vad Lajos.
Gól – emberelőnyből: 9/5, ill. 11/1
Ötméteresből: 1/1, ill. 0
Kipontozódott: Chilkó (20.), Jansik (22.), Mátyás (29.)
Gerendás György: – Nem ez volt az utóbbi évek Eger-Honvéd meccseinek a forgatókönyve, de örülök ilyen is előfordult
Vad Lajos: – Mit lehet mondani egy ilyen vereség után: keresem a jelzőt de nem találom...
EKF-EGERFOOD-IMOLA–A-HÍD-SZEGED VE 8–13 (3–4, 1–2, 2–3, 2–4)
Eger, 250 néző. V: Birri G., Füzesi Zs..
EKF: LABONCZ – KERESZTES F. 2, Molnár A., BÁNHIDY 2, Takács 1, Jakab 2, Petrovai 1. Cs.: Farkas P., Hornyák,Szőllősi, Sántavy, Milkovich, Keresztes I., Sántavy. Edző: Tóth Péter.
SZEGED: Molnár D. – Juhász 1, Younger, Decker 1, MOLNÁR T. 3., TÖRÖK 2, Hegedűs. Cs.: Baksa (kapus) KAYES 2, SZÍVÓS 3, Somogyi 1, Márkus, Varga P., Vincze M., . Edző: Dr. Vincze Balázs. .
Gól – emberelőnyből: 7/0, ill. 11/6.
Ötméteresből: 1/1, ill. 2/2.
Tóth Péter: – Az utolsó pillanatokig jól küzdöttünk, jól játszottunk. Számunkra megtiszteltetés, hogy ilyen szintű csapatok ellen mérkőzhetünk. A mérkőzés jól szolgálta a felkészülést a tavaszi feladatokra.
Dr. Vincze Balázs: – A főiskolai gárda megnehezítette a győzelmünket, ezért a mai mérkőzésen Őket illeti a gratuláció. .A csapatomban ma nem volt igazából kiemelkedő egyéni teljesítmény. A 3. negyedben volt eszemben milyen jó lenne a 3. negyedben a nagy Eger ellen is vezetni 1-2 góllal.
KAPOSVÁR–SZENTES 7–9 (1–4, 3–2, 2–2, 1–1)
Kaposvár, 200 néző. V: Csanádi, Vojvoda
KAPOSVÁR: NAGY P. – Papp G. 1, Hoppál 1, ifj. Berta, Horváth D., Pataki 1, GYUROVÁTH 2. Cs: Maár 1, Prikidánovics, Bakó 1, Balogh Z., Juhász-Szelei. Edző: David Burburan
SZENTES: HORVÁTH T. – Tóth Z., TÓTH P. 3, NAGY M. 3, Regős, Németh D., Bálint G. 1. Cs: Hegedüs B. 1, Pellei, Józsa, Szabó L., Szabó Z. 1. Edző: Lukács Dénes
Gól – emberelőnyből: 15/4, ill. 13/4
Ötméteresből: –, ill. 3/2
David Burburan: – Csapatom betartotta a megbeszélt taktikát, ám az egyéni teljesítményekkel – főleg védekezésben – már akadtak problémák. Az mindenesetre mellettünk szól, hogy bár az első negyedben nagyon elhúztak a vendégek, mégsem adtuk fel.
Lukács Dénes: – Mindenképpen nyerni szerettünk volna a somogyi megyeszékhelyen, nem volt könnyű dolgunk, de végül begyűjtöttük a bajnoki pontokat.
BVSC-ZUGLÓ–PVSK-FÜSZÉRT 13–11 (3–1, 3–3, 3–4, 4–3)
Szőnyi út, 100 néző. V: Marjay, Horváth Cs.
BVSC: Györke Zs. – SZŰCS L., Borsós, Rajna 1, CZIGÁNY K. 4, AMBRUS F. 1, LÉTAY 3. Cs: Meixner (kapus), Nagy S., Bedő, Zsoldos, KOTSIDIS 4, Mészáros Cs., Szabó Bendegúz. Edző: Dabrowski Norbert
PÉCS: Barát – BÓBIS 4, DRAGICS 2, KISTAMÁS 3, Somogyi T., Monostori, Ágner 1. Cs: Krizsán, Bertha 1, Lukács G., De Blasio. Edző: Petik Attila
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 12/5
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Somogyi T. (22. p.), Borsós (24. p.), Krizsán (28. p.), Szabó Bendegúz (32. p.)
Dabrowski Norbert: – Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, mert a helyzeteinket nem értékesítettük, viszont annak örülök, hogy pontatlan játékunk ellenére is három pontot tudtunk szerezni.
Petik Attila: – Voltak hibáink, de a fiúk mindent megtettek, tiszta lelkiismerettel utazunk haza.
FTC–OSC 4–7 (0–1, 1–2, 2–3, 1–1)
Szőnyi út, 100 néző. V: Kun Gy., Székely B.
FTC: G. Pijetlovics – Paján, Ernyey, Kárteszi, Sánta D., Illés S. 1, Major. Cs: FRANCSICS 2, Deutsch M. 1, Vogel B., Mocsári, Pohl. Edző: Varga Zsolt
OSC: ÁTS – SZŐKE 2, Dávid Z. 1, Korényi, Szentesi 1, Benczur 1, Tiba 1. Cs: Zentai, Szécsi D., Simon A., Császár 1, Pecz. Edző: Becsey Péter
Gól – emberelőnyből: 5/1, ill. 6/0
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 2/2
Kipontozódott: Paján (23. p.), Zentai (28. p.), Illés (30. p.), Simon A. (32. p.)
Becsey Péter: – Fegyelmezett játékkal értékes győzelmet arattunk. Jó védekezésünkkel nyertük meg a meccset.