A BVSC megszorongatta a Vasast, Szivós volt az FTC-t verő Szeged vezére

2013.01.16. 21:09
Szivós Márton és a Szeged nem adott esélyt az FTC-nek (Fotó: NS-archív, Tumbász Hédi)
Az élvonalbeli férfi vízilabda-bajnokság alapszakaszának 13. fordulójában a BVSC messze erőn felül teljesítve egygólos vereséget szenvedett a Vasas vendégeként. Az A-Híd Szeged VE a papírformának megfelelően könnyedén nyert otthon az FTC ellen, a Debrecen otthon Giorgetti Alex vezérletével kerekedett az EKF-Eger fölé. A Bp. Honvéd Szentesen győzött, míg a Szolnok hazai környezetben a Pécs ellen nyert roppant magabiztosan.

Vasas–BVSC

Négyszer jutott egygólos vezetéshez a Vasas, de a zuglóiak háromszor azonnal egalizáltak. A harmadik negyed végjátékában azonban már háromgólos hátrányba került a BVSC, viszont a záró felvonás közepére felkapaszkodott egygólos különbségre. Steinmetz Ádám azonban fontos pillanatban szerzett gólt – nem is volt több találata a meccsen –, így az ismét kétgólos hátrányba kerülő vendégek a hátralévő időben tovább kapaszkodhattak. Egygólos különbségnél már csak 23 mp maradt hátra a mérkőzésből, és a labda ahhoz a Vasashoz került, amely mind a hat fórját kihasználatlanul hagyta, miként három büntetőjéből az egyiket.

Szeged–FTC

Már javában a második negyedben jártak a csapatok, amikor a vendégek megszerezték az első góljukat, de addigra már négyet kaptak. A nagyszünetre ugyan fel tudtak zárkózni kétgólos hátrányra, ám a szegediek a harmadik felvonásban 4–0-s négy percet produkáltak, ami után nem maradt az összecsapásban kérdőjel. A hazai sikerből oroszlánrészt vállalt a négy góljával a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyuló Szivós Márton.

Szentes–Bp. Honvéd

A Honvéd 4–0-val sokkolta a házigazdákat, akik csak a félidő előtt jutottak hozzá becsületgóljukhoz. A vendégek döntően ebből a háromgólos fórból éltek meg a találkozó végéig. A győztes együttesben Fülöp Bence öt gólt szerzett.

Szolnok–Pécs

A négy, majd öt góllal megnyert első két negyed után a második félidő már kiegyenlített összecsapást hozott, de akkor a pécsiek már aligha reménykedhettek bármiben a tisztes helytálláson túl. A házigazdák – és a mérkőzés – legeredményesebb játékosaként Pásztor Mátyás négy gólt szerzett, míg három társai is mesterhármasig jutott. A Szolnok egészen parádésan használta ki a fórjait: tízből hétszer tudott eredményes lenni.

Debrecen–EKF-Eger

Nem sok esélyt adott a házigazda a vendégcsapatnak, egészen pontosan semmit. Ez az 5–0-ra hozott első negyed után teljesen világossá vált. A végül hat találatig jutó Giorgetti Alex vezérletével hengerelt a Debrecen, miközben az egriek tízgólos hátrány után szerezték első találatukat, a negyedik negyed elején...

OSC–Kaposvár

Papírforma győzelmet aratott az OSC a sereghajtó Kaposvár ellen. Az első pontjukra továbbra is váró vendégek – akik mind a nyolc emberelőnyüket kihagyták – három negyed után már beláthatatlan távolságban voltak a házigazdáktól (10–2), és ez a jelentős különbség a végére csak még nagyobb lett.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ, 13. FORDULÓ
TEVA-VASAS–BVSC-ZUGLÓ 8–7 (2–2, 1–0, 3–2, 2–3)
Komjádi uszoda, 150 néző. V: Füzesi Zs., Fekete B.
VASAS: Nagy V. – Takács Bálint 1, Öler 2, DRASKO BRGULJAN 2, STEINMETZ Á. 1, Vámos, Fazekas T. 1. Cs: Angyal, Német T., Manhercz 1, Hőna. Edző: Földi László
BVSC: MEIXNER – Szűcs 1, BORSÓS 2, Czigány K., Ambrus F., Létay 1, TELEGDY 1. Cs: Nagy S., Bedő, Zsoldos 1, Kotszidisz 1, Szabó Bendegúz, Urbán. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 6/0, ill. 7/3
Gól – ötméteresből: 3/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Czigány K. (32. p.)
Földi László: – Az utolsó negyedben sok buta hibát követtünk el védekezésben, támadásban pedig az egész meccsen pontatlanok voltunk.
Dabrowski Norbert: – Jó játékunk alapja az volt, hogy elhittük, pontot szerezhetünk a Vasas ellen. Sajnálom, hogy végül nem sikerült.
A-HÍD SZEGED–FERENCVÁROS 11–5 (3–0, 2–3, 4–0, 2–2)
Szeged, 200 néző. V: Csanády, Birri,
SZEGED: Baksa – TÖRÖK 1, SZIVÓS 4, Kunac 1, MOLNÁR T. 2, Younger, Kiss Cs. Cs: Kayes 1, Somogyi B. 1, Decker Á. 1, Vincze M., Márkus, Varga P. Edző: Vincze Balázs
FERENCVÁROS: Kósik – Pohl, Ernyey 1, Francsics, Sánta D., Kolozsi, MAJOR 1. Cs: Vogel Soma, Dorogi, PAJÁN 1, Kárteszi, Szilágyi 1, Illés S. 1. Edző: Varga I Zsolt
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 7/3
Vincze Balázs: – Voltak hibáink, maradt még bennünk tartalék.
SZENTES–GROUPAMA-HONVÉD 6–9 (0–2, 1–2, 2–2, 3–3)
Szentes, 200 néző. V: Kun, Székely B.
SZENTES: HORVÁTH T. – Józsa, Tóth Z. 1, Tóth P. 1, Nagy M., Németh D. 1, Bálint G. Cs: Pellei 1, Regős, Werner R. 1, Szabó L. 1, Szabó Z. Edző: Lukács Dénes
HONVÉD: GERGELY I. – MÁTYÁS 2, Kiss G., Jansik D. 1, Kovács P., Steinmetz B., Hangody L. 1. Cs: Tóth B., FÜLÖP 5, Hangody Gy., Boros, Jakab L., Marnitz M. Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 10/2, ill. 8/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Mátyás (30. p.),
Kiállítva (cserével végleg): Tóth P. (27. p.), Jansik D. (27. p.)
Lukács Dénes: – Küzdelmes, hajtós mérkőzésen megérdemelten nyert a Honvéd, mert hiába játszottunk elfogadhatóan a mezőnyben, a kapu előtt ellenfelünk volt határozottabb.
Vad Lajos: – A játékunkat jónak, meggyőzőnek minősítem.
SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–PVSK-FÜSZÉRT 19–7 (5–1, 6–1, 4–3, 4–2)
Szolnok, 200 néző. V: Marosvári, Mucskai
SZOLNOK: DECKER A. – Negrean 3, PÁSZTOR 4, Kovács O., KIS G. 3, Nyéki, Gocics 1. Cs: Lévai (kapus), Hosnyánszky 2, Mohi O., ALEKSZICS 3, Hangay Z. 1, Marnitz G. 1, R. Georgescu 1. Szakmai igazgató: Kovács István
PÉCS: Tihanyi – Monostori 1, Ágner 1, Krizsán 1, Kistamás, Dragics, Bóbis 2. Cs: Somogyi T., Csaba, Lajkó, De Blasio, Lukács 1, Bertha 1. Mb. edző: Barát Ferenc
Gól – emberelőnyből: 10/7, ill. 9/3
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 2/2
Kipontozódott: Negrean (17. p.)
Kovács István: – Örülök, hogy az „őszi” szezon utolsó meccsén odatettük magunkat.
Barát Ferenc: – Nagyon enerváltan játszottunk, ez sajnos csak a biztos vereséghez volt elég a jól vízilabdázó Szolnok ellen.
DEBRECEN–EKF-EGERFOOD-IMOLA 13–6 (5–0, 2–0, 3–0, 3–6)
Debrecen, 400 néző. V: Marjay, Rév
DEBRECEN: B. MITROVICS – GIORGETTI 6, Vindisch 1, MISICS 2, LETICA 3 , Kállay, Süveges. Cs: Nébald O. (kapus), Milos Korolija, Palotás 1, Fekete D., Somlai, Smitula. Edző: Gyöngyösi András
EGER: Laboncz – Takács J., Bánhidy, Molnár A. 1, Jakab D. 1, Petrovay, Keresztes 1. Cs: Markovics (kapus), Sántavy 1, Farkas P., ZALÁNKI 2, Keresztes I., Milchovich, Szöllősi. Edző: Tóth Péter
Gól – emberelőnyből: 4/0, ill. 10/3
Gól – ötméteresből: 3/3, ill. –
Kipontozódott: Farkas P. (30. p.)
Gyöngyösi András: – Három negyedig tökéletes volt, a negyedik periódus felejthetőre sikerült.
Tóth Péter: – Az elején nem kaptuk el a fonalat, a végére belelendültünk. A számunkra fontos meccs csütörtökön lesz a juniorválogatott ellen.
OSC–KAPOSVÁR 13–4 (3–1, 5–1, 2–0, 3–2)
Hajós Alfréd uszoda, 50 néző. V: Németh András, Vogel G.
OSC: ÁTS – Szentesi, Benczur 2, SIMON 2, SZŐKE 2, SZÉCSI D. 2, Korényi 2. Cs: Varga V. (kapus), Galambos, Zentai 1, CSÁSZÁR 2, Pecz, Tiba. Edző: Becsey Péter
KAPOSVÁR: Nagy P. – PAPP G. 2, Berta, Pataki G. 1, Hoppál, Horváth D. 1, Gyurováth. Cs: Maár, Prikidánovics, Bakó, Kutasi R., Balogh Z., Juhász-Szelei. Edző: David Burburan
Gól – emberelőnyből: 4/2, ill. 8/0
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Becsey Péter: – Gratulálok a csapatnak, ez a védekezés diadala volt!
David Burburan: – Az eredmény önmagáért beszél, sajnos lejátszottak minket. Már az áprilisra készülünk.
1. A-HID Szeged VE 13 12 1 152–98 +54 37
2. TEVA-Vasas 12 10 2 122–78 +44 32
3. ZF-Eger 12 10 1 1 148–69 +79 31
4. Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 13 9 1 3 156–80 +76 28
5. Debrecen 13 8 1 4 136–104 +32 25
6. BVSC-Zugló 13 7 6 123–107 +16 21
7. Groupama Honvéd 12 7 5 89–94 –5 21
8. Orvosegyetem Sport Club 12 4 1 7 91–125 –34 13