UP-info utanpotlassport.hu 2019.11.08 18:11 Frissítve: 2019.11.08 18:16

Úszás: Békési Eszter 100 m mellen is dobogóra állt a felnőtt-vk-n

A csütörtöki aranyérem után pénteken is a pódiumon zárta a napot Békési Eszter az úszók dohai felnőttvilágkupa-versenyén. Az Egri Úszó Klub versenyzője harmadiknak csapott célba 100 m mellen.

Békési Eszter a 200 után 100 m mellen is dobogóra állhatott a doha felnőtt vk-n Fotó: Derencsényi István/MÚSZ

Békési Eszter a 200 után 100 m mellen is dobogóra állhatott a dohai felnőtt vk-n  •  Fotó: Derencsényi István/MÚSZ

A Dohában zajló felnőtt úszóvilágkupa-verseny első napján a 17 éves Békési Eszter már megtette a magáét: kedvenc számán, 200 m mellen a sokadik remek hajrájával behúzta első komoly nemzetközi sikerét a „nagyok között”. De ez még nem elégítette ki az Egri Úszó Klub versenyzőjének étvágyát, hiszen pénteken tartották a 100 méteres viadalt, amelyben szintén nem számított esélytelennek. Bizonyította ezt már a délelőtti előfutamban is, amikor a harmadik legjobb idővel (1:10.64) jutott az esti fináléba.

A második fellépésén aztán még tudott faragni az eredményen. Ez újabb dobogós helyezést ért neki: 1:08.79-cel a brazil Conceicao és az orosz Szimonova mögött a harmadik helyen ért célba.

A még ifjúsági korú lány a zárónapon is medencébe ugrik Dohában, méghozzá a mellúszók 50 m-es viadalán.

További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.