Labdarúgás: 18 éves újonc az NB I 29. fordulójában

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
2018.05.07. 13:08
A labdarúgó NB I 29. fordulójában összesen kilenc U20-as labdarúgó jutott szóhoz, ami az évad adatait tekintve nem rossz arány. Más kérdés, hogy a fiatalok többsége epizódszerepet kapott, így az általuk regisztrált 297 perc már nem nevezhető örömtelinek. Ellenben a 18 esztendős Kusnyír Erik debütálásával, a debreceni középpályás remekül helytállt a Honvéd ellen.

Leiner Soma - utanpotlassport.huFriss, illetve régebben látott nevekkel érkezett a labdarúgó NB I 29. fordulója. A játéknap rangadóját, a Videoton-Ferencvárost (0−0) leszámítva mind az öt mérkőzésen pályára lépett U20-as labdarúgó, összesen kilencen jutottak szóhoz. Közülük azonban hatan csereként léptek pályára, így a játékidő számlálója ezúttal 297 percnél állt meg.Leiner Soma - utanpotlassport.huFriss, illetve régebben látott nevekkel érkezett a labdarúgó NB I 29. fordulója. A játéknap rangadóját, a Videoton-Ferencvárost (0−0) leszámítva mind az öt mérkőzésen pályára lépett U20-as labdarúgó, összesen kilencen jutottak szóhoz. Közülük azonban hatan csereként léptek pályára, így a játékidő számlálója ezúttal 297 percnél állt meg.

Kusnyír Erik debütált Forrás: dvsc.hu

Kusnyír Erik debütált  •  Forrás: dvsc.hu

A Honvéd és a Debrecen összecsapásán (1−3) lépett pályára a legtöbb 1997 után született labdarúgó, három. Supka Attilaismét a kezdőbe nevezte Banó-Szabó Bencét (18), akit 67 percnyi játékot követően Májer Milán (18) váltott. A vendégegyüttesben NB I-es újoncot köszönthettünk, mégpedig Kusnyír Erik (18) személyében. A Kárpátalján született, elsősorban védekező középpályás poszton bevethető labdarúgó hét percet kapott, és remekül helytállt.

A kispesti mellett az angyalföldi együttesben is egymást váltották a fiatalok. Az MTK kölcsönjátékosa, Vogyicska Bálint (20) egészen a hajráig élvezte Michael Oenning bizalmát, a helyére pedig Murka Benedek (20) lépett. Az ifjú középpályás augusztus óta először jutott szóhoz a bajnokságban, súlyos sérüléssel bajlódott az elmúlt időszakban.

A DVTK csalódást okozott a stadionavatón a Mezőkövesd ellen (0−1) elszenvedett vereséggel, A mesterek egy-egy fiatalnak adtak lehetőséget:a hazai együttesben Óvári Zsolt (21) tizenkettő, míg a matyóföldieknél Szalai Attila (20) hat percet kapott. A Balmazújváros−Újpest találkozón (1−1) Haris Attila (21) teljesített kilencven percet az újoncgárdában, míg a Haladás és a Puskás Akadémia összecsapásán (3−2) Kiss Tamás lépett pályára két perc erejéig. A 17 esztendős szombathelyi támadó − aki már három gólt szerzett az élvonalban − az utóbbi hetekben az U19-es együttesben jutott szóhoz, forrásaink szerint Olaszországban folytathatja pályafutását.

A FIATALSZABÁLY ADATAI A 2017/18-AS BAJNOKSÁGBAN
1. forduló. 6 csapatban 10 játékos 799 percet játszott.
2. forduló. 7 csapatban 11 játékos 644 percet játszott.
3. forduló. 9 csapatban 16 játékos 863 percet játszott.
4. forduló. 7 csapatban 9 játékos 655 percet játszott.
5. forduló. 9 csapatban 12 játékos 671 percet játszott.
6. forduló. 10 csapatban 13 játékos 864 percet játszott.
7. forduló. 8 csapatban 11 játékos 557 percet játszott.
8. forduló. 5 csapatban 8 játékos 480 percet játszott.
9. forduló. 8 csapatban 10 játékos 612 percet játszott.
10. forduló. 8 csapatban 12 játékos 677 percet játszott.
11. forduló. 5 csapatban 7 játékos 620 percet játszott.
12. forduló. 9 csapatban 14 játékos 765 percet játszott.
13. forduló. 8 csapatban 12 játékos 812 percet játszott.
14. forduló. 11 csapatban 16 játékos 938 percet játszott.
15. forduló. 8 csapatban 14 játékos 868 percet játszott.
16. forduló. 10 csapatban 12 játékos 620 percet játszott.
17. forduló. 8 csapatban 8 játékos 505 percet játszott.
18. forduló. 7 csapatban 7 játékos 536 percet játszott.
19. forduló. 5 csapatban 8 játékos 455 percet játszott.
20. forduló. 2 csapatban 3 játékos 180 percet játszott.
21. forduló. 6 csapatban 7 játékos összesen 420 percet játszott.
22. forduló. 7 csapatban 9 játékos összesen 306 percet játszott.
23. forduló. 5 csapatban 5 játékos összesen 292 percet játszott.
24. forduló. 3 csapatban 4 játékos összesen 155 percet játszott.
25. forduló. 4 csapatban 4 játékos összesen 278 percet játszott.
26. forduló. 5 csapatban 6 játékos összesen 361 percet játszott.
27. forduló. 5 csapatban 6 játékos összesen 313 percet játszott.
28. forduló. 6 csapatban 10 játékos összesen 550 percet játszott.
29. forduló. 7 csapatban 9 játékos összesen 297 percet játszott.
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK:
1. Haris Attila (Balmazújváros) 2149, 2. Banó-Szabó Bence (Honvéd) 1630, 3. Óvári Zsolt (DVTK) 1585, 4. Tóth Máté (Haladás) 1236 perc, 5. Szalai Attila (Mezőkövesd) 1159, 6. Kiss Bence (Haladás) 1108, 7. Pávkovics Bence (Újpest) 1080, 8. Szivacski Donát (Vasas) 1062, 9. Vogyicska Bálint (Vasas) 738, 10. Kiss Tamás (Haladás) 585, 11. Zachán Péter (Paks) 552, 12. Herjeczki Kristóf (Honvéd) 487, 13. Murka Bendek (Vasas) 486, 14. Szűcs Kristóf (Újpest) 347, 15. Csernik Kornél (FTC) 344, 16. Tömösvári Bálint (Budapest Honvéd) 304, 17. Kleisz Márk (Vasas) 283, 18. Kamarás György (Balmazújváros) 134, 19. Májer Milán (Honvéd) 124, 20. Tóth Bence (Videoton) 118, 21. Orovecz Ádám (Balmazújváros) 111, 22. Bódis István (Balmazújváros) 90, 23. Ternován Patrik (DVTK) 72, 24. Csősz Richárd (DVSC) 60, 25. Csonka András (FTC) 56, 26. Szabó Bence (Videoton) 52, 27. Sallai Roland (Puskás Akadémia), Petró Balázs (Haladás) 26-26, 29. Fejős Áron (Paks) 21, 30. Kitl Miklós (DVTK) 20, 31. Kusnyír Erik (DVSC) 7, 32. Kundrák Norbert (FTC) 4, 33. Bíró Péter (DVSC), Réti Patrik (Videoton) 1-1
A KLUBOK SORRENDJE A FIATALOK JÁTÉKPERCEI SZERINT:
1. Haladás 2716 perc, 2. Vasas 2477, 3. Budapest Honvéd 2465, 4. Balmazújváros 2428, 5. DVTK 1691, 6. Újpest 1427, 7. Mezőkövesd 1159, 8. Paks 573, 9. FTC 404, 10. Videoton 171, 11. DVSC 68, 12. Puskás Akadémia 26
GÓLSZERZŐK:
4 gól: Óvári Zsolt (DVTK), 3 gól: Kiss Tamás (Haladás), 2 gól: Haris Attila (Balmazújváros), 1 gól: Szivacski Donát (Vasas), Pávkovics Bence (Újpest), Tóth Máté (Haladás)

További korosztályos hírekLABDARÚGÁSBANa sportági aloldalunkon.