UP-info utanpotlassport.hu 2019.08.22 16:57 Frissítve: 2019.08.22 16:59

Kosárlabda, leány U16-os Eb: kellemetlen vereséggel kezdődött

Az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon nemrégiben ezüstérmet szerzett magyar U16-os leány kosárlabda-válogatott a szkopjei A-divíziós Európa-bajnokság 1. fordulójában 70–63-ra kikapott Finnország legjobbjaitól.

A magyar U16-os válogatott Sitku Zsuzsanna triplájával rögtön megszerezte a vezetést az esélytelenebb finn csapat ellen szkopjei korosztályos Európa-bajnokság 1. fordulójában. Majd Krasovec Lili és Habling Lara duplája után már 7–0-ra is vezetett Szkocsovszki Igor együttese. Ezek után viszont finn időkérés, majd finn felzárkózás következett, és hat perccel a negyed vége előtt már 9–9-et mutatott az eredményjelző. A játékrész vége ismét a mieinké volt, az utolsó percben Balogh Liza előbb a mezőnyből, majd büntetőből is betalált, az így megszerzett négy pontjával pedig egy negyed után 21–17-re vezetett a magyar csapat.

a magyar U16-os válogatott alulmaradt a finnekkel szemben Fotó: hunbasket.hu

A magyar U16-os válogatott alulmaradt a finnekkel szemben  •  Fotó: hunbasket.hu

A folytatásban a finnek elsősorban Henna Svandik kosarai révén fordítottak, de meglépni nem tudtak. Három-négy pontosnál nagyobb különbség nem alakult ki a két csapat között, a hajrá pedig ismét a mieinké volt, Balogh Liza duplája után, húsz perc elteltével 40–39-es magyar vezetést mutatott az eredményjelző.

A harmadik negyedben 44–44 után viszont inkább a finnek akarata érvényesült. A játékrészt nyolc ponttal megnyerték az északiak, így az utolsó negyed előtt 52–45-re vezettek.

A mieink már nem tudtak újítani az utolsó tíz percben, a meccs végére megmaradt a hétpontos különbség a két csapat között, így az EYOF-ezüstérmes válogatottunk meglepetésre 70–63-as vereséggel kezdte a korosztályos kontinensbajnokságot.

A mezőny legeredményesebb dobója Svandik lett 23 ponttal, de Kati Olliläinen is 20 pontig jutott a finnek közül, a mieinknél Habling 14 ponttal zárt.