Cselgáncs: jól jöhetek ki az olimpia elhalasztásából − Sipőcz Richárd

Vágólapra másolva!
2020.03.27. 20:34
Címkék
A világon végigsöprő koronavírus-járvány miatt az idén nem rendezik meg Tokióban a nyári olimpiát, legkésőbb egy évre elhalasztják, azaz 2021 nyarán kerül sor rá. Az intézkedés érinti a Széchenyi Egyetem SE 18 éves cselgáncsozóját, Sipőcz Richárdot (+100 kg) is, aki jó úton jár, hogy kiharcolja a tokiói részvételt.

A kétszeres ifjúsági, U23-as Európa-bajnok cselgáncsozó, Sipőcz Richárd (+100 kg) meglehetősen érett gondolkodással tekint arra a tényre, hogy elhalasztották az idén nyárra tervezett, tokiói ötkarikás játékokat:Sipőcz Richárd (+100 kg) meglehetősen érett gondolkodással tekint arra a tényre, hogy elhalasztották az idén nyárra tervezett, tokiói ötkarikás játékokat:

Sipőcz Richárd a junior-világbajnoki bronzérem megszerzése után Forrás: IJF
Sipőcz Richárd a junior-világbajnoki bronzérem megszerzése után Forrás: IJF

Sipőcz Richárd a junior-világbajnoki bronzérem megszerzése után  •  Forrás: IJF

„Sokkal komolyabb problémák vannak most a világban, mint hogy az olimpia miatt keseregjünk. Remélem minél előbb legyőzzük a vírust, és visszatér az élet a megszokott kerékvágásba. Részemről ez a halasztás nem feltétlenül rossz. Sokkal jobb, mintha megrendeznék az olimpiát az eredeti időpontban, de azért nem lehetek ott, mert a lerövidült kvalifikációs időszak miatt nem tudtam elég világranglistapontot gyűjteni” – vélekedett a 18 esztendős sportoló.

A cél jelenleg sincs messze a Széchenyi Egyetem SE növendékétől, hiszen a 38. a lajstromban − a legjobb 18 versenyző utazhat a japán fővárosba.

„Lesz rá elég idő, hogy úgy felkészüljünk, ahogyan azt az olimpia megkívánja. Voltak már jó eredményeim felnőtt-világversenyeken, de így még több lehetőség nyílik a tapasztalatszerzésre. Az utóbbi időszakban éreztem magamon, hogy mennyit fejlődtem azzal, hogy az élmezőnnyel küzdhettem, ez jó kiindulási alap. Most az emberi tragédiák mellett sokadlagos probléma a miénk, sportolóké. Becsülettel készülök, és mindent megteszek azért, hogy olimpikon lehessek.”

A gyorplusz.hu Richárd edzőjét, Gyimes Nikolettet is megkérdezte az ügyről:

„Sok kérdést felvet a halasztás, de a Nemzetközi Olimpiai Bizottság a lehető legjobb döntést hozta. Nem tudni, hogy a kvalifikációs rendszerhez hozzányúlnak-e, és hogy melyik versenyek számítanak majd ebbe bele. Richárd az idén még juniorkorú, és a korosztály világbajnoksága ad pontokat az olimpia részvételhez, itt jó eredményt kellene elérni. A pozitív oldala az a történetnek, hogy így az érettségire is fel tud készülni normálisan.”

További korosztályos hírekCSELGÁNCSBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Márciusban lehet a Finalissima, hivatalos helyszín még nincs

Minden más foci
3 perce

Barca: először kezdhet az idényben Ter Stegen, de nem kizárt, hogy mennie kell

Spanyol labdarúgás
12 perce

FIFA The Best-gála: fair play-díjat kapott az életmentő csapatorvos

Minden más foci
27 perce

Jooble és a sporthoz kötődő fővárosi karrierutak: hogyan találhatsz állást Budapesten?

Egyéb egyéni
37 perce

Majoross Gergely: A feladatunk továbbra is változatlan

Jégkorong
42 perce

Öt orosz női teniszező váltott országot az idén

Tenisz
59 perce

Zseljko Gavrics beírhatja magát az ETO történelemkönyvébe

Labdarúgó NB I
1 órája

Női kézi: távozik a Lokitól a magyar válogatott szélső

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik