Úszó ob: Cseh László már 105 aranynál és 150 éremnél jár

2018.03.29. 19:37
A debreceni úszó ob második napján a férfiak 50 méteres pillangója igazi sztárparádét hozott, és „ennek megfelelően” holtversenyes elsőséggel ért véget. Cseh László összességében a 105. országos bajnoki aranyérmét és a 150. érmét szerezte meg.

Cseh László parádés! (Fotó: Tumbász Hédi)

A férfiaknál az 50 méter pillangó döntőjében szenzációs mezőny versenyzett: Kozma Dominik, Cseh László, Takács Krisztián, Milák Kristóf, Gyárfás Bence, Pulai Bence, Lobanovszkij Maxim, Kenderesi Tamás. Cseh és Kozma is 23.84-et ért el, így két aranyérmet osztottak ki.

Cseh Lászlónak ez volt a 104. országos bajnoki címe, de gyorsan hozzátett még egyet, mert győzött a 4x200-as egri gyorsváltó tagjaként is. Így Cseh 105 aranynál és 150 éremnél jár az ob-k történetében.

Késely Ajna felülmúlta Kapás Boglárkát 400 gyorson a nőknél. Késely nagy előnyt szerzett a táv első felében, és bár a másodikban Kapás nagyot hajrázott, már nem tudta utolérni vetélytársát.

Bernek Péter volt a nap legeredményesebbje. A BVSC versenyzője 400 gyorson és 200 vegyesen is nyert.