Úszó Eb: Cseh László a legjobb idővel középdöntős 200 vegyesen – de visszalépett

2016.05.17. 12:46
Cseh László a legjobb idővel jutott tovább 200 vegyesen, de visszalépett (Fotó: AFP, archív)
Cseh László az első helyen jutott be a férfi 200 méteres vegyes úszás középdöntőjébe a londoni Európa-bajnokságon, de a táv megtétele után bejelentette, hogy visszalép. A versenyszám másik magyar indulója, Grátz Benjámin a 13. legjobb idővel jutott tovább. A második versenynap délelőtti programjából 200 gyorson Kozma Dominik és Bernek Péter, 100 gyorson Verrasztó Evelyn kvalifikálta magát a legjobb tizenhat közé. A vegyes csapatok négyszer 100 méteres vegyes váltójában a magyar csapat, míg 1500 gyorson Gyurta Gergely jutott be a döntőbe.

FÉRFI 200 M GYORS

Kozma Dominik és Bernek Péter is bejutott a délutáni középdöntőbe 200 gyorson, Telegdy Ádám viszont kiesett. Kozma az ötödik (1:48.45), míg a 400 gyorson bronzérmet szerző Bernek a hatodik (1:48.80) helyen ért célba a nyolcadik előfutamban, ezzel a 11., valamint a 14. idővel mindkét magyar úszó kvalifikálta magát a legjobb tizenhat közé. Telegdy a negyedik selejtezőfutamban a harmadik lett (1:49.63), és a 28. helyen zárt. A legjobb időt a belga Glenn Surgeloose úszta (1:49.93).

„Kicsit összekeveredtem a százas gyorsváltó után, kettőig nem bírtam elaludni, úgyhogy ez egészen rossz volt. A száz nagyon ment, de úgy érzem, a kétszázhoz most kevés vagyok. Nem tudom, változik-e délutánra” – mondta Kozma.

„Két kemény négyszáz után ez nagyjából megfelelt. Mellettem úszott Doma, gondoltam, száznál együtt vagyunk, akkor ez nem lehet rossz, erre kiderül, hogy nem megy neki… Mondjuk a második százon meghaltam konkrétan, de délutánra szerintem magamhoz térek” – értékelt Bernek.

A DÉLUTÁNI PROGRAM

ÚSZÓ EB
18.45: elődöntők, döntők (Tv: M4 Sport, Eurosport1)

19.02: férfi 50 m pillangó (Cseh László)
19.07:
női 100 m gyors (Verrasztó Evelyn)
19.15: férfi 100 m hát (Balog Gábor)
19.21: női 50 m pillangó
19.36: férfi 100 m mell
19.42: női 100 m mell
19.50: férfi 200 m vegyes (Grátz Benjámin)
20.08: női 200 m hát (Hosszú Katinka, Burián Kata)
20.23: férfi 200 m gyors (Kozma Dominik, Bernek Péter)
20.40: vegyes csapatok 4x100 m vegyes váltó (Magyarország)

*A vastag betűvel szedett versenyszámokban döntőt rendeznek.

NŐI 100 M MELL

A 19 esztendős Sebestyén Dalma nem jutott be a 100 méteres mellúszás középdöntőjébe. A magyar versenyző a negyedik előfutamban hatodik lett (1:09.67), ami összesítésben a 20. helyre volt elég, a továbbjutáshoz 47 századmásodperc hiányzott.

„Ez olyan első úszás volt, de reggel még sosem jöttem ennyit százon, tehát összességében elégedett lehetek” – vélekedett Sebestyén.

FÉRFI 200 M VEGYES

Cseh László a legjobb idővel (1:58.17) jutott be a 200 méteres vegyes úszás középdöntőjébe, a második portugál Alexis Manacas Santos (1:59.90) több mint 1.7 másodperccel maradt el tőle, ennek ellenére a magyar versenyző a táv megtétele után kijelentette, hogy visszalép a délutáni középdöntőtől.

„Azt hiszem, visszalépünk. Már nincs kedvem vegyest úszni, sokkal jobban izgat a pillangó. Meglátom” – mondta Cseh, majd nem sokkal később a Magyar Úszószövetség a hivatalos Facebook-oldalán megerősítette, hogy a versenyszám legfőbb esélyese visszalépett.

A másik magyar induló, Grátz Benjámin (2:01.51) a hatodik helyen végzett a harmadik előfutamban, és a 13. idővel szintén továbbjutott.

NŐI 100 M GYORS

Ebben a számban is lesz magyar a délutáni középdöntőben, miután Verrasztó Evelyn a 12. idővel (55.29) bejutott a legjobb tizenhat közé. Késely Ajna (56.35) holtversenyben a 44. helyen zárt, míg Hosszú Katinka visszalépett ettől a versenyszámtól. A legjobb időt délelőtt a holland Ranomi Kromowidjojo (53.37) érte el.

„Ezt nekem még szoknom kell, picit még nagy ez a verseny, de majd belejövök. Fél másodperccel jobbra számítottunk, remélem, a folytatásban jobb lesz” – mondta Késely.

FÉRFI 1500 M GYORS

A harmadik előfutam harmadik helyén végző Gyurta Gergely a hetedik legjobb idővel (15:05.34) bejutott a szerdai döntőbe, míg a tőle pontosan hat másodperccel elmaradó Rasovszky Kristóf (15:11.34) a 16. helyen zárt.

„Délelőttre ez éppen megfelelt, még be is kerültem. Szerintem ez így most rendben van” – értékelt röviden Gyurta Gergely.

VEGYES CSAPATOK 4X100 M VEGYES VÁLTÓ

A Földházi Dávid, Financsek Gábor, Verrasztó Evelyn, Jakabos Zsuzsanna összetételű magyar váltó (3:53.78) a franciák kizárása miatt megnyerte az első előfutamot, de a másodikban a britek, az olaszok és a svédek is jobb időt úsztak a mieinknél, így a negyedik helyen jutottunk be a délutáni döntőbe.

„A két százas úszás öt percen belül nem esett túl jól, viszont a száz gyors továbbjutásnak nagyon örülök. Most azt érzem, ez jó kezdet, és végre valami igazán jó következik” – hangoztatta Verrasztó.