Úszás: világkupacsúccsal nyert Hosszú 400 vegyesen Tokióban

M. D.M. D.
2019.08.03. 11:28
Hosszú Katinka újabb aranyérmet nyert Tokióban (Fotó: Derencsényi István, archív)
Hosszú Katinka új világkupacsúccsal, 4:32.30 perces idővel nyerte meg a 400 méteres vegyes úszást a világkupa-sorozat első, tokiói állomásán.

Háromszoros olimpiai bajnokunk időeredménye csaknem két másodperccel gyengébb, mint a kvangdzsui világbajnokságon aranyérmet érő ideje (4:30.39), de még így is több mint két másodpercet vert a második helyezett japán Ohasi Juira, aki a vb-n harmadik lett.

Ugyanebben a számban Jakabos Zsuzsanna (4:44.78) a hatodik helyet szerezte meg Tokióban – a győri versenyző a kvangdzsui döntőben öt másodperccel úszott jobbat (4:39.15) –, míg 200 gyorson a nyolcadik helyen ért célba.

Hosszú – aki pénteken 200 méter pillangón nyert aranyérmet a japán fővárosban – a 100 hát döntőjében Emily Seebohm mögött második lett. Ettől a számtól a magyar úszó Kvangdzsuban visszalépett. Hosszú 59.65-ös ideje a világbajnoki fináléban hetedik helyet ért volna.

Szabó Szebasztián 100 gyorson bronzérmet szerzett, Kozma Dominik tőle négy tizeddel lemaradva hetedik lett.

A 4x100-as mix gyorsváltónk (Kozma, Szabó, Jakabos, Hosszú) Ausztrália mögött a második helyen zárt.

A múlt héten befejeződött kvangdzsui világbajnokságról az úszóvilág jelentős része a japán főváros felé vette az irányt, hogy megkezdje a három részből álló vk-sorozatot: Ázsiában Tokiót követően augusztus 8. és 10. között a kínai Csinan városában rendeznek versenyt, majd augusztus 15. és 17. között Szingapúrban csapnak össze a legjobbak. A második szakasz október 4. és 6. között a budapesti Duna Arénában indul, öt nappal később pedig Berlinben folytatódik. A harmadik részben Kazany (november 1–3.) és Doha (november 7–9.) látja vendégül az úszókat.