MTI/NSO 2014.12.19 18:09 Frissítve: 2015.02.05 01:17

Úszás: Hosszú négy arannyal kezdett Szentpéterváron

Az itthon az év legjobb női sportolójának választott Hosszú Katinka kevesebb mint egy nappal a budapesti díjátadó után pénteken már Szentpéterváron úszott, és négy számban is aranyérmet nyert.

A Vasas versenyzője a hagyományos, rövid pályás Szalnyikov-kupán szerepel, s az első napon – az oroszországi esemény honlapjának tanúsága szerint – a 100 méter pillangó döntőjében remekelt igazán, amelyben  55.71 másodperces országos csúccsal nyert.

A  régi rekordot is ő tartotta a tokiói világkupa-viadalon tavaly november 9-én elért 56.24 másodperccel.

Hosszú két hátdöntőben győzött még (50 méteren 26.66  másodperccel, 200 méteren pedig 2:01.80 perccel), valamint 800 m gyorson 8:20.98-cal.

Csak az 50 méter gyors fináléjában maradt le a dobogóról: itt –  amúgy 24.58-as magyar csúcsához közel kerülve – 24.67-tel ötödikként  végzett.

2019.03.15 18:20:16

Úszás MALONYAI PÉTER

Életének 94. évében elhunyt Popper Imréné Novák Ilona olimpiai bajnok úszó.

2019.03.09 23:35:35

Úszás LIPICZKY ÁGNES

Interjú az olimpiai bajnok Szabó Józseffel, aki elmeséli azt is, miért vonult vissza 23 évesen.