Úszás: Hosszú négy arannyal kezdett Szentpéterváron

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2014.12.19. 18:09
Az itthon az év legjobb női sportolójának választott Hosszú Katinka kevesebb mint egy nappal a budapesti díjátadó után pénteken már Szentpéterváron úszott, és négy számban is aranyérmet nyert.

A Vasas versenyzője a hagyományos, rövid pályás Szalnyikov-kupán szerepel, s az első napon – az oroszországi esemény honlapjának tanúsága szerint – a 100 méter pillangó döntőjében remekelt igazán, amelyben 55.71 másodperces országos csúccsal nyert.

A régi rekordot is ő tartotta a tokiói világkupa-viadalon tavaly november 9-én elért 56.24 másodperccel.

Hosszú két hátdöntőben győzött még (50 méteren 26.66 másodperccel, 200 méteren pedig 2:01.80 perccel), valamint 800 m gyorson 8:20.98-cal.

Csak az 50 méter gyors fináléjában maradt le a dobogóról: itt – amúgy 24.58-as magyar csúcsához közel kerülve – 24.67-tel ötödikként végzett.