Sikeres délelőtt: minden számban döntősök vagyunk!

2013.08.04. 11:30
Hosszú Katinka a legjobb időt úszta délelőtt 400 vegyesen (Fotó: MTI/Kovács Anikó)
Úszóink remekül teljesítettek vasárnap délelőtt a barcelonai vizes-világbajnokságon. Verrasztó Dávid, Jakabos Zsuzsanna és Hosszú Katinka is döntőbe jutott 400 méter vegyesen (utóbbi ráadásul a világ idei legjobb idejével), majd a férfi 4x100-as vegyes váltó ugyancsak kvalifikálta magát az esti fináléra. Délelőtti összefoglaló.

FÉRFI 400 MÉTER VEGYES

Verrasztó Dávid döntőbe jutott 400 méter vegyesen. A második előfutamból kvalifikálta magát a fináléba, méghozzá az ötödik legjobb idővel (4:13.95 perc). Verrasztó a második előfutamban az ötös pályán úszva a második helyen zárt a japán Szeto Daija (4:12.96) mögött. A legjobb időt az amerikai Chase Kalisz érte el (4:11.87).

„Délelőtti még sohasem úsztam ilyen jó időt. Kicsit izgultam.... A cél, hogy az egyéni csúcsomat (4:11.71) megjavítsam a döntőben. Mondogatják nekem a többiek, hogy érem, érem, vagyis hogy akár az is meglehetne, de nem is figyelek rájuk. A lényeg, hogy döntőben vagyok, ott meg, ahogy mondtam, az egyéni legjobbam” – nyilatkozta Verrasztó Dávid a Nemzeti Sportnak az előfutam után.

NŐI 400 MÉTER VEGYES

Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna is döntőbe jutott 400 vegyesen. Előbbi a legjobb idővel (4:32.72 perc) kvalifikálta magát a fináléba, utóbbi pedig egyéni csúccsal (4:34.93).

A 200 vegyesen már korábban világbajnoki címet szerző Hosszú Katinka kiválóan úszott a második előfutamban, sokáig világcsúcsrészidőn belül volt, a végén pedig a világ idei legjobbjával (4:32.72) nyert és jutott a fináléba.

Jakabos Zsuzsanna a harmadik előfutamban állt a rajtkőhöz, s nagy csatát vívott a brit Hannah Mileyval, valamint Je Si-vennel (aki a világcsúcstartó ebben a számban). A hármas harcból végül a magyar úszó és a kínai került ki győztesen, ugyanis századra pontosan ugyanolyan időt „mentek”.

„Muszáj volt megnyomnom, hiszen a négy előfutamból a másodikban úsztam, és azt akartam, hogy a többieknek is erősen kelljen kezdeniük utánam. Most van nyolc órám pihenni” – mondta Hosszú Katinka az előfutamot követően.

„Egyéni csúcsot úsztam, ráadásul délelőtt, és a mell végére nem fáradtam el. Ez jó! Belülről jónak éreztem mindent, csak annyi a baj, hogy ez a négyszáz vegyes, és este még egyszer le kell úszni” – fogalmazott Jakabos Zsuzsanna.

FÉRFI 4x100-AS VEGYES VÁLTÓ

Döntőbe jutott a magyar férfi 4x100-as vegyes váltó is. A Cseh László, Gyurta Dániel, Pulai Bence, Takács Krisztián összetételű négyes a hetedik legjobb idővel (3:34.64 perc) kvalifikálta magát az esti fináléba.

A magyar váltó a második előfutamban a franciákkal, a japánokkal és a lengyelekkel végig együtt haladt (sőt, féltávnál vezettünk is), és végül a negyedik helyen ért célba. Ám a lengyeleket Pawel Korzeniowski korai váltása (négy századdal előbb ugrott a medencébe) kizárták, így a mieink a harmadik helyen zárták a futamot.

Cseh László:
Én egy kicsit álmosnak éreztem ezt a reggelt, de a lényeg, hogy a döntő megvan.

Gyurta Dániel:
Nem az volt a cél, hogy Kitadzsimát megverjem, a csapatért úsztunk ma mindannyian.

Pulai Bence:
Egész jól ment, de valami nem az igazi...

Takács Krisztián:
A végére nagyon meghaltam. Hogy 48.83-at mentem? Akkor már tudom, miért éreztem így.

NŐI 4x100-AS VEGYES VÁLTÓ

Ebben a számban nem volt magyar érdekeltség, a legjobb időt az amerikai hölgyek úszták, mindössze hét századdal megelőzve az ausztrálokat. Csehország végül nem állt rajthoz, Olaszországot és Franciaországot pedig szabálytalan váltás miatt kizárták.

1. Egyesült Államok 3:58.66 perc