Rp. úszó-vb: Hosszú Katinka újabb aranyérme vegyesben

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2018.12.15. 12:13
A vegyesben verhetetlen Hosszú Katinka a negyedik aranyérmét szerezte Hangcsouban (Fotók: Derencsényi István)
Hosszú Katinka a női 100 és 400 méter vegyes után az úszásnem 200 méteres távján is világbajnoki címet szerzett a Hangcsouban zajló rövid pályás úszó-vb-n. A háromszoros olimpiai bajnoknő pályafutása 17. világbajnoki címét szerezte meg 25 méteres medencében. 400 méter férfi vegyesen Bernek Péter a 4., Gyurta Gergely az 5. lett.

A vb-címvédőként a legjobb idővel döntőbe jutó Hosszú az első méterektől fogva az élen állt, s bár hátúszásban Kathleen Baker felzárkózott rá, a mell 50 méterén faképnél hagyta a mezőnyt, ígya gyorsúszást könnyedén teljesítve, 2:03.25-ös idővel megnyerte a versenyt.

Hosszú a célban az időeredményének örült leginkább

A második helyen célba csapó amerikai Melanie Margalis több mint egy testhosszal, 1.37 másodperccel kapott ki Hosszútól, a harmadik helyen a szintén amerikai Baker végzett.

Hosszú ezzel befejezte szereplését a vasárnapig tartó kínai világbajnokságon. Az úszónő nyolc számban nevezett, visszalépései miatt végül hatban indult el. Kedden 400 méter vegyesen, szerdán 200 méter pillangón védte meg a címét, valamint 100 méter háton lett második, pénteken pedig 100 méter vegyesen győzött.

„Az időnek nagyon örülök, nagyon régóta nem sikerül 2:04 alá mennem – mondta Hosszú Katinka az M4 Sportnak. – Ez a világbajnokság annyiból más volt, hogy ezúttal végre tudtam magamra figyelni, emiatt sokkal jobban is élveztem. A versenyzést persze mindig élveztem, mégis más most ez, a magánéleti problémáim után kellett újra megtalálni ezt a formát. Sikeresen zárult az év, és megvolt az első lépés Tokió felé.”

A nap másik magyar érdekeltségű döntője a férfi 400 méteres vegyes úszás volt, két magyarral. Bernek Péter a táv első felében a második helyen is állt, végül lecsúszott a dobogóról, és csak nagy hajrájának köszönhetően előzte meg a lassabban kezdő, de gyorsúszásban átmenetileg a 4. helyre is feljövő Gyurta Gergelyt.

A futam után a két magyar sportoló teljesen eltérő fizikai és lelkiállapotban nyilatkozott. A teljesen kimerült Bernek azt mondta, azt követően, hogy gyakorlatilag a teljes nyarat kihagyta jórészt betegség miatt, és így nincs még tökéletes állapotban, egyáltalán nem kell szégyenkeznie egy világbajnoki negyedik hely miatt.

Bernek Péter elégedett a negyedik helyezéssel

Ezzel szemben Gyurta feldúltan arról beszélt, hogy nem tudja, mi történhetett a vízben, hiszen a délelőtti előfutamban ennél jobban elfáradt. Úgy vélte, ha hozta volna a tavalyi koppenhágai rövid pályás Európa-bajnokságon úszott idejét, akkor most bronzérmet akasztottak volna a nyakába.

Az aranyérmet a japán Szeto Daija szerezte meg az ausztrál Thomas Fraser-Holmes és a brazil Brandonn Almeida előtt.