Rp úszó-vb: Hosszú Katinka egy ezüsttel és egy bronzzal zárta a viadalt

2014.12.07. 16:14
Hosszú Katinka ma is remekelt (Fotó: MTI)
Hosszú Katinka egy ezüst- és egy bronzérmet szerzett a dohai rövid pályás úszó-világbajnokság záró napján. Verrasztó Evelyn 8. lett 200 gyorson, míg Gyurta Gergely a 11. helyen zárta az 1500 méteres gyorsúszást. A magyar csapat így a második lett az éremtáblázaton.

A női 50 méteres hátúszás fináléját a brazil Etiene Medeiros nyerte meg a világrekordot jelentő 25.67 másodperces idővel. A második az ausztrál Emily Seebohm lett, míg Hosszú Katinka országos csúcsot elérve 25.96 másodperces idővel megszerezte a harmadik helyet.

„Tök jó az ötven, azt sem érzem, hogy úsztam – mondta Hosszú Katinka a Magyar Úszószövetségnek. – Beérés után majdnem ráfordultam egy újabb hosszra, annyira hozzászoktam a százas-kétszázas számokhoz. Amúgy szerintem elég jól ment, a forduló nagyon sokat számított, ott hoztam igazán a többieken. Nagyon boldog vagyok, ötvenen vb-érmet nyerni az szerintem nagyon király!”

Női 50 méter hát, döntő
1. Etiene Medeiros (brazil) 25.67 – világcsúcs

2. Emily Seebohm (ausztrál) 25.83
3. Hosszú Katinka 25.96 – országos csúcs

Hosszú Katinka ezüstérmet szerzett 200 méter gyorson a világbajnokság utolsó magyar érdekeltségű számában. A másik magyar induló, Verrasztó Evelyn a nyolcadik helyen ért a célba.

A világbajnokságot így négy aranyéremmel, három ezüsttel és egy bronzzal záró magyar klasszis 1:51.18 perces országos csúccsal zárta a viadalt.

A 200 gyors győztese a svéd Sarah Sjöström lett, aki nagy csatában múlta felül úszónkat, a bronzérmet pedig a holland Femke Heemskerk szerezte meg.

„Hihetetlenül boldog vagyok, hogy végül nyolc éremmel zártam! Egyéni csúcsot úsztam kétszázon, nem nyertem ugyan, ám emiatt nem vagyok bánatos. Az tudható volt, hogy hármunk között dől majd el, Sarah ma nagyon jó volt, gratulálok neki. Talán az utolsó fordulónál nem delfineztem annyit, amennyit kellett volna, de nagyon nem emlékszem az egészre. Mentem, ahogy tudtam, különösebben fáradtnak sem éreztem magam - ellentétben délelőttel -, ez ma ezüsthöz volt elég. Nagyon-nagyon jól sikerült ez az év, bár sokan gondolták azt, hogy 2013-at nem lehet felülmúlni. Nos, nem tudom, hogy melyik volt a jobb – de azt kívánom magamnak, hogy a következő kettő is legyen ilyen jó, és akkor maximálisan elégedett leszek!" – mondta Hosszú Katinka.

„Leúsztam, mivel én is kezdek beteg lenni, ennél jobbat aligha várhattam magamtól. Ez a verseny azért volt fontos, mert végre megint döntőket úsztam egy világbajnokságon, négyből négyet, ami jelzi, az új út, amint elindultam, jó. Biztos vagyok benne, hogy még jobb lesz a folytatás" – értékelt Verrasztó Evelyn.

Női 200 méter gyors, döntő
1. Sarah Sjöström (svéd) 1:50.78 – világcsúcs
2. Hosszú Katinka 1:51.18

3. Femke Heemskerk (holland) 1:51.69
...
8. Verrasztó Evelyn 1:55.07

Gyurta Gergely 11. lett az 1500 méteres gyorsúszásban. A számot az olasz Gregorio Paltrinieri nyerte meg a világbajnoki csúcsot jelentő 14:16.10 perces idővel.

Gyurta 14:42.39 perces idővel ért a célba, ami a 11. helyre volt elég összesítésben. A másik magyar induló, Dudás Dániel délelőtti eredményével a 22. lett.

„Lehet, hogy nekem is jót tenne egy kis környezetváltozás. Már ezen gondolkodom egy ideje. Hiába volt 14:28-am év közben, ha nem akkor úszom a legjobban, amikor igazán kell. Más kérdés, hogy a dobogó még azzal is messze lett volna, meg a tavalyi eredményemmel is, amelyikkel nyertem az Európa-bajnokságon. Az a baj, hogy úgy érzem, nem fejlődtem kellőképpen, ez az évem nem úgy sikerült, ahogy elképzeltem. Az olimpia pedig egyre közelebb van, én meg nem úgy képzelem, hogy megúszom az A-szintet, kikerülök Rióba, és akkor tök jó minden. Magasabb céljaim vannak, amihez elengedhetetlen az előrelépés. Most jön a karácsony, pihenhetek egy kicsit, átgondolhatom a dolgokat, aztán meglátjuk. Nekem is egy életem van, ezalatt akarom megvalósítani az álmaimat, ezt mindenkinek meg kell értenie" – mondta Gyurta Gergely a Magyar Úszószövetségnek.

MÁSODIK LETT A MAGYAR KÜLDÖTTSÉG – ÉREMTÁBLA

Hat arannyal, három ezüsttel és két bronzéremmel az éremtáblázat második helyén végzett a dohai rövid pályás úszó-világbajnokságon.

A magyar válogatottat csak a brazilok előzték meg, ők az utolsó nap előtt még csak három aranynál tartottak, ám az utolsó számokban négyszer is a dobogó tetejére állhattak.