Rp. úszó-vb: Hosszú két számban a legjobb időt úszta

2016.12.06. 18:24
Hosszú Katinka gondoskodott magának programról a nap második felére is (Fotó: Action Images – archív)
Hosszú Katinka három számban állt rajthoz a kanadai Windsorban kedden megkezdődő rövid pályás úszó-világbajnokság első versenynapjának előfutamai során: 200 gyorson és 400 vegyesen a legjobb idővel jutott a döntőbe, míg 100 háton – ahol háromlépcsős az út – a második legjobb idővel elődöntős. Hosszú mellett a 400 gyorson induló Bernek Péter is érdekelt lesz az éjszakai döntőkben. Jakabos Zsuzsanna (200 gyors) és Kenderesi Tamás (200 pillangó) a kilencedik időt úszta, azaz éppen lemaradt a fináléról.

NŐI 200 MÉTER GYORS

Ez volt Hosszú Katinka első windsori „éles” csobbanása, háromszoros olimpiai bajnokunk a legjobb idővel (1:53.07) jutott be az éjszakai döntőbe. Ugyanebben a versenyszámban Jakabos Zsuzsanna 1:55.76-tal a harmadik lett a futamában, ezzel összesítésben a kilencedik helyen zárta a selejtezőt – azaz hat tizedmásodperccel éppen lemaradt a fináléról.

NŐI 400 MÉTER VEGYES

Hosszú Katinka (4:25.03) több mint négy másodperccel előzte meg a második legjobb idővel döntőbe jutó amerikai Ella Eastint (4:29.64). Késely Ajna a 17. időt (4:44.40) úszta összesítésben, nem jutott be a fináléba.

NŐI 100 MÉTER HÁT

Időrendben ez volt a harmadik próbatétel, Hosszú Katinka 56.16-tal a második helyen jutott be az elődöntőbe. A legjobb időt a házigazda kanadaiak úszónője, Kylie Jacqueline Masse érte el (56.02).

FÉRFI 400 MÉTER GYORS

Bernek Péter a negyedik legjobb idővel (3:39.08) jutott be a fináléba. Márton Richárd a 25. legjobb időt úszta (3:46.52), nem jutott tovább.

FÉRFI 200 MÉTER PILLANGÓ

A felkészülési időszakban sérüléssel küzdő Kenderesi Tamás (1:53.32) és Verrasztó Dávid (1:53.42) egyaránt egyéni csúcsot úszott, de egyikük sem jutott be a fináléba: Kenderesi kilencedik, Verrasztó tizedik lett összesítésben.

FÉRFI 100 MÉTER HÁT

Telegdy Ádám 52.02-vel, Rasovszky Kristóf 54.52-vel csapott célba, és bár mindkettő egyéni csúcs, egyik versenyzőnk sem jutott tovább az elődöntőbe: Telegdy a 19., Rasovszky a 39. időt úszta összesítésben.

FÉRFI 200 MÉTER VEGYES

Földházi Dávid a 21. (1:57.51), Barta Márton a 32. időt (1:59.79) úszta összesítésben az előfutamban, egyikük sem jutott be a döntőbe.

FÉRFI 4x100-AS GYORSVÁLTÓ

A tizenkettedik időt úszták a mieink, nem jutottak döntőbe, de a 3:15.24 új országos csúcs. A váltót a korábban más számokban is medencébe ugró Telegdy Ádám, Barta Márton, Márton Richárd, valamint a legjobb részidőt (47.17) produkáló Lobanovszkij Maxim alkotta.

RÖVID PÁLYÁS ÚSZÓ-VILÁGBAJNOKSÁG, WINDSOR (KANADA)