Rp úszó-vb: Földházi országos csúccsal lemaradt a döntőről

2014.12.06. 17:27
A dohai rövid pályás úszó-vb-n szombaton Szilágyi Liliána 57.12 másodperces idővel ötödik lett futamában 100 méter pillangón, így összetettben a tizedik helyen zárt, s nem került be a legjobb nyolc közé. A férfiak 100 méteres vegyes úszás középdöntőjében Földházi Dávid országos csúcsot úszva (53.08) szintén ötödikként ért célba az első futamban, összetettben ez viszont „csak” a tizedik helyre volt jó, így ő sem jutott döntőbe.

„Nem vagyok csalódott, jól sikerült az úszás, mindent kiadtam magamból – idézi a Magyar Úszószövetség Földházit, aki Cseh László rekordját döntötte meg. – Nagyon örülök, hogy sikerült megdöntenem az országos csúcsot, ez volt a tervem. Ahhoz, hogy előrelépjek, a fordulókon még van mit javítani, ebben a számban szinte minden ezen múlik.” Földházit, aki Cseh László rekordját döntötte meg. – Nagyon örülök, hogy sikerült megdöntenem az országos csúcsot, ez volt a tervem. Ahhoz, hogy előrelépjek, a fordulókon még van mit javítani, ebben a számban szinte minden ezen múlik.”