Rp. úszó Eb: Hosszú már négy aranynál tart Koppenhágában!

2017.12.15. 16:57
Hosszú Katinka (középen) a 200 m hát eredményhirdetése után (Fotó: MTI)
A koppenhágai rövid pályás úszó Európa-bajnokság harmadik napjának esti programjában Hosszú Katinka két döntőben is érdekelt volt. A háromszoros olimpiai bajnok megnyerte a 100 vegyest és a 200 hátat is, így összesen már négy aranyéremnél jár.

4x50 NŐI GYORSVÁLTÓ, DÖNTŐ

A magyar váltónak nem volt esélye, de már a döntőbe jutás is kiváló eredménynek számít. Végül a 7. hely lett a mieinké, mivel az olaszokat kizárták

1. Hollandia (Ranomi Kromowidjojo, Femke Heemskerk, Tamara van Vliet, Valerie van Roon) 1:33.91 – világcsúcs
2. Svédország +2.01
3. Dánia +2.11
…7. Magyarország (Bordás Beatrix, Gyurinovics Fanni, Verrasztó Evelyn, Szilágyi Liliána) +6.07

FÉRFI 1500 GYORS, DÖNTŐ

Lakatos Dávidnak nem lehettek érmes reményei, de nem is a dobogó volt a cél. Az ukrán Mihajlo Romancsuk tempóját még az olasz Gregorio Paltrinieri sem bírta, ez sokat elárul a győztes teljesítményéről.

Lakatos Dávid
„Tízkor szólt az edzőm, hogy készüljek, mert lehet, hogy úszom, tizenkettő előtt nem sokkal biztossá vált, alig akartam elhinni. Nekem ez hatalmas élmény, hogy egy Európa-bajnokságon döntőt úszhatok, a felnőttek között ez az első. Ez azért látszott is, nagyon egyedül maradtam, ezért nem sikerült a tegnapi egyéni csúcsomat továbbjavítani. De számomra így is csodás ez az év, a junior Eb- és vb-érmekkel, és ezzel a mostani lehetőséggel.”

1. Mihajlo Romancsuk (ukrán) 14:14.59
2. Gregorio Paltrinieri (olasz) +8.34
3. Henrik Christiansen (norvég) +11.07
…8. Lakatos Dávid +37.95

NŐI 100 VEGYES

Hosszú nem teljesen elégedett
„Nagyon jó délután volt a mai! Mindkét számban erős volt a mezőny – nyilatkozta az MTI-nek Hosszú. – Mindkét győzelemnek nagyon örülök, jó volt versenyezni. Akkor vagyok elégedett, ha világrekordot is úszom, mert akkor elmondhatom, hogy tényleg a legjobbamat nyújtottam, és előreléptem. De ha az eredményeket nézem, akkor a négy aranyéremnél több eddig nem lehetett volna.”

Ebben a számban is Hosszú Katinka volt a címvédő, ráadásul a legjobb idővel jutott a döntőbe. Rajta kívül Verrasztó Evelynben is bízhattunk.

Hosszú remekül kezdett, de Sarah Sjöström szorosan ott haladt mögötte. Aztán a táv második felében Hosszú robbantott, és ezt a svédek kiválósága már nem bírta tartani. A háromszoros olimpiai bajnok már a negyedik aranyérmét szerezte meg Koppenhágában!

Verrasztó Evelyn a nyolcadik lett.

1. Hosszú Katinka 56.97
2. Sarah Sjöström (svéd) +0.95
3. Susann Björnsen (norvég) +2.29
…8. Verrasztó Evelyn +3.02

NŐI 200 PILLANGÓ, DÖNTŐ

Szilágyi Liliána a 2. helyen fordult az első 50 után, de sajnos nem bírta a tempót, visszaesett. Ellenben Kapás Boglárka lassan kezdett, sokáig a 7. helyen haladt. Ám a hajrája ezúttal is nagyszerűen sikerült, olyannyira, hogy negyedikként ért célba. Szilágyi a 7. lett.

Kapás Boglárka
„Délelőtt negyedik-hatodik helyet mondtam, de ha nyolcadik lennék, most ugyanezt
mondanám: jólesett, élveztem az úszást, örülök, hogy így sikerült.”

1. Franziska Hentke (német) 2:03.92
2. Ilaria Bianchi (olasz) +0.30
3. Lara Grangeon (francia) +0.39
4. Kapás Boglárka +2.10
…7. Szilágyi Liliána +3.53

NŐI 200 HÁT, DÖNTŐ

A címvédő Hosszú Katinka rögtön az élre állt, és már nem is adta ki a vezetést a kezéből. A legjobb idővel döntős Darina Zevina tartotta vele a tempót, és a táv második felében fel is jött rá, de Hosszú sokkal jobban bírta a hajrát, és végül elsőként érte el a falat. A finálé másik magyarja, Burián Kata remek versenyzéssel az 5. helyen végzett.

Hosszú már a harmadik aranyát szerezte meg Koppenhágában.

1. Hosszú Katinka 2:01.59
2. Darina Zevina (ukrán) +0.68
3. Margherita Panziera (olasz) +0.84
…5. Burián Kata +3.35

NŐI 100 GYORS, DÖNTŐ

Ranomi Kromowidjojo izgalmas csatát vívott a svéd Sarah Sjöströmmel, és a holland 8 századdal gyorsabbnak bizonyult.

1. Ranomi Kromowidjojo (holland) 50.95 – Európa-bajnoki csúcs
2. Sarah Sjöström (svéd) +0.08
3. Pernille Blume (dán) +0.68

FÉRFI 50 GYORS, ELŐDÖNTŐ

Lobanovszkij Maxim a futamában az 5. legjobb időt érte el 21.26-tal, ezzel összesítésben a 9. lett, mindössze három századdal elmaradva a döntős időtől. Így Lobanovszkij lesz az első számú tartalék.