Rp úszó Eb: Hosszú 200 pillangón lemaradt a dobogóról

2013.12.12. 17:51
Hosszú Katinka a 200 méteres vegyes úszás aranyérme után a 200 méteres pillangóúszásban negyedik lett 2:05.39-cel, míg Szilágyi Liliána ötödik helyen végzett 2:05.44-gyel. Az aranyérmet a spanyol Mireia Belmonte García nyerte meg 2:01.52-es Európa-rekorddal a német Franziska Henke és a brit Jemma Lowe előtt.

Hosszú az egész futam során a dobogósokat üldözte, de a percekkel korábbi fináléja után nem volt esélye arra, hogy utolérje őket.

A vízilabdában háromszoros olimpiai bajnok Gyarmati Dezső unokája, Szilágyi kapta el a legjobban a rajtot, de hamar megelőzték. A végén jól hajrázott ugyan, ám nem érte utol Hosszút.

A 100 méteres férfi mellúszás elődöntőjében Gyurta Dániel 57.56-tal megnyerte futamát, és mivel a második futamban sem úsztak jobbat nála, elsőként jutott a fináléba – és ez a gyengébbik száma.