nemzetisport.hu 2013.12.12 17:01 Frissítve: 2014.12.30 01:25

Rp úszó Eb: Bernek ezüstérmes 200 méter hátúszásban

Bernek Péter a második helyen zárta a dániai rövid pályás úszó Európa-bajnokság 200 méteres hátúszását.

Az ifjúsági olimpiai bajnok Bernek a délelőtti előfutamok során 1:52.32 perces idővel utasította maga mögé a teljes mezőnyt. A rajtot is a magyar kapta el a legjobban, 100 méterig vezetett, de 150-nél már a második volt Radoslaw Kawecki mögött. Az aranyérem végül a lengyelé lett 1:49.42-vel, Bernek 1:50.43-mal zárt, a harmadik a német Christian Diener lett 1:51.40-nel.

A férfi 50 méteres gyorsúszás elődöntőjének első futamában Takács Krisztián 22.17-tel a 9. lett, míg Kozma Dominik a 3. helyen zárta a második futamot. Utóbbi 21.60-nal összesítésben az ötödik helyen jutott a ma esti fináléba.

„Az idő lehetett volna kicsit jobb, bár most annyit mentem, mint tavaly Kawecki (a lengyel győztes), csak ő is javult egyet. A fordulóival vert meg, hiába adtam bele mindent, sajnos, a delfinezéssel mindig nagy előnyre tesz szert. Ha én is megpróbálnék hasonlóan nagyokat fordulni, még hamarabb elfáradnék, bár így is eléggé kivagyok. Az ezüstéremmel persze elégedett vagyok azért, sokat kell még dolgozni azon, hogy egyszer arany legyen" – idézi Bernek Pétert a Magyar Úszószövetség Facebook-oldala.

2019.02.19 08:00:00

Úszás KOVÁCS ERIKA

A kétszeres világbajnok imádja az úszást, és úgy érzi, még mindig képes fejlődni.

2019.02.06 23:21:06

Úszás N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. Akkor tizenkilenc éves fiamnak elmondtam a titkot, július 7-én este, a balatonakali állomás melletti sörözőben, a tó átúszása után – csak ő indult – Azt, hogy az úszó Risztov Éva 10 kilométeres nyílt vízi győzelmére gondolok, de úgy emlékszem, meg is bántam, hátha »locsogásom« dönti romba a reményt

2019.02.06 23:17:30

NS-VÉLEMÉNY. Hiteles az új szerepkörében.

2019.02.06 22:02:49

Az olimpiai arany gyerekkori álma volt, és miután megvalósult, társaiért és a sportágért is tenni akar.

2019.01.27 11:01:04

Úszás JOCHA KÁROLY

A sportember 1954-ben Európa-bajnok volt, két évvel később olimpiai bronzérmes lett.