Gyurta Gergely 18. lett 10 km-en, két kínai arany hétfőn

2013.07.22. 22:45
Egy nagy levegő, és merülés (Fotó: Reuters)
Gyurta Gergely 18. lett a nyílt vízi úszók hétfői 10 kilométeres versenyében a barcelonai vizes világbajnokságon, míg a Kormos Gyöngyvér és Reisinger Zsófia alkotta műugró páros a tizedik helyen végzett női szinkrontoronyugrásban.

A 21 éves Gyurta Gergely, aki a medencés úszásban 1500 méter gyorson világ- és Európa-bajnoki bronzérmes, a 65 tagú mezőny egyetlen magyarjaként 1:49:34.6 óra alatt ért be a célba az olimpiai távon, a nyertestől csaknem 23 másodperccel elmaradva. A vb-aranyat a címvédő görög Szpiridon Janniotisz szerezte meg az olimpiai ezüstérmes német Thomas Lurz és a londoni bajnok tunéziai Uszama Melluli előtt.

„Már az első körben arcon rúgtak, rögtön az első fordulónál. A másodikban lerúgták a szemüvegemet is, karmoltak, ütöttek, rúgtak, vágtak – nem volt kegyelem. A harmadikban sikerült nagyjából az elejére felhoznom magam, ott egy kicsit nyugodtabban tudtam haladni, láttam is, jó helyen állok, utána viszont csináltak egy ritmusváltást. Talán ezt is bírtam volna, de a fordulóknál folyamatosan azt csinálták, hogy rád támaszkodnak, lenyomnak, és aki mögötted jön, az egyszerűen átgázol rajtad, beléd térdel. Én erre nem vagyok képes, úgy vagyok vele, maradjunk a fair playnél... Magával az úszással elégedett vagyok: jól beosztottam az erőmet, nem úgy jöttem ki, mint Balatonfüreden, hogy hulla vagyok. Széles Sanyi bával azt beszéltük, akkor jó az úszás – nyílt víziben –, ha úgy érek be, hogy egy pici még maradt bennem. Jobbat szerettem volna helyezés szempontjából, a legjobb tíz közé kerülni – ez nem sikerült, de ma is tanultam valamit" – értékelt Gyurta Gergely a Magyar Úszó Szövetség hivatalos facebook-oldalának.

Az olimpiai bajnok oroszok nyerték a műúszók csapatversenyét. Női szinkrontoronyugrásban a kínai Csen Ruo-lin, Liu Hui-hszia kínai duó győzött. A címvédő kínai Li Si-hszin diadalmaskodott a férfi műugrók 1 méteres versenyének döntőjében. A szám magyar indulója, Bóta Botond a szombati selejtezőből nem került tovább, a teljes rangsorban 37. lett.