WTA-vb: Cibulková legyőzte Kerbert a döntőben

2016.10.30. 15:37
Cibulková simán legyőzte Kerbert (Fotó: Action Images)
Meglepetésre a hetedikként rangsorolt Dominika Cibulková nyerte meg a szingapúri tenisz WTA-világbajnokság egyes versenyét, mivel a döntőben simán legyőzte a világelső Angelique Kerbert. A bécsi ATP-tornát Andy Murray nyerte meg, míg a bázelit Marin Cilic.

A vb-újonc szlovák játékos a csoportkörben három szettben kikapott német ellenfelétől, ám vasárnap könnyedén megverte őt, ezzel az ötödik helyre jön fel a jövő heti világranglistán. A 27 éves Cibulková pályafutása legnagyobb sikerét ünnepelhette.

A 28 éves Kerber – aki idén az Australian Openen és a US Openen sem talált legyőzőre – Steffi Graf 1996-os diadala óta az első német világbajnok lehetett volna. A vb-döntő 1 óra 18 percig tartott.

WTA-VILÁGBAJNOKSÁG, SZINGAPÚR (7 000 000 dollár, kemény pálya)
EGYES, DÖNTŐ

Cibulková (szlovák, 7.)–Kerber (német, 1.) 6:3, 6:4

KORÁBBAN
PÁROS

Makarova, Vesznyina (orosz)–Mattek-Sands, Safárová (amerikai, cseh) 7:6 (7–5), 6:3

MURRAY KÖZEL A VILÁGELSŐSÉGHEZ

Az első helyen kiemelt Andy Murray nyerte meg a bécsi kemény pályás férfi tenisztornát, mivel a vasárnapi döntőben legyőzte a francia Jo-Wilfried Tsongát.

A brit olimpiai bajnok 1 óra 50 perc alatt gyűjtötte be idei hetedik, pályafutását tekintve pedig 42. trófeáját. Ha a 29 éves Murray megnyeri a jövő heti, párizsi versenyt is, a világelső szerb Novak Djokovics pedig nem jut be a fináléba, akkor a következő héttől Murray vezeti az ATP-világranglistát.

ATP 500-AS TORNA, BÉCS (2 467 310 euró, kemény pálya)
DÖNTŐ
Murray (brit, 1.)–Tsonga (francia, 6.) 6:3, 7:6

Marin Cilic 97 perc alatt 6:1, 7:6-ra nyert Nisikori Kei ellen a bázeli kemény pályás verseny döntőjében, ezzel a 16. ATP-tornagyőzelmét aratta. Cilic idén másodszor nyert versenyt. Két hónappal az első ATP 1000-es tornagyőzelme (Cincinnati) után megszerezte első trófeáját 500-as viadalon is.

ATP 500-AS TORNA, BÁZEL (2 151 985 euró, kemény pálya)