Wimbledon: Nadal, Federer és Djokovics is simán a 8 között

H. K.H. K.
2019.07.08. 20:13
Novak Djokovics simán továbbjutott (Fotó: AFP)
A harmadikként kiemelt spanyol Rafael Nadal három sima játszmában (6:2, 6:2, 6:2) legyőzte a portugál Joao Sousát a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének negyedik fordulójában, így bejutott a legjobb nyolc közé. Novak Djokovics is könnyedén nyert, a szerb világelső 6:3, 6:2, 6:3-ra diadalmaskodott a francia Ugo Humbert felett. Este a másodikként rangsorolt Roger Federer elképesztően könnyedén, mindössze 1 óra 15 perc alatt búcsúztatta az olasz Matteo Berrettinit.

Rafael Nadal
nem izzadt meg a világranglistán 69. Sousa ellen: a spanyol mindhárom szettben kétszer brékelte a portugált, miközben ő nem veszített adogatást. Nadalnak eközben sokkal több nyerő ütése volt ellenfelénél.

A mérkőzés 1 óra 46 percig tartott, s Nadal 6:2, 6:2, 6:2-vel simán kvalifikálta magát a torna negyeddöntőjébe.

Rafael Nadal is bejutott a negyeddöntőbe (Fotó: AFP)

A világelső Novak Djokovics már 2:1-nél elvette a fiatal Ugo Humbert adogatását, saját szerváit pedig magabiztosan hozva az első szettet gyorsan, 33 perc alatt lerendezte 6:3-mal. A szerb a második játszmát is jól kezdte, 1:1-nél brékelte a fiatal franciát, előnyét aztán nem is adta ki a kezéből, sőt, tovább növelte, és saját szerváit hozva 6:2-re diadalmaskodott.

A harmadik szett is az ő szájíze szerint alakult: 3:3-nál és 5:3-nál is jött a brék, Djokovics 6:3-ra nyert, s összesen 1 óra 44 perc alatt továbbjutott a negyeddöntőbe.

Roger Federernek sem tartott sokáig a mérkőzése, ő az olasz Matteo Berrettinit intézte el simán, három játszmában. A svájci az első szettet nagyon könnyedén, 6:1-re hozta, amihez mindössze 18 perc kellett neki.

A második játszma sem volt sokkal szorosabb, Federer 6:2-re nyerte meg, 28 perc alatt. A harmadik szett is Federerről szólt, aki kis túlzással azt csinált, amit akart. Két brékkel megalapozta a játszmát, hogy aztán 6:2-vel pontot tegyen a találkozóra, amely csupán 1 óra 15 percig tartott.

Az eseményről a Nemzeti Sportot tudósítja: Klein Ron

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (38 000 000 font, fű)