Wimbledon: Gálfi pazar kezdés után kiesett a selejtezőben

2017.06.27. 13:46
A selejtező első fordulója jelentette a végállomást Gálfi Dalma számára a wimbledoni teniszbajnokságon. A világranglista 138. helyén álló magyar játékos a német Antonia Lottnertől kapott ki három szettben.

Pedig nem indult rosszul a meccs a 18 év magyar számára, hiszen gyorsan 3:0-s előnyre tett szert, majd egy újabb brék után könnyedén, 6:1-re megnyerte az első szettet.

A 20 éves német játékos a második játszma elején bréklabdát hárított, majd 6:5-ös előnyénél a mérkőzés során először brékelte Gálfit, ami egyenlítést is ért neki (5:7).

Innentől pedig valami megtört, a magyar játékos már egy adogatást sem tudott megnyerni, a döntő szettet így simán elbukta (1:6).

Az év harmadik Grand Slam-tornáján Babos Tímea és Fucsovics Márton biztosan a főtáblán kezd. A férfiak selejtezőjében hétfőn Balázs Attila búcsúzott, míg a női kvalifikációban Stollár Fanni kedden a japán Omae Akikóval csap össze.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (28 100 000 font, fű)