Wimbledon: Djokovics simán nyert, Tsonga meccse nem szakadt félbe

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2014.06.27. 17:26
A wimbledoni férfi tenisztorna harmadik fordulóját szettveszteség nélkül hozta az első helyen kiemelt szerb Novak Djokovics.

A kép csalóka, Novak Djokovics végül nem bukott el Gilles Simon ellen (Fotó: Action Images)

A korábbi világelső Djokovics mindhárom játszmában elbukta egyszer az adogatását a francia Gilles Simon ellen, de ez sem akadályozta meg abban, hogy simán jusson be a nyolcaddöntőbe.

Ellenfele ebben a szakaszban a francia Jo-Wilfried Tsonga lesz, aki az első két körben két félbeszakított meccset nyert meg döntő felvonásban, most azonban simán harcolta ki a továbbjutást.

Roger Federer harmadik fordulós ellenfele is ismertté vált, a kolumbiai Santiago Giraldo öt játszmában múlta felül a spanyol Marcel Granollerst.

A 2002-es győztes Lleyton Hewitt megdöntötte a legtöbb ötszettes mérkőzés rekordját pénteken a wimbledoni teniszbajnokságon. Az ausztrál játékos 7:5, 6:4, 6:7, 4:6, 6:3-ra kikapott a második fordulóban a 15. helyen kiemelt lengyel Jerzy Janowicztól, pályafutása 42. ötszettes csatájában. Az eddigi, 41-es csúcsot az amerikai Andre Agassival együtt tartotta.

Noooormális? - kérdezhette Lleyton Hewitt

A címvédő Andy Murray könnyedén jutott túl a spanyol Roberto Bautista-Aguton, Tomás Berdych viszont estébe hajló mérkőzésen három szettben kikapott Marin Cilictől.

A hölgyeknél nagy meglepetésre a harmadik körben búcsúzott a második kiemelt Li Na, a kínai játékost a cseh Barbora Záhlavová-Strycová győzte le két rövidítéses szettben (mindkétszer 7–5-tel).

A Roland Garroson fináléba jutó Simona Halep sincs túl könnyű meccsen, de a román lány döntő játszmában továbbjutott, nem úgy az amerikai Lauren Davis, aki 6:0-s első szett után bukott el.

A bajnokok csatájában a 2011-es győztes cseh Petra Kvitová óriási küzdelemben, két és fél órás meccsen verte az ötszörös első amerikai Venus Williamst.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (25 000 000 font, fű)