US Open: Nadal szettveszteség nélkül jutott be a döntőbe

2010.09.11. 20:50
Az első helyen kiemelt Rafael Nadal könnyedén jutott be az amerikai nemzetközi teniszbajnokság (US Open) férfi egyesének fináléjába, miután három játszmában legyőzte az orosz Mihail Juzsnijt.

Nadal 6:2, 6:3, 6:4-re nyert, és orosz ellenfele gyakorlatilag csak néhány labdamenetben tudta zavarba hozni. Juzsnij az első két szettben csupán egy bréklehetőséget tudott kidolgozni, és azt is elhibázta.

A harmadik szettben, 4:3-as Nadal-vezetésnél Juzsnij váratlanul mégis elvette a spanyol adogatását (a világelső mindössze másodszor veszítette el az adogatását a tornán!), ezt követően azonban Nadal rögtön visszabrékelt, így könnyedén jutott tovább.

Nadal szettveszteség nélkül jutott a US Open döntőjébe, vasárnap pedig életében először játszhat a negyedik Grand Slam-torna fináléjában – korábban már az Australian Openen (egyszer), a Roland Garroson (ötször) és Wimbledonban (kétszer) is diadalmaskodott.

A másik ágon Roger Federer–Novak Djokovics mérkőzést rendeznek az elődöntőben.

A harmadik szettben, 4:3-as Nadal-vezetésnél Juzsnij váratlanul mégis elvette a spanyol adogatását (a világelső mindössze másodszor veszítette el az adogatását a tornán!), ezt követően azonban Nadal  rögtön visszabrékelt, így könnyedén jutott tovább.

US OPEN, NEW YORK (22 668 000 dollár, kemény pálya)