US Open: Nadal–Thiem csata lesz az elődöntőért

2018.09.02. 21:50
Rafael Nadal sorozatban a 11. meccsét nyerte meg a US Openen (Fotó: AFP)
A világelső spanyol Rafael Nadal négy szettben legyőzte a grúz Nikoloz Baszilasvilit, így bejutott a US Open negyeddöntőjébe.

A címvédő, háromszoros US Open-győztes spanyol a nyolc között az osztrák Dominic Thiemmel találkozik, aki a tavalyi döntős Kevin Andersont búcsúztatta két szoros és egy simább szettben.

NŐI PÁROS

A világelső Babos Tímea a francia Kristina Mladenovic oldalán két szettben legyőzte a Raquel Atawo, Anna-Lena Grönefeld amerikai, német párost a US Open nyolcaddöntőjében. A találkozón a magyar, francia kettős előtt adódott az első fogadóesély, de így is ellenfelük brékelt először (2:3). Ezt követően viszont sorozatban négy játékot nyertek meg Babosék, így behúzták a szettet (6:3).

A második felvonásban 1:1-nél került előnybe a 2. kiemelt kettős, Babosék a saját adogatásukat rendre hozták, 5:4-nél 40:0-nél három meccslabdához jutottak, és bár ezeket még hárították Grönefeldék, a negyediket kihasználva már nyertek is (6:4).

A következő fordulóban a Lucie Hradecká, Jekatyerina Makarova (cseh, orosz, 6.)–Magda Linette, Alja Tomljanovic (lengyel, ausztrál) meccs győztese vár a magyar francia kettősre.

NŐI EGYES

A korábbi világelső Serena Williams az eddigi tornájához hasonló formában kezdett, Kaia Kanepi 19 perc után konstatálhatta, hogy már el is bukta az első szettet (6:0). Majd a semmiből elvette ellenfele adogatását – az első játszmában összesen hat labdamenetet tudott elhozni –, majd 4:2-es előnyénél újra brékelt. Itt még az is belefért neki, hogy az amerikai egy bréket visszavett, majd szépített, de hiába volt Williamsnek két fogadóesélye az 5:5-höz, Kanepi kiküzdötte a döntő szettet (4:6).

Itt pedig újra a szülés után visszatérő, hatszoros US Open-győztes amerikai akarata érvényesült, villámgyorsan ellépett 3:0-ra, és bő másfél óra alatt lerendezte a meccset (6:3).

US OPEN, NEW YORK (53 000 000 dollár, kemény pálya)

Cilic (horvát, 7.)–Goffin (belga, 10.)
Nisikori (japán, 21.)–Kohlschreiber (német)

KÉSŐBB
Suárez-Navarro (spanyol, 30.)–Sarapova (orosz, 22.)
Keys (amerikai, 14.)–Cibulková (szlovák, 29.)
Szabalenka (fehérorosz, 26.)–Oszaka (japán, 20.)
Vondrusová (cseh)–Curenko (ukrán)

NŐI PÁROS, NYOLCADDÖNTŐ
Babos, Mladenovic (magyar, francia 2.)–Atawo, Grönefeld (amerikai, német, 14.) 6:3, 6:4