US Open: Fucsovics a főtáblán nem nyert játszmát

2016.08.29. 20:44
Fucsovics Márton adogatás közben, a US Open 15-ös pályáján (Fotó: opencourt.ca)
A selejtezőből főtáblára jutó Fucsovics Márton 6:1, 6:4, 7:6-ra kikapott a spanyol Nicolás Almagrótól az Amerikai nemzetközi teniszbajnokság (US Open) 1. fordulójában.

Fucsovics Márton pályafutása során most játszott először főtáblás mérkőzést a felnőttek között Grand Slam-tornán. Rosszabbul nem kezdődhetett volna számára, hiszen Nicolás Almagro 5:0-ra elhúzott, és 28 perc alatt 6:1-re meg is nyerte az első szettet. Fucsovics nem szervált jól, de a játékának a többi eleme sem működött.

A korábbi világranglista-9., jelenleg 49.-ként jegyzett spanyol a második játszmában is faképnél hagyta a nála hat és fél évvel fiatalabb magyar ellenfelét, aki viszont 3:0 után magára talált. Egyszer sikerült elvennie Almagro adogatójátékát, a sajátjaira pedig jól vigyázott, ám egy brék különbség megmaradt közöttük, 6:4 lett oda.

A harmadik szett elején Fucsovics megint elbukta a szerváját, ám utána ismét egyenrangú ellenfele volt a spanyolnak, és az utolsó lehetőségét kihasználva 5:4-nél sikerült visszabrékelnie.

A tie-breakben 6:5-nél szettlabdája volt, de adogatóként ezt követően mindkét labdamenetet elbukta. Aztán még hárította az első mérkőzéslabdát, a másodikat viszont már kihasználta Almagro, aki 9–7-re nyerte meg a rövidítést, és a 2 óra 14 perces találkozó után készülhet a második fordulóra.

A felnőtteknél így már csak Babos Tímea van versenyben a magyarok közül, ő egyesben kedd 17 órától játszik az osztrák Barbara Haasszal.

GASQUET-NAK ENNYI VOLT, NADAL SIMÁN NYERT

Rafael Nadal könnyedén lépett túl Denis Istominon, a 2013-as elődöntős Richard Gasquet viszont meglepetésre csak hét játékot nyert meg a brit Kyle Edmund ellen.

John Isner másodszor fordított pályafutása során kétszettes hátrányból, fiatal honfitársa, Frances Tiafoe 5:3-ra vezetett ellene a döntő szettben.

A nőknél a második kiemelt Angelique Kerber 6:0, 1:0-re vezetett, amikor Polona Hercog feladta az összecsapásukat. Garbine Muguruza az első játszmát elbukta a 20 éves belga Elise Mertensszel szemben – aki a 137. a világranglistán –, de aztán összekapta magát, és simán fordított.

US OPEN (46 303 400 dollár, kemény pálya)