US Open: kiesett a wimbledoni női győztes; Djokovics, Murray: tovább!

2014.08.30. 21:26
Krunics érthetően nagyon boldog volt a nem várt sikert követően (Fotó: Reuters)
A wimbledoni győztes cseh Petra Kvitová két szettben kikapott a szerb Alekszandra Krunicstól az amerikai nemzetközi teniszbajnokság (US Open) 3. fordulójában. Férfi egyesben Novak Djokovics könnyedén lépett túl Sam Querreyn, Andy Murray egy szettet veszítve az orosz Andrej Kuznyecovon.

A női mezőnyben Petra Kvitová kiesése jelentette a negatív meglepetést, a wimbledoni győztes a fiatal Alekszandra Krunicstól kapott ki. A 21 éves szerb játékos – aki 145. helyen áll a világranglistán – pályafutása második Grand Slam-tornáján szerepel, egy évvel ezelőtt szintén a US Openen lépett pályára, de már a nyitó körben kiesett. A győztes pont után a hátára dőlve érzékeltette, mennyire hihetetlen számára a siker.

„Megtiszteltetés volt Petrával egy pályán lenni. Nagy bajnok, láttam mindkét wimbledoni döntőjét. Ha egy ilyen játékossal találkozol, szeretnél minél több időt a pályán tölteni. Természetesen nem számítottam győzelemre. Persze azért reménykedtem benne – most nagyon boldog vagyok" – mondta Krunics a 98 perces meccs után.

A 11. helyen kiemelt Flavia Pennetta 6:4, 6:0-ra nyert az amerikai Nicole Gibbs ellen.

A világelső Serena Williams két szettben jutott túl honfitársán, Varvara Lepchenkón. Az első két meccsén öt játékot veszítő Williams ezúttal 6:3, 6:3-ra diadalmaskodott, midkét szettben 3:3 után már nem engedélyezett több játékot ellenfelének.

A magyar idő szerint szombat késő esti, vasárnap hajnali mérkőzéseken érvényesült a papírforma, hiszen Jekatyerina Makarova és Eugenie Bouchard is kvalifikálta magát a nyolcaddöntőbe, ahol egymással játszanak.

A férfiak mezőnyében Novak Djokovicsnak mindössze 15 perc kellett az első öt játék megnyeréséhez az amerikai Sam Querrey ellen, így sorozatban nyolcadik éve lesz ott a negyedik körben. Djokovics hétszer is levette ellenfele adogatását az 1 óra 26 perc alatt három szettben megnyert mérkőzésen.

A nyolcadik helyen kiemelt brit Andy Murray egy szettet ugyan elbukott az orosz Andrej Kuznyecov ellen, de szintén ott van a negyedik körben. Murray tavaly júliusi wimbledoni győzelme óta nem jutott el GS-torna fináléjáig.

A 13. helyen kiemelt John Isner négy szettben kikapott a német Philipp Kohlschreibertől, ráadásul három játszmát tie-breakben veszített el, ami először fordult vele elő pályafutása során. Érdekesség, hogy a német játékos sorozatban harmadszor verte meg az amerikait a US Open ezen szakaszában. És az sem mindennapos, hogy valaki úgy essen ki, hogy az adott meccsen egyszer sem veszíti el az adogatójátékát...

Az Australian Open-győztes Stanislas Wawrinka játék nélkül jutott be a legjobb tizenhat közé, miután Blaz Kavcic visszalépett a további küzdelmektől. A 16. helyen kiemelt Tommy Robredo szetthátrányból fordított az ausztrál Nick Kyrgios ellen.

US OPEN, NEW YORK (38 251 760 dollár, kemény pálya)