Tenisz: veni, vidi, Vinci - olasz tornasiker egyesben a Római-parton

2011.07.10. 17:46
Az első helyen kiemelt olasz Roberta Vinci nyerte meg a budapesti Római-parton zajló WTA-tenisztornát. A 28 éves játékos a fináléban a román Irina-Camelia Begut győzte le három játszmában.

Vinci hatodszor nyert pályafutása során WTA-tornát, ebben az esztendőben már harmadszor. Érdekesség, hogy az olasz teniszező remekel a finálékban: hét döntőjéből hatot megnyert, az utóbbi időben pedig pályafutása legjobbját nyújtja, s feltehetőleg tovább javítja eddigi legmagasabb helyezését (25.) a világranglistán.

Vinci a második fordulóban Babos Tímeát győzte le nagy csatában. Az elmúlt két évben Szávay Ágnes nyerte meg a tornát, ő viszont az idén sérülése miatt nem indulhatott el a salakpályás versenyen.

WTA-INTERNATIONAL-TORNA, POLI-FARBE BUDAPEST GRAND PRIX, BUDAPEST (220 000 dollár, salak)
EGYES, DÖNTŐ
Vinci (olasz, 1.)–Begu (román, 7.) 6:4, 1:6, 6:4
PÁROS, DÖNTŐ
Medina Garrigues, Alic. Rosolska (spanyol, lengyel, 1.)–Grandin, Uhlirová (dél-afrikai, cseh, 2.) 6:2, 6:2