Tenisz: hiába a 6:0-s szett, nincs meg a triplázás Hamburgban

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.07.29. 17:25
Olga Danilovics tenisztörténelmet írt (Fotó: AFP)
A szerb Olga Danilovics diadalmaskodott a salakpályás moszkvai női tenisztornán. A világranglista 187. helyezettje a viadal vasárnapi döntőjében 2 óra és 21 perc alatt, három játszmában bizonyult jobbnak az orosz Anasztaszija Potapovánál (204.).

A 17 éves Danilovics a WTA történetének első olyan tornagyőztese, aki már 2000 után született – egészen pontosan 2001. január 23-án –, és arra sem volt még példa korábban, hogy WTA-viadalt olyan teniszező nyerjen meg, aki a selejtezőből csak szerencsés vesztesként került fel a főtáblára.

A döntő vesztese, a szintén 17 éves Potapova szabadkártyával került fel a főtáblára.

WTA-TORNA, MOSZKVA (750 000 dollár, salak)
EGYES, DÖNTŐ

Danilovics (szerb)–Potapova (orosz) 7:5, 6:7 (1–7), 6:4

A kínai Vang Csiang diadalmaskodott Nancsangban. A második helyen kiemelt Vang Csiang (a világranglista 78. helyezettje) a vasárnapi döntőben a hatodik helyen rangsorolt honfitársát, Cseng Szaj-szajt (112.) győzte le. Az első játszmát Vang nyerte meg, és a másodikban már 4:0-ra vezetett, amikor honfitársa feladta az összecsapást.

A 26 éves Vang Csiang nyolcadik kínai játékosként tudott WTA-tornát nyerni – a nancsangi torna fináléjában sorozatban harmadszor győzött hazai teniszező –, a vesztes Cseng Szaj-szaj azzal vigasztalódhat, hogy a világranglistán visszakerül a top 100-ba, ahonnan februárban csúszott ki.

WTA-TORNA, NANCSANG (250 000 dollár, kemény pálya)

Vang Csiang (kínai, 2.)–Cseng Szaj-szaj (kínai, 6.) 7:5, 4:0-nál Cseng Szaj-szaj feladta

Az olasz Matteo Berrettini nyert Gstaadban, a vasárnapi döntőben két játszmában jobbnak bizonyult a második helyen kiemelt spanyol Roberto Bautistánál.

A mérkőzés 1 óra 46 percig tartott, és a találkozó 23 adogatójátéka közül csak az utolsó volt brék, Berrettini (a világranglista 84. helyezettje) azzal tudta lezárni a Bautista (17.) elleni döntőt. A győztes olasz játékos 17, a vesztes spanyol 1 ászt ütött az összecsapáson.

A 22 éves Berrettini pályafutása során először jutott ATP-tornán döntőbe, és mindjárt győzött is.

ATP 250-ES TORNA, GSTAAD (501 345 euró, salak)

Berrettini (olasz)–Bautista (spanyol, 2.) 7:6 (11–9), 6:4

A grúz Nikoloz Baszilasvili nyerte meg a hamburgi ATP 500-as viadalt, a fináléban három szettben legyőzte az argentin Leonardo Mayert. Utóbbi 2014 és 2017 után harmadszor döntőzött a German Openen, de harmadjára már nem jött össze a siker. Baszilasvili karrierje első ATP-torna-győzelmét aratta, érdekesség, hogy az elődöntőben (Nicolás Jarry ellen) és a fináléban is 6:0-ra elbukta a második szettet, de mindkétszer fel tudott állni innen.

ATP 500-AS TORNA, HAMBURG (1 619 935 euró, salak)

Baszilasvili (grúz)–L. Mayer (argentin) 6:4, 0:6, 7:5