Tenisz: Stollár Fanny legyőzte Jelena Vesznyinát is

2017.04.05. 18:16
Stollár Fanny valószínűleg nagyon megszerette az amúgy nem túl szép charlestoni salakot (Fotó: instagram.com/fannystollar)
Stollár Fanny (Diego SC) pályafutása eddigi legnagyobb győzelmét aratva, 13 ászt ütve 7:6, 7:6-ra megverte a világranglista 14. helyén álló orosz Jelena Vesznyinát a charlestoni salakpályás tenisztorna második fordulójában.

A selejtezőből induló Stollár Fanny (282.) csupa olyan játékost búcsúztatott charlestoni menetelése során, aki előtte áll a világranglistán. A brazil Teliana Pereira (204.), az amerikai Min Grace (129.) és a szintén amerikai Asia Muhammad (133.) legyőzése ennek tudatában egyaránt bravúrnak számított, a főtábla második fordulójában viszont már egy igazi nagyhal akadt az útjába, aki nem mellesleg két héttel ezelőtt megnyerte a Premier kategóriás Indian Wells-i versenyt.

A negyedik helyen kiemelt Jelena Vesznyina (14.) ellen megszenvedett az adogatásaival a nyitó szettben, és hiába hárított 11 bréklabdát, kétszer így is elvesztette a szervajátékát. Azonban mindkétszer azonnal visszabrékelt, és 6:5-nél kétszer is szettlabdához jutott. Az orosz ezeket hárította, kiharcolva ezzel a rövidítést, amelyben pedig 5–2-es hátrányból egyenlített. Aztán hárított két újabb játszmalabdát, az ötödiknél azonban Stollár ütött egy ászt, már a hetediket, így 67 percnyi játék után ő ülhetett le játszmaelőnnyel.

Valaki hívja a rendőrséget! MEGLEPETÉSRIADÓ a 3. pályán. Stollár Fanny ellopta az első szettet Vesznyinától – mindez a torna hivatalos Twitter-oldalán.

A 18 éves magyar lány azzal a lendülettel 2:0-ra „meglépett" a második szettben, és brékelőnyét kisebb-nagyobb nehézségek közepette tartotta is, 4:3-nál például 0:40-ről fordított, remek szervái segítségével. 5:4-nél a győzelemért szerválva megingott, de aztán ő is brékelt, és 6:5-nél eljutott 40:0-ig. Három mérkőzéslabdája volt tehát egymás után, majd még kettő, de egyikkel sem tudott élni.

Ezen is túllépett azonban, és az újabb tie-breaket 7–3-ra megnyerve megszerezte pályafutása eddigi legnagyobb skalpját.

A nyolcaddöntőben egy másik Jelena, a lett Ostapenko lesz az ellenfele, aki 6:2, 4:6, 6:2-vel jutott túl a görög Maria Szakkarin.