Tenisz: Sarapova, Murray - parádés kezdés, sima siker

2014.10.03. 10:31
Az ausztrál Samantha Stosur és a korábbi világelső szerb Ana Ivanovics is játék nélkül jutott tovább a pekingi női tenisztornán, miután a ranglistavezető amerikai Serena Williams és a második helyen kiemelt román Simona Halep is visszalépett a tornától.

A 3. helyen kiemelt cseh Petra Kvitová számára pocsékul indult az olasz Roberta Vinci elleni meccs, de 1:5-öt követően rövidítésben megnyerte az első szettet. A másodikban 0:2-ről 4:2-re fordított, és bár fogadóelőnyét 4:3 után elvesztette, 4:4-nél ismét brékelt, és két labdáról fordítva kiszerválta a meccset.

A pekingi férfi versenyen a világelső szerb Novak Djokovics alaposan megszenvedett második adogatásával a bolgár Grigor Dimitrov ellen, de hat bréklabdát hárítva megnyerte azt, majd könnyedén, 6:2-re behúzta az első szettet. A második felvonásban 2:1-es szerb előnynél három sikeres fogadójáték következett, 5:2-nél pedig a mérkőzésben maradásért kellett adogatnia Dimitrovnak. Két meccslabdát hárítva ezt hozta, sőt, visszavette elveszített játékát, de amikor az egyenlítésért szerválhatott, akkor már hibázott.

Andy Murray a negyedik kiemelt, US Open-győztes horvát Marin Cilic ellen lépett pályára, és bár az első játékot három bréklabdája ellenére elbukta, a következő hatot egyaránt ő nyerte meg. A második szettben a brit 5:4-es előnyéig egyikük sem rontott, akkor azonban Murray fogadóként három meccslabdához jutott, és a másodikkal már élt is.

Az orosz Marija Sarapova számára még simábban alakult az első szett, hiszen ő gémet sem veszt honfitársa, Szvetlana Kuznyecova ellen, és a következőben is jobban bírta a hajrát.

A tokiói férfi tenisztorna negyeddöntőjében a francia Gilles Simon és a kanadai Milos Raonic is rövidítésben nyerte meg az első játszmát az amerikai Steve Johnson és az üzbég Denis Istomin ellen, a másodikat pedig mindketten könnyebben hozták.

WTA-TORNA, PEKING (5 427 105 dollár, kemény pálya)
Stosur (ausztrál)–Kvitová (cseh, 3.)
Sarapova (orosz, 4.)–Ivanovics (szerb, 9.)

ATP 500-AS TORNA, PEKING (2 500 470 dollár, kemény pálya)
NEGYEDDÖNTŐ
Djokovics (szerb, 1.)–Dimitrov (bolgár, 5.) 6:2, 6:4
Murray (brit, 6.)–Cilic (horvát, 4.) 6:1, 6:4
Berdych (cseh, 3.)–Isner (amerikai, 8.) 6:1, 6:4
KÉSŐBB
Klizan (szlovák)–Nadal (spanyol, 2.)

ATP 500-AS TORNA, TOKIÓ (1 228 825 dollár, kemény pálya)
NEGYEDDÖNTŐ
Raonic (kanadai, 3.)–Istomin (üzbég) 7:6, 6:3
Simon (francia)–Johnson (amerikai) 7:6, 6:1
Nisikori (japán, 4.)–Chardy (francia) 6:4, 6:2
Becker (német)–Sock (amerikai) 4:6, 6:1, 6:4
Becker (német)–Nisikori (japán, 4.)
Raonic (kanadai, 3.)–Simon (francia) Petra Kvitová számára pocsékul indult az olasz Roberta Vinci elleni meccs, de 1:5-öt követően rövidítésben megnyerte az első szettet. A másodikban 0:2-ről 4:2-re fordított, és bár fogadóelőnyét 4:3 után elvesztette, 4:4-nél ismét brékelt, és két labdáról fordítva kiszerválta a meccset.