Tenisz: Serena sorozatban 15. győzelmét aratta Sarapova ellen

2014.03.27. 19:57
A végén megint Serena Williams örülhetett (Fotó: Reuters)
Az első helyen kiemelt Serena Williams 6:4, 6:3-ra nyert Marija Sarapova ellen a Miamiban zajló tenisztorna női egyesének elődöntőjében. Az amerikai világelső sorozatban 15. alkalommal győzte le orosz riválisát.

Sarapova legutóbb 2004-ben, Los Angelesben győzte le Serena Williamset – azzal a diadalával 2–1-re vezetett összesítésben az amerikai ellen –, azóta viszont sikertelenül próbálkozik ezzel. A mostani volt egymás után a 15. veresége Serenától, pedig ezúttal egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet.

Olyannyira nem, hogy az első játszmában 4:1-re vezetett már, ám a következő öt játék az amerikaié lett.

A második szettben is brékelőnnyel vezetett (2:0-ra), ám Williams újra fordítani tudott, így készülhet a kilencedik miami döntőjére. Ellenfele a Li Na–Cibulková mérkőzés győztese lesz.

A férfiaknál Tomás Berdych két szettben legyőzte Olekszandr Dolgopolovot, a cseh teniszező az elődöntőben a Nadal–Raonic találkozó továbbjutójával találkozik.

WTA-TORNA, MIAMI (5 427 105 dollár, kemény pálya)