Tenisz: Rezai két szettben legyőzte Venus Williamst a madridi döntőben

2010.05.16. 17:36
Aravane Rezai nyerte a madridi WTA-tornát, miután két játszmában, 6:2, 7:5-re legyőzte a negyedik helyen kiemelt Venus Williamst. A 23 esztendős, perzsa származású játékos idei első, pályafutása harmadik WTA-tornagyőzelmét szerezte meg.

Aravane Rezai fantasztikusan játszott a madridi döntőben, az első játszmában minden első adogatása után pontot szerzett, a második szettben pedig 2:5-ről egyenlített ki, majd fordított az amerikai Venus Williams ellen.

Rezai ezzel a legjobb húsz közé kerül jövő héttől a világranglistán. A madridi tornán olyan klasszisokat győzött le, mint Justine Henin és Jelena Jankovics. Az elődöntőben Safarová sérülés miatt feladta ellene a mérkőzést, így jutott be a torna döntőjébe.

A francia teniszező elsősorban nyerő ütéseivel és támadó teniszével tudott diadalmaskodni Venus Williams ellen. Ugyanannyit hibázott, mint az amerikai, de sokkal több nyerő ütése volt.

WTA-TORNA, MUTUA MADRILENA OPEN, MADRID (4 500 000 dollár, salak)