Tenisz: nyolcadik római sikerével Nadal újra világelső

MTI MTIMTI MTI
2018.05.20. 19:39
Rafael Nadal karrierje 78. tornagyőzelmét aratta (Fotó: AFP)
Rafael Nadal pályafutása során nyolcadszor nyerte meg a római salakpályás tenisztornát, ennek köszönhetően pedig hétfőtől újra ő a világelső.

A spanyol sztár a vasárnapi fináléban a címvédő német Alexander Zverevet múlta felül három játszmában. A találkozó eső miatt többször is félbeszakadt.

A spanyol klasszis a 32. ATP 1000-es viadalát nyerte meg, összességében pedig a 78. tornagyőzelmét aratta.

ATP 1000-ES TORNA, RÓMA (4 872 105 euró, salak)

EGYES, DÖNTŐ
Nadal (spanyol, 1.)–A. Zverev (német, 2.) 6:1, 1:6, 6:3

Elina Szvitolina úgy védte meg a címét a római salakpályás tenisztorna női versenyében, hogy a vasárnapi fináléban esélyt sem adott a világelső Simona Halepnek a győzelemre. A negyedik helyen kiemelt ukrán játékos az első szettben játékot sem vesztett hátproblémával bajlódó román riválisával szemben, a másodikban pedig 1:1-nél vette el ellenfele adogatógémjét, s előnyét végig megőrizte. Szvitolina pályafutása 12. tornagyőzelmét aratta.

WTA-TORNA, RÓMA (3 351 720 dollár, salak)

Szvitolina (ukrán, 4.)–Halep (román, 1.) 6:0, 6:4