Tenisz: Nadal nagyon simán megnyerte a madridi finálét

2013.05.12. 17:40
Rafa Nadal hazai közönség előtt diadalmaskodott (Fotó: Reuters)
A hazai közönség előtt játszó Rafael Nadal nagyon magabiztosan, két játszmában győzött a svájci Stanislas Wawrinka ellen a madridi férfi tenisztorna döntőjében. Az ötödik helyen rangsorolt spanyol játékos 6:2, 6:4-re diadalmaskodott az összecsapáson.

Nadal harmadszor nyerte meg karrierje során a madridi tornát 2005 és 2010 után. A mostani a spanyol világklasszis 55. ATP-tornagyőzelme egyesben, Nadal mérlege egyben 9–0-ra módosult Wawrinkával szemben.

Nadal az első szettben nagyon simán került előnybe, miután kétszer is elvette a szervájával küszködő svájci adogatását. A folytatásban Wawrinka és szervája is feljavult, de egy Nadal-brék így is jött, ez pedig elégnek bizonyult – a spanyol behúzta a meccset. Nadal Sao Paulo, Acapulco, Indian Wells és Barcelona után ötödik ATP-tornáját nyerte meg a 2013-as szezonban.

ATP 1000-ES TORNA, MADRID (3 368 265 euró, salak)