Tenisz: Nadal hét bréklabdát hárítva jutott döntőbe Monte-Carlóban

2012.04.21. 18:24
A Monte-Carlóban zajló férfi tenisztorna elődöntőjében a 2. helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal közel kétórás mérkőzésen, 6:3, 6:4-re legyőzte a kilencedikként rangsorolt francia Gilles Simont, így bejutott a fináléba, ahol az ellenfele a korábban már továbbjutó világelső szerb Novak Djokovics lesz.

Hatodik alkalommal csaptak össze a felek egymással, korábbi öt mérkőzésükön a spanyol fölénye domborodott ki, négy sikerével szemben a franciának csak egy jutott.

A találkozó elején mindkét teniszező magabiztosan hozta adogatását, egészen 3:3-ig még csak bréklabdát sem láthattunk. Nem úgy ezután! Simon 15:40-nél két lehetőséghez jutott, de Nadal mindkettőt hárította, és behúzta a játékot, sőt, egyből ezt követően ő jutott két fogadóesélyhez, ő pedig nem kegyelmezett (5:3).

Saját szervájából meg is nyerte a szettet a spanyol (6:3), majd a folytatásban 1:1-nél ismét elvette a francia adogatását (2:1).

Simon nem adta fel, és három bréklehetőséghez jutott a soron következő Nadal-adogatásnál, a korábbi világelső azonban ismét fordítani tudott (3:1).

Simon innentől kezdve hiába hozta szerváit, és került 3:2-nél és 4:3-nél is bréklabdához, élni egyikkel sem tudott, így Nadal 5:4-es vezetésénél a mérkőzés megnyeréséért adogathatott, és végül 1 óra 50 percnyi játék után kiharcolta a Djokovics elleni finálét.