Tenisz: megvan Federernek a 80., Ferrer most sem bírt vele

2014.08.17. 23:53
Roger Federer a hatodik cincinnati tornagyőzelmének örülhetett (Fotó: Reuters)
Roger Federer megszerezte pályafutása 80. ATP-torna-győzelmét, miután a Cincinnatiben rendezett verseny döntőjében 6:3, 1:6, 6:2-re megverte David Ferrert. A svájci teniszező 16–0-ra javította a spanyol elleni mérlegét.

Ferrer nagyon összeszedett teniszt mutatott be, elég volt azonban egy megingás 4:3-nál, amikor Federer első szettbeli egyetlen bréklabdájánál kettős hibát ütött. A svájci ezután semmi negyvenről hozta az adogatását, négy bréklabda hárításával, így 6:3-mal övé lett a nyitó játszma.

Ha valaki azt hitte, ez megtöri Ferrert, az nagyot tévedett, a spanyol ugyanis elképesztő színvonalon kezdett el játszani, labdája volt a 6:0-hoz is, ám végül „csak” 6:1-gyel egyenlített.

A döntő szettre Federer felszívta magát, kétszer is elvette Ferrer adogatását, és végül a sólyomszem vetett véget a találkozónak, mivel megmutatta, hogy a spanyol ütése 1-2 milliméterrel hosszú volt a második mérkőzéslabdánál.

Ferrernek tehát tizenhatodszor sem sikerült legyőznie Federert, aki 80. alkalommal nyert ATP-tornát (idén harmadszor, Cincinnatiben hatodszor). Ez rajta kívül csak a 109-ig jutó Jimmy Connorsnak és a 94 versenyen diadalmaskodó Ivan Lendlnek sikerült.

ATP 1000-ES TORNA, CINCINNATI (3 079 555 dollár, kemény pálya)