Tenisz: Fucsovics nem lassít, bejutott az elődöntőbe

2018.01.11. 07:30
Fucsovics Márton már a legjobb négy között jár Canberrában (Fotó: Koncz György, archív)
Fucsovics Márton két játszmában (6:4, 6:4) legyőzte a francia Hugo Grenier-t a canberrai kemény pályás challenger tenisztorna negyeddöntőjében.

A világranglista 85. helyén álló, a versenyen hatodik kiemelt Fucsovics 3:0-val kezdte a meccset, majd 5:4-nél bréklabdát hárítva szerválta ki a szettet. A második játszmában egy brék döntött, a magyar játékos 3:3-nál semmire vette el az ATP-rangsorban 395. francia adogatását, majd a második mérkőzéslabdáját értékesítve 80 perc után megnyerte a találkozót.

Fucsovics az elődöntőben Grenier honfitársával, a 21 éves Maxime Janvier-vel (384.) csap össze, míg a másik ágon az olasz Andreas Seppi (87.) és a dominikai köztársaságbeli Víctor Estrella (81.) küzd meg a fináléba kerülésért.

ATP-CHALLENGERVERSENY, CANBERRA (75 000 dollár, kemény pálya)